ARKA KAPAK

Geleceğe Hazır Perakende

İbrahim İbrahim tarafından kaleme alınan Geleceğe Hazır Perakende kitabının arka kapak metni;

“İbrahim, perakendenin bir meta olmaktan çıkıp şehirlerin güzelliğinin ve kalitesinin hassas bir katmanının deneyimsel aktivasyonunun yapısal bir parçası haline gelmesini, kamusal alanlarla bütünleşmiş zemin seviyesi olmasını mükemmel şekilde yakalıyor.”

Manfredi Catella, Kurucu ve CEO, Coima SGR

“Bu kitap, küresel bir bakış açısına sahip birinden rehberlik ve harika örnekler sunuyor. Sadece perakendedeki oyuncular için değerli bir kitap olmakla kalmıyor. Bu kitaptan öğrenilenler anında diğer sektörlere de aktarılabilir. “

Henrie Kötter, CEO, ECE Work&Live

“Bu kitap, perakende için her sayfada baş döndürücü içgörülerle desteklenen iyimser bir yeni yol haritası ortaya koyuyor. İbrahim her zaman kulak vermeye değer biridir ve bu, şehirlerin nasıl gelişeceğine müdahil olan veya ilgilenen herkes tarafından okunması gereken bir kitap.”

Graeme Craig, Ticari Gelişim Müdürü, Transport for London

“İbrahim her zaman kışkırtır ve ilham verir. Önemli bir eser.”

Mark Robinson, Başkan, İngiltere Hükümeti Ana Cadde Görev Gücü

Dünyanın önde gelen perakende fütüristlerinden biri olarak tanınan İbrahim İbrahim, stratejist ve tasarımcıdır; küresel mimarlık ve tasarım grubu Perkins&Will’in kardeş şirketi Portland Design’ın Genel Müdürüdür. İngiltere Hükümetinin Ana Cadde Görev Gücünün yönetim kurulu üyesi, ULI İngiltere Altyapı ve Yenilenme Konseyi üyesi ve Londra Düşünce Kuruluşu Merkezinin danışma paneli üyesidir.

İnternet, ticareti fiziksel perakendecilikten uzaklaştırdı. Ama internetin alışveriş merkezlerini ve ana caddeleri öldürmeyeceğine tutkuyla inanıyorum; internet onları özgürleştirecek!

Alışveriş merkezlerimizi ve ana caddelerimizi, topluluklar ve tüketicilerle olan bağını yitirmiş “sıradan” perakendeciliğinin prangalarından kurtarmak ve onlara gerçekten özgün bir “mekân ruhu” aşılamak, topluluklarla uyumlu ve mekânın gerçek özünü yansıtan benzersiz deneyimlerin karışımını içerecektir.

Kitabın Özellikleri

Yayınevi: Optimist Kitap

Yazar: İbrahim İbrahim

Yayın Tarihi: 06.05.2023

Baskı Sayısı: 1. Baskı

ISBN: 9786254343506

Dil: TÜRKÇE

Sayfa Sayısı: 320

Boyut: 14 x 21 cm

Tür: İş Dünyası – Perakende

Optimist Kitap

Optimist Yayın Grubu, insanlığın üretim ve yaşam tarzının hızla değiştiği, insan beyninin belirleyici üretim aracı haline geldiği yeni bir dönemin ürünü. Üretim, yönetim, liderlik, inovasyon, dijital dönüşüm, yapay zekâ ve duygusal zekâ üzerine dünya çapında çok önemli kitapların yayınlandığı bir dönemde, bu kitapları bilgi ve yaratıcılığın peşindeki okurlarla buluşturmak üzere yola koyulduk.

İnsanlık bir eşikte. Hayatın her alanına ilişkin temel dinamikler değişiyor. Bu farkındalığın verdiği sorumlulukla, değişimi hepimiz için daha anlaşılır kılacak, yeni ve özgün içeriklerin izini sürüyoruz. Bugün dünyada hangi fikirler yankı buluyor? Bu soruya, daha iyi bir dünyada yaşama arzumuzu karşılamaya yardımcı olacak fikirler içeren kitaplarla ve daha iyi bir dünya için uğraş veren yazarlarımızdan üretim ve dağıtım ekibimize, işbirliği içinde optimist yanıtlar vermeye çalışıyoruz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.