Employer Brand Academy, kapsama alanına bu yıl da Türkiye’yi aldı. İşveren Markası Yıldızları Ödülleri’ne başvurular başladı. İşte, Employer Brand Stars 2023 başvuruları ile ilgili tüm detaylar!

Şirketlerin hem mevcut çalışanlarının hem de faaliyet gösterdiği pazarlar ve potansiyel personel adaylarının nezdinde eriştiği değeri ölçümlemeye yönelen işveren markası, kurumların marka değerini gösteren en önemli göstergelerden biri olarak kabul ediliyor. Küresel ekonomide öncelikli olarak çalışanları olumsuz etkileyen yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi döneminde, şirketlerin uyguladığı personel politikaları ve bu dönemde hayata geçirdikleri çalışan odaklı uygulamalarla işveren markası daha da önem kazandı.

İşveren Markası Yıldızları Ödülleri

Employer Brand Stars (İşveren Markasının Yıldızları) Ödülleri, işveren markası değerlendirmelerinde dünyanın en prestijli kurumları arasında yer alan Londra merkezli Employer Brand Academy tarafından düzeleniyor. Organizasyon, geçtiğimiz yıl Türkiye’yi ilk kez kapsama alanına almıştı. Buna göre; geçen sene Liderlik ve Staj kategorilerinde ödülleri Türkiye’den Türkiye Finans Katılım Bankası alırken Mezun İşe Alım Programı kategorisinde ise ödülün sahibi Yıldız Holding olmuştu. Türkiye’yi bu yıl da değerlendirme kapsamına dahil eden Employer Brand Stars’ın, 2023 yılı özelindeki seçmeler için başvurular başladı. 

“Employer Brand Stars 2023″te Dijital Dönüşüm, Liderlik ve Staj, Mezun İşe Alım Programı, İç İletişim, İşveren Marka Stratejisi, Onboarding ve Çalışan Sağlığı gibi kategoriler mevcut. İlgili kategorilerde Altın, Gümüş ve Bronz ödüllerin verileceği seçmelere başvurular için www.employerbrandstars.com‘u ziyaret etmek yeterli. 

Global düzeyde bir organizasyon olan Employer Brand Stars 2023’ün resmi medya partneri ise Branding Türkiye oldu. Buna göre etkinliğe dair süreç boyunca tüm detaylar Branding Türkiye’de olacak. 


Employer Brand Stars I HAKKINDA

Yıldızlara ulaşmak… Biz işveren markası profesyonelleri olarak gerçekten de bunu yapıyoruz; rakiplerinden daha parlak, ilham verici markalar yaratmak için gece gündüz çok çalışıyoruz. Ve çabalarımızın her zaman meyve vereceğini biliyoruz. Her seferinde daha iyisini yapmaya çalışarak, mükemmel olamasak da markalarımızı, kurumlarımızı ve kendimizi yeni zirvelere taşıyacağız.

Bununla birlikte, işveren markasının günümüz işletme yönetimi ortamında en çok yanlış anlaşılan kavramlardan biri olduğu bir sır değil. Ve ne yazık ki işveren markası tanıma programları da bu yanılgıdan nasibini alıyor. Nasıl ki işveren markası, bir çalışanın kendini beğendirmesinden daha fazlasıysa, işveren markası ödülünün de işletmeleri tanıtmaya veya franchise dağıtmaya yönelik bir kampanya veya plandan daha fazlası olması gerektiğine inanıyoruz.

Tecrübeli işveren markası profesyonelleri olarak bu inancımızı gerçeğe dönüştürmek için kolları sıvadık. Uzun ve titiz bir sürecin sonunda, İşveren Markası Yıldızları ödülleri doğdu – 2009’dan beri konsepti öğreten prestijli Londra merkezli kurum Employer Brand Academy tarafından desteklenen gerçek anlamda küresel ve objektif bir işveren markası tanıma programı.

Ziyaret Et


Okuma Önerisi: Employer Brand Summit Notları

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.