Arka Kapak

Furya Makinesi

Sinan Aral tarafından kaleme alınan Furya Makinesi kitabının arka kapak metni;

“Sosyal medya dünyayı birbirine bağladı ama aynı zamanda yalan ve sahte haberlerde büyük bir artışa ve bunun sonucunda pek çok toplumsal soruna yol açtı. Sinan Aral’a göre, günümüzün sosyal teknolojisini kendi büyük vaadine doğru yönlendirmek ve bizi birbirimizden uzaklaştırabilecek yollardan kaçınmak için sosyal medyanın politika, ekonomi, toplum sağlığı, hatta kişisel sağlığımız üzerindeki büyük etkisinin farkına varmamız çok önemli.

Aral, onlarca yıllık araştırma ve deneyiminden yararlanarak en güçlü sosyal ağları inceliyor ve kritik bir soruyu ele alıyor: Sosyal medya aslında seçimlerimizi –iyi ya da kötü yönde– ne kadar şekillendiriyor? Furya Makinesi, bilgisayar korsanlarından marka pazarlamacılarına kadar düşünme ve hareket etme şeklimizi değiştirmeyi uman herkese, sosyal medyanın arkasındaki teknolojinin hep aynı davranış kalıbını nasıl sunduğunu, sonuçlarınınsa seçimlerden iş dünyasına, sağlıktan flörtleşmeye kadar her şeyi nasıl etkilediğini gösteriyor. Kitap ayrıca “ağ etkileri”nin Facebook gibi ağların muazzam büyümesini nasıl beslediği, sosyal medyanın sinirbilimsel açıdan beynimizi ne şekilde etkilediği, sahte haberlerin gerçek sonuçları ve sosyal derecelendirmelerin gücü gibi çeşitli konuları da irdeliyor.

Furya Makinesi, sosyal medyanın daha dikkatli tüketicileri olmak için stratejiler belirleyerek, dünyamızı yeniden tanımlayan teknolojiyi anlamak ve iyi kullanmak için okurlara sağlam bir rehber sunuyor.”

Kitabın Özellikleri

Yayınevi: Tellekt Yayınları

Çevirmen: Sevgi Halime Özçelik

Yayın Tarihi: 17.05.2022

ISBN: 9786257118729

Dil: TÜRKÇE

Sayfa Sayısı: 448

Boyut: 13.5 x 20 cm

Tür: Araştırma – Sosyal Medya

HEMEN SATIN AL

Yazar Hakkında I Sinan Aral

Sinan Aral, Biliminsanı, girişimci ve yatırımcıdır. David Austin MIT’de Yönetim, Pazarlama, BT ve Veri Bilimi profesörü, MIT Initiative on the Digital Economy’nin direktörü ve MIT’nin Social Analytics Lab başkanıdır. Yeni başlayanları Furya Makinesi’ne dönüştüren risk sermayesi fonu olan Manifest Capital’ın ortak kurucusu olmadan önce Social Amp ve Humin’in başuzmanıydı. Aral; Facebook, Yahoo!, Twitter, LinkedIn, Snapchat, WeChat, The NewYork Times ve diğerleriyle yakından çalışmanın yanı sıra halen Londra’daki İngiliz ulusal veri bilimi enstitüsü Alan Turing Enstitüsü’nün, Norveç’te Centre for Responsible Media Technology and Innovation’ın [Sorumlu Medya Teknolojisi ve İnovasyon Merkezi] ve Brezilya’nın tamamen dijital ilk bankalarından biri olan C6 Bank’in danışma kurullarında görev yapmaktadır.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.