Girişimciler İçin Dijital Markalaşma – Etkinlik Notları

Branding Türkiye’nin etkinlik odaklı alt markası Branding Türkiye I Etkinlik tarafından 1 Aralık 2018 tarihinde Dome İstanbul’da “Girişimciler İçin Dijital Markalaşma” temalı bir etkinlik gerçekleştirildi.

Bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye, etkinlik odaklı alt markası Brading Türkiye Etkinlik ile her ay farklı bir üniversitede etkinlik / zirve gerçekleşmenin yanı sıra sektör profesyonellerine yönelik konsept etkinlikler de gerçekleştiriyor.

Dijital dünyanın marka mecrası mottosuna sahip Branding Türkiye’nin etkinlik odaklı alt markası Branding Türkiye Etkinlik, sahip olduğu misyon doğrultusunda en son 1 Aralık 2018‘de Dome İstanbul‘da sektör profesyonellerine yönelik “Girişimciler İçin Dijital Markalaşma” temalı bir etkinlik gerçekleştirdi.

“Girişimciler İçin Dijital Markalaşma” temalı etkinliğin konuşmacıları arasında; Branding Türkiye’nin Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam,  D-Branded Sosyal Medya Uzmanı Damla Aydın ve Pictus Digital & Creative Kurucusu ve İçerik Yöneticisi Asil Terzi yer aldı.

Etkinlik Notları

“Girişimciler İçin Dijital Markalaşma Etkinliği”nde sahneye ilk önce Branding Türkiye’nin Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam çıktı. Sağlam, “Dijital Markalaşma Nedir / Nasıl?” başlıklı konuşmasında “dijital markalaşma”nın kavramsallaşma sürecine değinirken, aynı zamanda kavramı “nedir?” / “niye?” / “nasıl?”açısından değerlendirerek bir takım analiz ve açıklamalarda bulundu.

Mürsel Ferhat Sağlam, dijital markalaşma kavramını tanımlarken kavramın “bütünsel” ve “multidisipliner” olmasına dikkat çekti. Sağlam’a göre kavramın bütünselliği; “dijital pazarlama” ve “marka yönetimi – iletişimi” süreçlerini bünyesinde barındırmasıyla ilgiliyken, multidisiplinerliği ise bu süreçleri bir arada kullanılabilir kılmasıyla ilgili.

Konuşmasında dijital markalaşma için nasıl bir yol haritası olması gerektiğine de değinen Sağlam’a göre dijital markalaşma lüks değil mecburiyet.

Mürsel Ferhat Sağlam’ın ardından konuşmasını yapmak üzere sahneye D-Branded Sosyal Medya Uzmanı Damla Aydın çıktı. Aydın; “Sosyal Medya Olmadan Dijital Markalaşma Olmaz” başlıklı konuşmasında sosyal medya odağında dijital markalaşmayı değerlendirerek, dijital markalaşma kavramının uygulanabilirliğinde önemli bir disiplin olan sosyal medyada girişimcilerin nasıl aksiyon almaları gerektiğine dair bir kenara not edilmesi gereken önerilerde bulundu.

Konuşmasına “sosyal medya ne değildir?” sorusuna yanıt vererek başlayan Damla Aydın, konuşması boyunca yerli ve yabancı markaların dijital markalaşma sürecinde, sosyal medyada gerçekleştirdikleri aksiyonlara dair örnekler sunmayı ihmal etmedi.

Girişimcilere ve marka yöneticilerine sosyal medyada “aktif” “stratejik” ve “planlı” ilerlemenin öneminden bahseden Aydın, konuşması boyunca katılımcılarla karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmayı ihmal etmedi

İnteraktif bir şekilde süren konuşmasını tamamlayan Damla Aydın’dan sonra sahneye Pictus Digital & Creative Kurucusu ve İçerik Yöneticisi Asil Terzi çıktı. “İçerik Pazarlama Odağında Dijital Markalaşma” başlıklı konuşmasında Asil Terzi, içerik pazarlama kavramının kim tarafından ve ne zaman kavramsallaştığıyla konuya giriş yaptı.

Öncesinde ise kısaca “içerik pazarlaması nedir?” ve “içerik pazarlaması neden önemlidir?” gibi sorularla kavramı irdeleyen Terzi, içerik pazarlamanın aslında çok eski bir tarihe sahip olduğunu vurguladı. Asil Terzi’ye göre Göbekli TepeStonehenge gibi anıtlar da aslında birer içerik pazarlama örneği. Dolayısıyla içerik pazarlamanın tarihi, insanlık kadar eskiye dayanıyor.

Bazı global markaların 1800’lerin sonu ile 1900’lerin başındaki reklamlarına dair örneklerle konuşmasını destekleyen Terzi, günümüzde markaların içerik pazarlaması kampanyası adına nasıl aksiyon aldıklarını da yine örneklerle anlattı.

Network Fırsatı

Dome İstanbul‘da gerçekleşen Girişimciler İçin Dijital Markalaşma etkinliği öncesinde, etkinlik sürecinde verilen molalarda ve etkinlik sonrasında, etkinliğe katılanlar hem konuşmacılarla tanışma imkanı bulup, merak ettikleri detayları konuşmacılara sordu hem de birbirleriyle network fırsatı yakaladı.

Destekleyenler

  • Branding Türkiye
  • Dome İstanbul
  • Dijital Markalaşma Eğitimi I DME
  • Kamara Office
  • Branding Meetup
  • Ajans Paradise
  • Pictus Digital & Creative
  • SendPulse
  • Confidence Patent
  • Alastyr

Etkinlikten Kareler

Slaytlar

Dijital Markalaşma Nedir? / Nasıl?

Sosyal Medya Olmadan Dijital Markalaşma Olmaz

İçerik Pazarlama Odağında Dijital Markalaşma

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir