Fox’tan Yeni Bir Online Platform: FOXPlay

Fox Tv’nin birçok ülkede faaliyette olan online platformu FOXplay artık Türkiye’de de aktif olacak. 

Netflix, Amazon Prime gibi gelenekselin dışında tv izleme alışkanlıklarının tüm dünyada benimsenmesinin ardından Fox gibi dünya çapında faaliyet gösteren geleneksel medya kuruluşları da dönüşüme ayak uydurmak için kolları sıvadı. Fox Tv‘nin bu anlamdaki en belirgin hamlesi birçok ülkede faaliyette olan platformu FOXplay oldu. Bu platform Şubat 2019’da Türkiye’de de kullanılabilecek.

İnsanlar tv izleme deneyimini internetteki çevreleriyle anlık olarak paylaşmak için aynı anda birden fazla ekranda ve mecrada aktif olabiliyor. Bu da aslında geleneksel kuruluşların dönüşüme ayak uydurmadıklarında başlarına gelebilecek tehlikeyi gözler önüne seriyor.

Fox, geleceği okuyan bir vizyonla hareket ederek FOXPlay adlı uygulamasını dünyanın çeşitli ülkelerinde devreye soktu. Bu aksiyonu sayesinde Fox, kullanıcıyı farklı ekranda dahi kendi bünyesinde tutmayı başarıyor. Kısacası FOXplay, çoklu ekran deneyiminde güzel bir oluşum olarak karşımıza çıkıyor.

FOXplay Nedir?

“FOXplay nedir?” yerine “FOXplay’de neler var?” sorusu bana göre daha doğru olacak. FOXplay’de; diziler, filmler, programlar, yarışmalar olmak üzere daha birçok içeriği bulabileceğiz. Bunların yanı sıra; mobil, tablet ve Smart TV’ler üzerinden sadece dijitale özel olarak hazırlanan diziler ve programlar da Fox izleyicisine bu platformdan sunulacak.

FOX grubu bünyesinde bulunan; FX, Fox Crime, National Geographic, Nat Geo Wild ve 24Kitchen gibi farklı konseptteki kanallar düşünüldüğünde FOXPlay’in içerik yelpazesinin oldukça geniş ve ilgi çekici olacağı kesin.

Bu arada kullanıcılar FOXplay ile hem yeni içerikleri hem de kaçırdıkları bölümleri izleyebilecekler. Ayrıca FOX’un dizi ve programlarının tüm eski bölümlerini de tıpkı PUHU Tv‘de olduğu gibi izleme imkanına sahip olacaklar.

FOXplay’in İlk İçeriği 4N1K Olacak

FOXplay’in Türkiye odağındaki ilk içeriği özellikle gençler arasında bir fenomen haline gelen 4N1K olacak. Büşra Yılmaz’ın 4N1K kitabından uyarlanan film, “4N1K İlk Aşk” dizisiyle de gündeme gelmişti. Ancak 4N1K’nın şimdiki içeriği tamamen FOXplay için hazırlanan özel bir web dizisi olacak. Özetle; 4N1K, FOXplay’in ilk orijinal içeriği olacak.

FoxPlay İle E-Ticarete Farklı Bir Soluk

FOXplay’i diğer platformlardan farklı kılan oldukça ilginç bir özelliği var. Şöyle ki; FOXPlay kullanıcıları, bir içeriği tüketirken/izlerken aynı anda beğendikleri birçok ürünü görüp satın alabilme imkanına kavuşacaklar. Bu durumun e-ticaret literatürüne farklı bir soluk kazandıracağı aşikar.

FOXplay Nasıl Kullanılır?

FOXplay platformunu foxplay.com.tr üzerinden ve/veya FOX’un mobil uygulaması aracılığıyla kullanabilirsiniz. Bu arada bitirmeden önce FOXplay’i kullanmak için Şubat 2019‘u beklemek zorunda olduğumuzu hatırlatalım.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir