EGD 11. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından gerçekleştirilen organizasyonda 11. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri yapılan törenle sahiplerini buldu.

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından Kandilli Cemile Sultan Korusu‘nun katkıları ile Garanti BBVA’nın ana sponsorluğu, Turkcell’in iletişim ve teknoloji sponsorluğu, Alternatif Bank ve Yıldız Holding’in co-sponsorluğunda gerçekleştirilen 11. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri gerçekleştirilen özel bir törenle sahiplerini buldu. İşte ödül alan gazeteciler ve jüri üyeleri.

Ödül Alan Gazeteciler

  • Ekonomi Haberi (Yazılı Basın) – Kerim Ülker – Dünya (Dome’dan Şimşek’e İş Teklifi)
  • Ekonomi Haberi (TV) – Damla Yıldız Soken/Ayhan Dursun/Ömür Dikme – Fox TV (İhalesiz Et)
  • Ekonomi Haberi (İnternet) – Cihan Orhan – www.patronlardunyası.com (Osmanbey’de 100 Milyon Dolarlık Vurgun)
  • Söyleşi Röportaj (Yazılı Basın) – Hülya Güler Akbaş – Hürriyet (Hafifledim Mutluyum)
  • Yerel Basın Ödülü (Yazılı Basın) – Mustafa Kırlak – Ordu Olay (Türk Fındığının Rakibi ABD Fındığı)
  • Köşe Yazarı – Şeref Oğuz – Sabah
  • Ekonomi Programı (TV) – Hakan Güldağ – Bloomberg HT (Sektör Meclisi)
  • Ekonomi Programı (Radyo) – Süheyla Yılmaz – Bloomberg HT Radyo (İş Başı Programı)
  • Yılın Araştırma Haberi (Yazılı Basın) – Ömer Temur – Türkiye (Küresel Bilgiyi Kontrol Savaşı)
  • Jüri Teşvik Ödülü – Aylin Rana Aydın – Milliyet (Bize Bir Haller Oluyor)
  • Jüri Özel Ödülü – Feride Cem – Sabah (Yurt dışında Yatırım İçime Sinmiyor)
  • Nezih Demirkent Özel Ödülü – Ayşegül Küçükkurt – Para Dergisi (Mucize Adamın Sırları)
  • Namık Ahıska Özel Ödülü – Orhan Orhun Ünal – Yeni Şafak (Altın Günleri Piyasa Yaptı)
  • Bülent Yardımcı Özel Ödülü – Beyza Hakan – 24 TV (Kahve Molası)
  • Esen Salihoğlu Özel Ödülü – Taylan Büyükşahin – Sözcü (Döviz ve Altına Değil Çantaya Yatırım Yapıyor) / Meltem Kara – Posta (Kredide İpotek Oyunu)

11. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri Jüri Üyeleri

EGD (Ekonomi Gazetecileri Derneği) Ekonomi Basını Başarı Ödülleri’ni belirleyen jüri üyeleri şöyle;

Vahap Munyar, Ömer Türkdönmez, Ali Çağatay, Abdurrahman Yıldırım, Jale Özgentürk, Dilek Güngör, Ruhi Sanyer, Hasan Arslan, Oya Yalıman, Faruk Erdem, Fikret Çengel, Hayri Çetinkaya, Bilal Emin Turan, İbrahim Acar, Talip Yılmaz, Recep Erçin, Yaşar Kızılbağ, Ufuk Korcan, Fikri Türkel, İsrafil Kuralay, Bahadır Kaleağası, Sedat Yılmaz, Günseli Özen, Sadi Özdemir, İdriz Çokal, Celal Toprak.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir