Fox Tv’den yeni bir online platform geldi. Aslında birçok ülkede uzun süredir faaliyette olan FOXPlay bundan böyle Türkiye’de de kullanılabilecek.

Netflix, Amazon Prime gibi platformlarla başlayan yeni nesil tv izleme alışkanlığına Fox gibi dünya çapında faaliyet gösteren geleneksel medya kuruluşları da ayak uydurmaya başladı. Bu kapsamda Fox Tv’den de yeni bir online platform atılımı geldi.

FOXPlay olarak adlandırılan bu dijital platform aslında bir süredir dünyanın çeşitli ülkelerinde aktifti. FOXPlay’i gündemimize taşıyansa, platformun Şubat 2019 itibariyle Türkiye’de de kullanılabilecek olması!

Fox TV’den Yeni Bir Online Platform

İnsanlar televizyon izleme deneyimini internetteki çevreleriyle / bağlantılarıyla anlık olarak paylaşmak için aynı anda birden fazla ekranda ve mecrada aktif olabiliyor. Bu da aslında geleneksel kuruluşların dönüşüme ayak uydurmadıklarında başlarına gelebilecek tehlikeyi gözler önüne seriyor.

Bu kapsamda Fox, geleceği okuyan bir vizyonla hareket ederek bir süre önce FOXPlay adlı uygulamasını dünyanın çeşitli ülkelerinde devreye sokmuştu. Bu aksiyonu sayesinde Fox, kullanıcıyı farklı ekranda dahi kendi bünyesinde tutmayı başaracak gibi gözüküyor.

FOXplay Nedir?

“FOXplay nedir?” yerine “FOXplay’de neler var?” sorusu bana göre daha doğru olacak. Buna göre FOXplay’de; diziler, filmler, programlar, yarışmalar olmak üzere daha birçok içeriği bulabileceğiz. Bunların yanı sıra; mobil, tablet ve Smart TV’ler üzerinden sadece dijitale özel olarak hazırlanan diziler ve programlar da Fox izleyicisine bu platformdan sunulacak.

FOXPlay Türkiye'de

FOX grubu bünyesinde bulunan; FX, Fox Crime, National Geographic, Nat Geo Wild ve 24Kitchen gibi farklı konseptteki kanallar düşünüldüğünde FOXPlay’in içerik yelpazesinin oldukça geniş ve ilgi çekici olacağı kesin. Bu arada kullanıcılar FOXplay ile hem yeni içerikleri hem de kaçırdıkları bölümlerin tekrarını izleyebilecekler. Ayrıca FOX’un dizi ve programlarının tüm eski bölümleri, tıpkı PUHU Tv‘de olduğu gibi FOXPlay’de de izlenebilecek.

İlk Özgün İçerik 4N1K Olacak

FOXplay’in Türkiye odağındaki ilk içeriği özellikle gençler arasında bir fenomen haline gelen 4N1K olacak. Büşra Yılmaz’ın 4N1K kitabından uyarlanan film, “4N1K İlk Aşk” dizisiyle de gündeme gelmişti. Ancak 4N1K’nın şimdiki içeriği tamamen FOXplay için hazırlandı. Özetle; 4N1K, FOXplay’in ilk orijinal içeriği olacak.

Bu arada FOXplay’i diğer platformlardan farklı kılan oldukça ilginç bir özelliği var. Şöyle ki; FOXPlay kullanıcıları, bir içeriği tüketirken/izlerken aynı anda beğendikleri birçok ürünü görüp satın alabilme imkanına kavuşacaklar. Bu durumun e-ticaret literatürüne farklı bir soluk kazandıracağı aşikar.

FOXPlay Nasıl Kullanılır?

FOXplay platformunu foxplay.com.tr üzerinden ve/veya FOX’un mobil uygulaması aracılığıyla kullanabilirsiniz. Bu arada bitirmeden önce FOXplay’i kullanmak için Şubat 2019‘u beklemek zorunda olduğumuzu da hatırlatalım. 🙂


💡 Anlık bilgi paylaşımı için Branding Türkiye Telegram Kanalı‘na katılın!

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.