Facebook Instagram Whatsapp Çöktü Mü?

Dünyanın en popüler sosyal ağı olan Facebook ile yine bir Facebook ürünü olan Instagram ve Whatsapp’ta bugün (13.03.2019) Türkiye saatiyle 19:00 civarında erişim sorunu baş gösterdi. Bu durum Facebook çöktü yorumlarına neden oldu.

Milyarlarca kullanıcıya sahip Facebook ile Facebook’a ait sosyal ağlardan Instagram ve Whatsapp’ta akşam üzeri (saat 19:00) itibariyle erişim sorunu yaşanmaya başladı. Bu durum “Facebook ve Instagram çöktü!” yorumlarına neden olurken sorunun kaynağıyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Instagram Ve Facebook Çöktü Mü?

Türkiye başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde yaşanan erişim sorunu “Facebook’a neler oluyor?”, “Instagram Çöktü mü?” sorularına sebep olurken, birçok kullanıcı ilk anlarda yaşanan bu erişim sorununun bölgesel olduğunu zannetti.

Facebook’ta, Instagram’da ve Whatsapp’ta mesajlara erişmekte zorluk çeken kullanıcılar, fotoğraf ya da dosya gönderme konusunda da problem yaşıyor.

Sorunun Kaynağı Ne?

Henüz şirket tarafından tam anlamıyla bir açıklama yapılmadığı için yaşanan sorunun kaynağına ilişkin net bir bilgi yok. Sadece konunun farkında olduklarını ve üzerinde çalıştıklarını ifade eden yetkililer detay vermiyor.

Genelde Facebook ve ürünlerinde küresel düzeyde ve köklü bir güncelleme olduğunda Facebook’ta bu tip sorunlar yaşanıyor. Buna ek olarak sorunun kaynağına ilişkin Facebook‘tan resmi bir açıklama yapılır yapılmaz sizlere detayları aktaracağız.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir