Girişimcilik ekosistemi 20 Nisan 2024 tarihinde Cube Incubation’da buluştu. StartupTeknoloji tarafından düzenlenen Girişimcilik Ekosistemi 9. Kahvaltı Buluşması etkinliği vesilesiyle; girişimciler, uzmanlar, akademisyenler, medya yöneticileri, iş insanları, ajanslar ve yatırımcılar bir araya geldi.

Girişimcilik ekosistemini her ay farklı bir lokasyonda buluşturan StartupTeknoloji, 20 Nisan’da “Girişimcilik Ekosistemi Kahvaltı Buluşmaları”nın dokuzuncusunu gerçekleştirdi. Etkinlikte girişimciler, yatırımcılar, iş insanları, akademisyenler, uzmanlar, ajanslar ve medya yöneticileri başta olmak üzere ekosistemin tüm paydaşları bir aradaydı.

Girişimcilik Ekosistemi Cube Incubation’da Buluştu

Girişimcilere, yatırımcılara ve ekosistemin diğer tüm paydaşlarına kapılarını açık tutan StartupTeknoloji, bu buluşmalarla girişimcilik dünyasını bir araya getirmeyi sürdürüyor. Bu ay 9.’su Cube Incubation‘da düzenlenen Girişimcilik Ekosistemi Buluşması, 20 Nisan tarihinde saat 09:00’da ekosistem paydaşlarının katıldığı kahvaltıyla başladı. Akabinde açılış konuşmaları, girişim sunumları, panel ve özel ödül takdimi gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını, Kulüp Garajı’ndan Neslihan Kaplan yaptı. Ardından ev sahipliği ve sunum için sözü alan Cube Incubation girişimcilik merkezinin müdürü Ahmet Kerim Nalbant, katılımcılara Cube incubation hakkında çok değerli bilgiler verdi.

Etkinlikte sponsor olarak yer alan Sharingo Türkiye, egaranti, DinamikCRM, PitGrowth ve Walkers girişimlerinin kurucuları ve yöneticileri, sahneye çıkarak sunumlarını gerçekleştirdiler. Her biri kendi alanında başarılı olan bu girişimler, yenilikçi projeleriyle dikkat çekti. Ardından etkinliğin girişim sponsorları olan Mistikist, QarkOptical ve Hydrolyx markalarının yöneticileri sahneye çıktı ve sunumlarını gerçekleştirdi. Her bir girişim, yenilikçi çözümleri ve potansiyel yatırım olanaklarıyla ilgili değerli bilgiler paylaştılar.

Yatırım Paneli Düzenlendi

Etkinliğin en önemli bölümlerinden biri yatırım paneliydi. Girişimcilik ekosisteminde önemli yatırımlara imza atan Tunç Berkman, Hande Enes, Selma Bahçıvanoğlu ve Anıl Gökçen Körpınar girişimciliğin geleceği üzerine ve ekosistemdeki yatırım olanakları hakkında bilgi ve deneyim paylaşımında bulundular.

Tunç Berkman, kurumsal geçmişine ve girişimciliğe adım atış sürecine değinerek kurumsal tarafın girişimciliğe bakışını ve gelişim sürecini aktardı.

Hande Enes, girişimcilikte duygu-insansı sezgilerin önemine vurgu yaparak, bunun gelecekte yapay zeka modellemelerinde çığır açacağını ifade etti. Ayrıca yerel bilgelik ve kültürel mirasın girişimciliğe nasıl katkı sağladığını anlattı.

Anıl Gökçen Körpınar, idacapital’in Türkiye’de olmayan ama olması gereken debt financing (borç finansmanı) modelini aktardı. Girişimcilerin hisse vermek yerine borçlanma yolunu tercih edebilecekleri bir finansman modelinin eksikliğine dikkat çekti ve bu konuda farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

Selma Bahçıvanoğlu, ekosistemdeki 10 yıllık deneyimine dayanarak son 5 yılda girişimcilik ekosistemindeki değişimi ve gelecekteki olası değişimleri anlattı. Ekosistemdeki gelişim sürecine dair değerli gözlemlerini paylaştı ve gelecekteki eğilimleri öngörmeye yönelik değerli önerilerde bulundu. Son olarak, SimyaVC’nin hangi alanlara odaklandığına dair bilgileri katılımcılarla paylaşarak, girişimcilik ekosistemine katkı sağlamak için yapılan çalışmalara değindi.

StartupTeknoloji Medya Özel Ödülleri

StartupTeknoloji Özel Ödülü

Etkinlikte StartupTeknoloji tarafından ekosistemin önemli medyalarının yöneticilerine “medya özel ödülü” takdim edildi. Branding Türkiye adına Mürsel Ferhat Sağlam, TeknoTalk adına Behti Soykan, TechInside adına Hakkı Alkan, Technologic adına Melih Bayram Dede aldıkları ödül sonrası kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Ek olarak, ekosisteme değer katan tüm medya kuruluşlarının temsilcilerine StartupTeknoloji’nin önemli bir parçası oldukları için teşekkür edildi.


Son olarak, StartupTeknoloji adına İlker Elal ve Teknopark İstanbul adına Ümran Demirel bir iş birliği anlaşmasına imza attı. Bu arada genç girişimci yetiştirme platformu olan Fikir Değirmeni’nden çocuk girişimciler, etkinliğe katılarak renk kattılar. Genç girişimciler, etkinlik boyunca geleceğin liderleri olarak katılımcıların dikkatini çekmeyi başardı.

Networking etkinliğiyle sona eren 9. Girişimcilik Ekosistemi Buluşması, katılımcılarına her ay olduğu gibi yine değerli bağlantılar kurma ve işbirlikleri oluşturma fırsatı sundu. Etkinlik toplu fotoğraf çekimi ve serbest networking ile sona erdi.


Girişimcilik Ekosistemi Atölye Üsküdar’da Buluştu

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.