Cinsiyet eşitliğine dikkat çekmek için 2018’den beri düzenlenen Erkekler Konuşuyor 20 Şubat’ta KALDER’de (Bursa – Nilüfer) gerçekleşecek!

Toplumsal cinsiyet eşitliği diyaloğuna erkekleri de dahil etmek misyonuyla 2018’den beri düzenlenen Erkekler Konuşuyor, 2024’te de devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da gerçekleşen ve Umur Talu‘nun konuk olduğu Erkekler Konuşuyor, 20 Şubat 2024’te ise KALDER‘de gerçekleşecek. TOFAŞ Human Resources Director’u Orçun Sarıca‘nın konuk olacağı 20 Şubat’taki etkinliğin moderatörlüğünüyse Erkekler Konuşuyor konseptinin kurucusu Münteha Adalı yapacak.

Erkekler Konuşuyor 20 Şubat’ta

Girişimci, yatırımcı ve sosyal etki stratejisti Münteha Adalı tarafından hayata geçirilen bir etkinlik serisi olan Erkekler Konuşuyor, 20 Şubat 2024 tarihinde Bursa – KALDER’de, TOFAŞ Human Resources Director’ü Orçun Sarıca’yı ağırlayacak.

Toplumsal ve kültürel kodlarla belirlenen Erkeklik Kültürü’nü tartışmak hedefiyle hayata geçirilen etkinlik serisinin her bölümünde aynı zamanda toplumsal cinsiyet eşitliğine dair farkındalık sağlama amaçlı bilgi ve deneyim aktarımı odağında sohbet gerçekleştiriliyor. Adalı’nın moderatörlüğünde genel katılıma açık ve etkileşimli bir yapıda devam eden etkinlik serisinin hedefleri arasında yer alan başlıklarsa şöyle;

  • Toplumsal ve kültürel kodlarla belirlenen Erkeklik Kültürü’nü tartışmak.
  • Toplumsal cinsiyet konusunda genellikle “sessiz kalan” ya da “konuşmayı gerekli görmeyen” erkeklere, sorunun bir parçası olduklarını fark ettirmek.
  • Erkeklerin cinsiyetlerinden ötürü kendilerine yüklenen sorumlulukları sorgulamalarını sağlamak ve sorumlulukları hakkındaki duygu ve düşüncelerini anlamak.
  • Cinsiyet eşitliği diyaloğuna tarafların katılmasına, rollerini düşünmelerine ve hiçbir kesimin bu ayrımcılığa maruz kalmaması için dayatılan rollerin dışına çıkılmasına aracı olmak.

Branding Türkiye‘nin medya partneri olduğu Erkekler Konuşuyor etkinliğine katılmak için “Kayıt Ol” butonuna tıklayabilir, kaydınızı ücretsiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Serinin diğer etkinliklerinden haberdar olmak içinse Erkekler Konuşuyor’un sosyal medya hesaplarındaki duyuruları ve Branding Türkiye’yi takip edebilirsiniz.


Erkekler Konuşuyor I Hakkında

Toplumsal cinsiyet eşitliği için toplumun parçası olan tüm cinsiyetler ile birlikte kültürel kodları sorgulamak, tartışmak ve ortak çözümler bulmak için gerçekleştirilen bir etkinlik serisidir. Toplumsal cinsiyet eşitliği diyaloğuna erkekleri de dahil etmek, onlarla beraber sorgulamak ve tartışmak amacıyla hayata geçirilen Erkekler Konuşuyor’un Kurucusu Münteha Adalı’dır.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.