Glassdoor adlı bir iş ve işe alım şirketi geçtiğimiz günlerde Best Places To Work 2020 adlı bir liste yayınladı. İlk akla gelen firmaların hemen hiçbirinin ilk 10’a giremediği “En Çok Çalışılmak İstenen Şirketler (2020)” listesine dair detayları sizler için derledik.

Dünyanın en büyük iş ve işe alım sitelerinden biri olan Glassdorr geçtiğimiz günlerde dikkat çeken bir liste yayınladı. Çalışanların işverenleri ya da firmaları hakkında fikirlerini paylaşabildiği bir platform olarak faaliyet gösteren Glassdoor’un yayınladığı Best Places To Work 2020 başlıklı bu liste dünya çapında kullanıcıya sahip bir site tarafından hazırlanınca haliyle önemli oluyor.

Bu arada aylık 50 milyon ziyaretçiye sahip olan ve 10 milyon iş ilanının yer aldığı Glassdoor tarafından hazırlanan En Çok Çalışılmak İstenen Şirketler (2020) temalı listenin ilk 10’unda tahmin edilenin aksine Google, Facebook, Microsoft gibi firmalar yok.

İlk 10’a Giremediler

En Çok Çalışılmak İstenen Şirketler temalı bir liste hazırlandığını görünce şüphesiz ki akla hemen Google, Apple, Microsoft, Facebook, Twitter, Linkedin, Amazon, Adobe vs. gibi dünya çapında bilinen teknoloji şirketleri geliyor. Zira bugüne dek açıklanan listelerde genelde ilk 10 sırayı bu ve benzeri firmalar kaplıyordu. Ancak Glassdoor tarafından hazırlanan liste tahminleri altüst etti desek yeridir. Çünkü bu firmalar ilk 10’a giremedi.

Bunun başlıca nedeni; Glassdoor tarafından hazırlanan bu liste, aslında her şirketteki çalışanların incelemelerine dayanıyor.

Peki ilk 10’da hangi firmalar var?

En Çok Çalışılmak İstenen Şirketler (2020)

Türkiye’de kullanılmasa da Amerika, Kanada, Brezilya, Avrupa, Hindistan ve Avustralya başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde kullanıcıya sahip olan Glassdoor, Best Places To Work 2020 listesini yayınladı

İşte En Çok Çalışılmak İstenen Şirketler (2020) listesi

1) HubSpot

2) Bain & Company

3) DocuSign

4) In-N-Out Burger

5) Sammons Financial Group

6) Lawrence Livermore National Laboratory

7) Intuitive Surgical

8) Ultimate Software

9) VIPKid

10) Southwest Airlines

“Glassdoor”un Best Places To Work 2020 listesinin ilk 10’u böyleydi. Listenin devamı ise şöyle;

11) Google

12) LinkedIn

13) Boston Consulting Group

14) Trader Joe’s

15) CoverMyMeds

16) MathWorks

17) H E B

18) Power Home Remodeling

19) MD Anderson Cancer Center

20) NVIDIA

21) Microsoft

22) lululemon

23) Facebook

24) McKinsey & Company

25) Camden Property Trust

Glassdoor tarafından hazırlanan ve şirketlerin çalışanları tarafından belirlenen yorum, oy ve görüşler baz alınarak oluşturulan Best Places To Work 2020 listesi bu şekildeydi. Peki sizin en çok çalışmak istediğiniz ilk 3 şirket hangisi? Cevabınızı yorum olarak yazabilirsiniz. 🙂

Bu arada listenin tamamını incelemek için buraya tıklayın.


💡 İnternetin En Ucuz Ve Pahalı Olduğu Ülkeler

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.