Branding Türkiye’nin Youtube odağında yayın yapan alt markası Branding Türkiye Tv’de bu hafta “Facebook Hakkında Bilinmeyenler” var. 

Branding Türkiye’nin “İstatistiklerle Markalar” adlı yazı dizisi büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Bu arada İstatistikler kategorisinde yer alan bu içerikler aynı zamanda her hafta Branding Türkiye Tv için özel olarak hazırlanarak 1 dakikalık video haline getiriliyor. Branding Türkiye’nin, Video İçerik Sponsoru olan İskenderun Online tarafından hazırlanan bu videolar İstatistiklerle Markalar yazı dizisinde bulunan içeriklerin 1 dakikalık özeti niteliğinde. Her hafta Türkiye ve dünyadan önemli markaların güncel istatistiklerinin yer aldığı bu yazı dizisinin ikinci konusu ise Facebook olmuştu.

Facebook Hakkında Bilinmeyenler

2 milyarı aşan kullanıcı sayısıyla dünyanın en popüler ve en çok kullanıcıya sahip sosyal ağı olan Facebook’u yalnızca sosyal ağ olarak nitelemek yanlış olur. Zira Sosyal Medya Stratejisti Mürsel Ferhat Sağlam‘ın ifadeleriyle; Facebook aynı zamanda dünyanın en çok izleyicisine sahip televizyon kanalı. Buna ek olarak Facebook dünyanın en çok dinleyiciye sahip radyosu. Bunlarla da sınırlı değil. Çünkü Facebook aynı zamanda dünyanın en büyük gazetesi, en büyük dergisi, en büyük blogu, en büyük insan kaynakları sitesi, en büyük reklam alanı ve en büyük e-ticaret portalı…

Tüm bunları yazarken abarttığımızı düşünebilirsiniz. Ancak Facebook bugün 2 milyarı aşan kullanıcısıyla bu ifadeleri gerçekten de hak ediyor. Bu arada Facebook Nedir? Neden Önemlidir? Facebook’un Özellikleri Nelerdir? başlıklı makalede Facebook’a dair tüm detayları yazmıştık. O yüzden burada Facebook’u uzun uzun anlatarak tekrara düşmeyeceğiz. Buna ek olarak Facebook’a dair istatistiklerin yer aldığı Facebook İstatistikleri (Güncel) adlı makaleyi geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık. Şimdi de bu makale özelinde hazırlamış olduğumuz Facebook İstatistikleri videosunu yayınlıyoruz.

“Facebook Hakkında Bilinmeyenler”in yer aldığı videoyu izlediniz. Eğer bu ve benzeri yayınlarımızı desteklemek isterseniz Branding Türkiye Tv’ye buradan abone olabilirsiniz.


Branding Türkiye Tv I Hakkında

Dijital dünyanın marka mecrası Branding Türkiye‘nin yayıncılık odaklı alt markası Branding Türkiye TV, YouTube özelinde; konsept programlar, röportajlar, gündem değerlendirmeleri, ürün incelemeleri, raporlar, pazarlama analizleri, girişim değerlendirmeleri ve canlı yayınlar (etkinlik, açılış, meetup, zirve, panel vs.) gerçekleştirmek misyonuyla faaliyete başlamıştır. 3F Fenomeni doğrultusunda hazırlanan videoların özünde; sürdürülebilirlik, özgünlük ve bilgi olmak üzere 3 temel olgu bulunmakta. Tematik kanal misyonuyla yayın yapan Branding Türkiye TV‘de bütünleşik pazarlama kapsamındaki 100+ kavrama (dijital markalaşma, marka yönetimi, dijital pazarlama, reklam, pazarlama, iletişim, kurumsal iletişim, pr, medya, ik, sosyal medya, itibar yönetimi, içerik pazarlama, vb.) dair alanında uzman konuklar ağırlanmaktadır.


Facebook I Hakkında

Facebook, insanların başka insanlarla iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan bir sosyal ağ. 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi 2006 devresi öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook, öncelikle Harvard öğrencileri için kurulmuştu. (Wikipedia)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.