E-Ticarette Marka Olmak Zirvesi Etkinlik Notları

Dijital dünyanın marka mecrası Branding Türkiye’nin etkinlik odaklı alt markası “Branding Türkiye I Etkinlik” tarafından 11 Ağustos 2018’de eOfis Pol Center Plaza’da Felix Organizasyon’un uygulayıcı sponsorluğunda e-ticaret odaklı bir etkinlik gerçekleştirildi. Etkinliğin teması “E-Ticarette Marka Olmak Zirvesi” olurken etkinliğin amacı e-ticaret alanında markalaşmanın önemine dair bir farkındalık sağlamaktı.

Bütünleşik pazarlamaya dair tüm olguların akademisyenler ve sektör profesyonelleri tarafından değerlendirildiği, dijitalin dinamiklerine uygun bir yayın politikasına sahip ve fayda odaklı yeni nesil bir mecra olan Branding Türkiye, yalnızca içerik odaklı bir yapılanma olmayıp etkinlik odaklı alt markası olan Branding Türkiye I Etkinlik aracılığıyla bütünleşik pazarlamanın kapsamına giren tüm alanlarda zirve ve etkinlikler düzenlemektedir.

Her ay farklı bir üniversitede gerçekleştirilen ve sektör profesyonelleriyle üniversite öğrencilerini buluşturmayı hedefleyen ücretsiz zirvelerin yanı sıra sektör profesyonellerine yönelik ücretsiz etkinlikler de kurgulayan Branding Türkiye I Etkinlik, 11 Ağustos 2018 Cumartesi günü eOfis Pol Center Plaza‘da Felix Organizasyon’un uygulayıcı sponsorluğunda e-ticaret alanında bilgi ve farkındalığını arttırmak isteyen sektör profesyonellerine “E-Ticarette Marka Olmak” temalı bir zirve gerçekleştirdi.

eOfis Pol Center Plaza‘da gerçekleştirilen “E-Ticarette Marka Olmak Zirvesi”nin konuşmacıları arasında Branding Türkiye’nin Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam, GoldMaster E-Ticaret ve Dijital İş Geliştirme Müdürü Hakan Yalçın ile Bernardo E-Ticaret Müdürü Levent Elmas ve LC Waikiki Eğitim ve Gelişim Uzmanı Mustafa Aydın yer aldı.

Dikkat Çeken Noktalar

“E-Ticarette Marka Olmak Zirvesi”nde sahneye öncelikle Branding Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam çıktı. Sağlam, “E-Ticaret Ve Dijital Markalaşma” başlıklı konuşmasında sürdürülebilir e-ticaret aksiyonları için dijital markalaşmanın önemli olduğunu vurguladı. “Günde Bir Ayakkabı Satsam Yeter” hikayesiyle e-ticaretin algılardaki yerini anlatan Mürsel Ferhat Sağlam, sunumunda 3 temel konuya vurgu yaptı. Bunlar; “vaadi yerine getirmek”, “işbirliği” ve “farklı olmak”tı. Instagram butiklerinin e-ticaret dinamiklerini değiştiren yapısına akademik açıdan değinen Sağlam’a göre kurumsal markaların Instagram butiklerinden öğrenecekleri çok şey var.

Mürsel Ferhat Sağlam’ın ardından konuşmasını yapmak üzere GoldMaster E-Ticaret ve Dijital İş Geliştirme Müdürü Hakan Yalçın kürsüye geçti. Hakan Yalçın “Marka İş Birlikleri Ve E-Ticaret” başlıklı konuşmasında e-ticarette marka işbirliklerinin önemine değinerek marka işbirliklerinin tahmin edilemez ölçüde büyük cirolara ulaşmak için etkili bir yöntem olduğundan bahsetti. Stratejik bir işbirliğinin, yüksek bütçeli bir marketing kampanyasından çok daha etkili olabileceğini vurgulayan Yalçın, marka işbirlikleri odağında satış kurguları gerçekleştirmek için herhangi bir maliyetin / bütçenin gerekmediğini, işin özünde strateji geliştirme ve iletişim olduğunu anlattı.

Hakan Yalçın’ın ardından sahneye çıkan Bernardo E-Ticaret Müdürü Levent Elmas, öncelikle “E-Ticarette Dijital Dönüşüm Nasıl Sağlanır?” başlıklı konuşmasında yer alan soruya yanıt vererek dijital dönüşümün e-ticaretteki önemine değindi. Fakat daha öncesinde dijital dönüşümün bütünleşik bir anlayışla kurgulanması gerektiğini vurgulayan Elmas, e-ticarette başarıya ulaşmanın odağında dijital dönüşümü özümseyebilmenin olduğunu belirtti.

“E-Ticarette Marka Olmak Zirvesi”nin son konuşmacısı LC Waikiki Eğitim ve Gelişim Uzmanı Mustafa Aydın oldu. “E-Ticarette İnsan Odaklı Hizmet Tasarımı” başlıklı konuşmasını interaktif bir sunum ile mini bir workshop havasında gerçekleştiren Aydın, anlatımını örneklerle ve soru – cevap şeklinde zenginleştirerek katılımcıların ilgisini yüksek tutmayı başardı. Mustafa Aydın, konuşmasının merkezine insan odaklı olmanın önemini alırken e-ticaret aksiyonlarında da insan odaklı olmanın lafta kalmaması gerektiğini aksi halde rekabette beklenen performansın gösterilemeyeceğini belirtti.

İkram Ve Hediyelerle Dolu Bir Zirve

“E-Ticarette Marka Olmak Zirvesi”nin sponsorlarından Berlinerci‘nin birbirinden lezzetli berlinerlerinin yanı sıra etkinliğin uygulayıcı sponsoru olan Felix Organizasyon‘un ikramları da kahve molasında network imkanı bulan katılımcılara lezzetli anlar yaşattı.

Etkinliğin sponsorlarından Webtures tarafından zirveye katılan herkese “Sorularla SEO” ve “Uzmanından SEO” kitapları hediye edildi. Etkinliğin bir diğer sponsoru Fijital Akademi ise etkinliğe katılan herkese, Fijital Akademi’nin herhangi bir eğitiminde kullanılmak üzere %30 indirim kodu hediye etti.


Not: İndirim kodunu etkinlik sırasında almayan katılımcılar iletisim@brandingturkiye.com adresine e-posta gönderebilirler. 

Network Fırsatı

Zirve boyunca verilen kahve molalarında konuşmacılarla bizzat tanışma ve onlara sorularını yöneltme imkanı bulan katılımcılar, etkinlik bitiminde de network fırsatı yakaladı.

Sektör profesyonellerinden oluşan katılımcılar, hem konuşmacılarla hem de diğer katılımcılarla gerçekleştirdikleri network neticesinde olası işbirlikleri ve çözüm ortaklıkları için bir anlamda temel atmış oldu.

Etkinlikten Kareler

Slaytlar

E-Ticaret Ve Dijital Markalaşma


NOT: Diğer konuşmacıların slaytları gizlilik nedeniyle paylaşılmamıştır. 

HATIRLATMA

“Branding Türkiye I Etkinlik” tarafından gerçekleştirilen zirve, meetup, eğitim, konferans, panel vb. etkinliklere kontenjan sınırına takılmamak için Branding Türkiye’nin bildirimlerini açmayı unutmayın.

Ayrıca mail bültenine abone olarak güncel içerik ve etkinliklerden anında haberdar olabilirsiniz

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir