İşveren markasının küresel ve yerel liderleri “Employer Brand Summit – İşveren Markası Zirvesi 2019″da bir araya gelmeye hazırlanıyor. Zirve, 11 Nisan’da İstanbul’da gerçekleştirilecek…

Literatüre 2000’li yıllardaki kuşakların ve iş yapış biçimlerinin dönüşmeye başlamasıyla giren “İşveren Markası”nın, dünden bugüne yolculuğu 11 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilecek zirvede masaya yatırılacak. Zirvede, işveren marka stratejisi oluşturulurken bu konuda nelere dikkat edilmesi gerektiği; geleneksel İK pratikleri, disiplinlerarası çalışma yöntemleri ve işbirlikleri temel alınarak yanıtlandırılacak.

Ayrıca dünyadan ve Türkiye’den öncü işveren markası profesyonel ve liderleri aşağıdaki sorularla “İşveren Markası”nın geleceğine yön verecek:

  • Çalışan bağlılığı nedir?
  • “Cazip işyeri”nasıl olunur?
  • Yeni nesil çalışanlar iş yerlerinden ne bekliyor?
  • Dijital dönüşüm ve diversity / çeşitlilik departmanlararası iletişimi nasıl etkiliyor?
  • Geleceğin işveren markası trendleri nedir?

Employer Brand Summit 2019

Türkiye’den ve dünyadan işveren dünyasının profesyonellerini bir araya getiren, işveren markası kavramını inceleyerek geleceğine yön veren Employer BrandSummit 2019 – İşveren Markası Zirvesi 2019 bu yıl Türkiye’de 10’uncu kez 11 Nisan 2019 tarihinde, Wyndham Grand Levent’te düzenlenecek.

İşveren Markası Zirvesi 11 Nisan'da

Geçtiğimiz yıllarda 2 farklı ülkede gerçekleştirilen, toplam 108 konuşmacıya ev sahipliği yapan ve 1750 katılımcının ağırlandığı Employer Brand Summit – İşveren Markası Zirvesi, bu sene QNB Finansbank ana sponsorluğunda, “The Story of HR” teması ile sinematografik akışta katılımcılarla buluşacak. Konuşmacılar, işveren markası kavramını “Behindthe Scenes”, “Flashbacks”, “Newsreel” ve “Coming Soon” başlıkları üzerinden anlatarak, katılımcılara ilham verecek.

Değişen Dünyanın Odağı İnsan

Premium Mice ortaklarından Alper Çakıroğlu, İşveren Markası Zirvesi – 2019 ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

“Dünya değişiyor. Bu değişimin öncüsü ve odağı insan. İnsanı odağa alarak tasarlanan Employer Brand Summit dünyadan ve Türkiye’den örneklerle insan kaynakları profesyonellerine ve üst düzey yöneticilere; işin geleceğini, insan odaklı düşünerek insanı anlamayı, kurum hikayesini yazmanın önemini örnekleriyle sunuyor. 150’den fazla İK profesyonelinin bir araya geldiği bu etkinlikte etkileşimin önemini birbirimizden öğrenmeyi ve paylaşmayı hedefliyoruz”

İnsan Kaynakları’nda “Sahne Arkası”

İnsan Kaynakları ve İşveren Markası’nın; ilişkilerini, dünü, bugünü ve geleceğini tüm yönleriyle ele alacak olan zirvenin ilk bölümü olan “Behindthe Scenes” kısmında, QNB Finansbank İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Cenk Akıncılar “DreamTherefore I Am” başlıklı konuşmasını yapacak. Bu bölümde ayrıca Pfizer Türkiye İnsan Kaynakları Lideri Serra Uluışık “Right Beforethe Stateboard Claps: Making of an Employer Brand” başlıklı konuşmasıyla sahnede olacak.

Flashback bölümünün global konuk konuşmacısı ise dijital pazarlama dünyasının ünlü stratejistlerinden Ph. Creative Partneri Dave Hazlehurst olacak. Hazlehurst, “The More Tech We Build, The More Digital We Become, The More Human We Must Be” başlığını taşıyan konuşmasında dijitalleşmenin insan kaynakları pratiklerine dair değerlendirmelerde bulunacak.

Employer Brand Summit etkinliğinin ikinci bölümü olan “Flashback”te, Brunel Üniversitesi Davranış ve İnsan Kaynakları Yönetimi Profesörü Mustafa Özbilgin günümüzün en popüler ve disiplinlerin en çok yöntem geliştirmek zorunda kaldığı konulardan biri olan “diversity – farklılık” konusunda “Diversity Management from Employer Brand Perspective” başlıklı konuşma yapacak. Bigg loyalty Global CEO’su Enis Karslıoğlu ise zirvenin bu bölümünde “Transformation of Employee Incentive & Social Recognition” konusunu ele alacak.

Zirvenin Newsreel bölümü, Management Kurucusu Ali Ayaz’ın moderatörlüğünde gerçekleşecek. Bu bölümde 4C1H Kurucusu ve Kültür Dizaynırı Pınar Yarar ile Expertera CEO’su Alp Sezginsoy’un “Newsreel: Human First Organizations & Future of Work” başlıklı konuşmaları yer alacak. Ayrıca Akademisyen & Direktör Mehmet İnan bu bölümde; hikaye anlatıcılığının işverenler gözünden önemini, örneklerle aktaracak.

Çok Yakında: İK Dijital Dönüşüme Hazır mı?

“Employer Brand Summit”in“Coming Soon” başlıklı son bölümünde Vodafone Türkiye İnsan Kaynaklarından Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Bayram “DigitalTransformation in HR” ve Clinch EVP Global İş Geliştirme’den Shane Gray “Integration of Content Career Site Recruiterand Candidateby Data” başlıklı konuşmalarıyla İK’nın dijitalleşmesini ve veri analizini örneklerle katılımcılara aktaracak.

İşveren Markası Ödülleri

Son olarak, zirve sonrasında gerçekleştirilecek En Gözde Şirketler Ödül Töreni ile en iyi iş veren marka algısına sahip firmalar açıklanacak. Böylece 113 üniversiteden 20 bini aşkın öğrenciyle 4 ay boyunca gerçekleştirilen anket neticesinde tamamlanan Türkiye’nin en kapsamlı işveren algısı araştırması sonucunda 13 farklı kategoride ödüller sahipleri ile buluşacak.

Bütünleşik Pazarlama mecrası Branding Türkiye‘nin resmi medya sponsoru olduğu Employer Brand Summit  2019 / İşveren Markası Zirvesi 2019, 11 Nisan’da Wyndham Grand Levent’te gerçekleştirilecek. Zirve hakkında detaylı bilgi ve zirveye kayıt için buraya tıklayın.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.