Türkiye’nin en kapsamlı oyunlaştırma etkinliği Gamification Meetup için geri sayım başladı. Koronavirüs pandemisinin sebep olduğu koşullar nedeniyle 2 – 3 Ekim tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek olan etkinlik “GamFed Türkiye” ve “NextIn Game” işbirliği ile Youtube ve Discord platformlarından takip edilebilecek.

Dünyayı kasıp kavuran “Gamification – Oyunlaştırma” kavramını öğrenmek, deneyimlemek ve paylaşmak isteyen herkesin katılması gereken Gamification Meetup, 2 – 3 Ekim 2020 tarihinde yine yüzlerce katılımcıyı ve birbirinden değerli konuşmacıları misafir etmeye hazırlanıyor.

Bu yıl #OyunlarınGücüAdına mottosu ile gerçekleştirilecek olan etkinliği takip etmek isteyen katılımcılar sabah konuşmalarını Youtube üzerinden şifresiz olarak takip edebilecekler. Öğleden sonraki konuşma ve atölyeler ise biletli katılımcılar için şifreli ve Discord üzerinden olacak.

Gamification Meetup İçin Geri Sayım Başladı

Biletleri biletino.com üzerinden satışta olan Gamification Meetup, GamFed – Uluslararası Oyunlaştırma Federasyonu ve NextIn Game işbirliğiyle düzenlenecek. GamFed Türkiye temsilcisi Ercan Altuğ Yılmaz, bu oluşumun Türkiye’de ilerlemesine destek olurken, GamFed Türkiye kadrosu tamamen gönüllü bireylerden oluşuyor. Gamfed konferanslarının gelirleri ise GamFed Türkiye ekibi tarafından belirlenen sivil toplum örgütlerine bağışlanıyor ve özellikle üniversitelere “oyunlaştırma” konusunda seminerler düzenlemek üzere kullanılıyor.

Dünyayı kasıp kavuran “Gamification – Oyunlaştırma” kavramının tüm detayları ile ele alınacağı Gamification Meetup, aynı zamanda geniş network ağı sayesinde katılımcılara sektördeki kişi ve kuruluşlarla tanışma imkanı da sağlıyor.

Etkinlik Detayları

Next In Game’in Youtube kanalı üzerinden gerçekleştirilecek olan “4. Gamification Meetup”ın ilk gününde 12 konuşmacı sahne alacak. Günün açılış konuşmasını “Eğitim Vizyonunda Oyun ve Oyunlaştırma” başlığıyla MEB Bakan Danışmanı Gökhan Yücel yapacak. Ardından “Okulların Geleceğinde Sınıf Ve Tüm Okulda Dağıtılmış Liderlik Ve Oyunlaştırma” başlığıyla Akademisyen Yazar Dr. Özgür Bolat görüşlerini paylaşacak. İlk günün programında ayrıca; “Düşyeri Oyun: Oyunda Eğitimleştirme Zamanı” başlıklı konuşmasıyla Ayşe Şule Bilgiç ve “Hayat ile Dönüşüm Oyunları” başlıklı konuşmasıyla Prof. Dr. Uğur Batı da var. Etkinliğin birinci gününde kapanış panelini ise Next in Game Kurucusu Doruk Demirsar ile Inooster Kurucusu Murat Yılmaz gerçekleştirecekler.

“Gamification Meetup”ın ikinci günü olan 3 Ekim tarihinde ise yayın; GamFed Türkiye’nin Discord kanalı üzerinden olacak. İkinci günün ilk konuşmasını “Hayat Bir Oyundur” başlıklı konuşmasıyla oyun yapımcısı Mevlüt Dinç yapacak. Etkinliğin ikinci gününde ayrıca; Girişimci ve yazar Buğra Ayan, YGA Twin Science’tan Mehmet Esat Tavukçu, OXY/AI Kurucusu Ali Erhan Tamer, Denizbank’tan Sevdiye Aslan, Atasun Optik’ten Sevil Çelik ile Ömer Ekinci gibi isimler konuşma yapacak.

Önceki yıllarda Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlenen ve her birine 300’den fazla kişinin katılımlarıyla 3 kez gerçekleşen Gamification Meetup, bu yıl Koronavirüs salgını nedeniyle online olarak gerçekleştirilecek. 5. Gamification Meetup etkinliğinin ise 2021 yılının Haziran ayında İTÜ Maçka Kampüsü’nde fiziksel olarak gerçekleştirilmesi planlanıyor.

💡 Bilgi Ve Kayıt

5. Gamification Meetup’a Katılmak İçin Buraya Tıklayın.


💡 Koronavirüs Sonrası İş Hayatı (Rapor)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.