2 – 3 Ekim 2023 tarihlerinde İstanbul’daki ESA Arena’da gerçekleştirilen uluslararası zirve Emerge Tech Conference 1 milyon dolar yatırım taahhüdüyle sona erdi. Global düzeyde 3000+ profesyonelin, yatırımcının ve girişimcinin takip ettiği organizasyon, katılımcılara farklı bir etkinlik deneyimi yaşattı.

Global organizasyon EMERGE Tech Conference, 2 – 3 Ekim tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşti. Birçok küresel teknoloji markasının sponsorlar arasında yer aldığı zirvenin medya sponsoru ise Branding Türkiye oldu.

Etkinlikte neler olduğuna geçmeden önce EMERGE 2023’e dair ayrıntılı bilgi için yayınlamış olduğumuz makaleleri okuyabilirsiniz.

EMERGE Tech Conference 2023’te 1 Milyon Dolar Yatırım

2 – 3 Ekim 2023’te ESA Arena’da gerçekleştirilen uluslararası zirve Emerge Tech Conference 1 milyon dolar yatırım taahhüdüyle sona erdi. Buna göre; ABD merkezli Boomerangme, Türkiye merkezli TYMY ve BAE merkezli Pass24.online, “EMERGE Uluslararası Teknoloji Konferansı”nda 100’den fazla startup arasından zaferle çıktı. Girişim fonu Contribution Capital, durum tespiti sonrasında seçilen girişimlerden birine 1 milyon dolar yatırım yapacak.

İlk 3’te yer alan girişimlerden Pass24.online, misafir ve anahtar yönetimi için mobil uygulama içeren bir bulut erişim kontrol sistemi sunuyor. Bir diğer girişim Boomerangme, dijital ajanslar için özel olarak tasarlanmış, kullanımı kolay beyaz etiketli bir Sadakat Platformu sağlayarak onların işlemsel modellerden SaaS modellerine geçişini kolaylaştırıyor. Türkiye merkezli TYMY ise, satışları artırmak için tasarlanmış bir SaaS ekosistemi çözümü sunuyor.

Pass24.online, Boomerangme ve TYMY, diğer sektörlerin yanı sıra sağlık teknolojisi, biyoteknoloji, fintech, edutech, martech, e-ticaret ve temiz teknoloji gibi farklı sektörlerden girişimlerin yer aldığı titiz ve son derece rekabetçi bir seçim sürecinin ardından olağanüstü inovasyon, potansiyel ve güçlü bir iş ortaya koyarak ilk üçe girmeye hak kazandı. Bu startuplar ayrıca teknoloji ve girişimciliğin geleceği ile uyumunu da göstermesi açısından da önem arz ediyor.

EMERGE 2023 Dünya Genelinden Yatırımcılara Ev Sahipliği Yaptı

EMERGE konferansına Türkiye, MENA, Avrupa, ABD, İngiltere, Hindistan başta olmak yerel ve küresel pazarlardan 100’den fazla yatırımcı, risk sermayedarları ve melek yatırımcılar katıldı. Ayrıca 20 ülkeden 150’den fazla startup ve 30’dan fazla ülkeden 1500’den fazla delege de hazır bulundu. EMERGE 2023’te; Early Bird, 500 Global, Plug and Play, Heartfelt (eski APX), Molten Capital (eski Draper Esprit), Depo Ventures, Vestel Ventures, Revo Capital ve daha birçok önde gelen yatırım fonunun temsilcileri yer aldı.

Ekrem İmamoğlu Konuşma Yaptı

Etkinliğin konuşmacıları arasında yer alan İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, istihdam ve üretime önemli katkı sağlayan teknoloji ve girişimcilik gelişiminin önemini vurguladığı etkileyici bir mesajla “EMERGE Tech Conference”ı destekledi. Konferansın ilk gününde İstanbul Büyükşehir Belediyesi İnovasyon Direktörü Erol Özgüner, EMERGE – 2023‘ü ziyaret ederek açılış töreninde hoş geldin mesajını paylaştı.


EMERGE Başkanı teknoloji kurucusu ve yatırımcı Alexander Smbatyan etkinlik kapsamında şunları söyledi:

“EMERGE, kurulduğu 2018 yılından bu yana Doğu Avrupa ve Orta Asya’nın en büyük startup konferansı haline geldi. Yıllar boyunca 15.000’den fazla katılımcıyla bu etkinlik, çok sayıda yatırım, iş genişletme ve İK fırsatları sunan bir bölge olan “Yeni Doğu”nun dört bir yanından kurucuları, topluluk liderlerini, büyük şirketleri ve yatırımcıları bir araya getirmeye devam ediyor. Yetenekli insanları ve güçlü liderleri güçlendirmek benim kişisel yaşam boyu misyonumdur ve EMERGE bunu başarmak için mükemmel bir platformdur. Şimdi altıncı yılında olan EMERGE, birinci sınıf profesyonellerin ve şirketlerin buluşacağı ve geleceğin trendlerini tahmin edebileceği eşsiz bir merkez haline geldi.”

EMERGE sahnesi Netflix, Microsoft ve Revolut‘un yanı sıra Avrupalı bir fintech lideri Checkout.com‘dan saygın konuşmacılar tarafından onurlandırıldı. Bunlar; en büyük üretken yapay zeka pazarı olan Hugging Face; PandaDoc, Aurora Teknoloji Ödülü (InDrive), Social Discovery Group ve diğerleri şeklinde sıralanabilir.


Dünya geneli binlerce iş insanını, yatırımcıyı ve girişimciyi belirli periyotlarda dünyanın çeşitli bölgelerinde buluşturan “EMERGE Tech Conference”ın daimi medya partneri olan Branding Türkiye‘yi takip ederek bundan sonraki EMERGE zirvelerine dair bilgi edinebilirsiniz.


Emerge Conference

Emerge International Tech Conference I Hakkında

2018 yılında Belarus’ta başlayan EMERGE konferansı, Yeni Doğu (CEE, Balkanlar, Türkiye, MENA ve Orta Asya) genelindeki teknoloji, kurucular, topluluk liderleri, büyük şirketler ve yatırımcıların buluşma noktası haline geldi.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.