Dyo Boya Üretime 5 Gün Ara Verecek

Yaşar Topluluğu Boya Grubu çatısı altında yer alan Dyo Boya, inşaat sektöründeki olumsuz gidişat nedeniyle Dilovası fabrikasında üretime Kasım ayında 5 gün ara vereceğini duyurdu.

Boya sektörünün önemli markalarından biri olan Dyo Boya, Kasım (2018) ayında Dilovası’ndaki fabrikasında üretime 5 gün ara vereceğini duyurdu.

Dyo Boya, Kamuyu Aydınlatma Platformu‘na (KAP) yaptığı açıklamada bu detaya yer verdi. Dyo Boya’nın açıklaması ise şöyle; “İnşaat boyaları pazarındaki gelişmelere bağlı olarak optimum üretim planlamamız gereği Şirketimiz Dilovası Fabrikası’nda inşaat ünitesinde Kasım ayında farklı günlerde toplam 5 iş günü faaliyet ara verilecektir. İlgili durum yalnızca şirketimizin inşaat boyaları iş ünitesine ilişkin olup diğer tüm boya alt segmentlerinde faaliyetler kesintisiz devam etmektedir.”  dedi. Dyo Boya, üretime 5 gün verilen aranın toplam üretime ve satışlara önemli bir etkisinin olmayacağını da ekledi.

Dyo Boya’nın 3 Üretim Tesisi Var

Dyo Boya, yalnızca yerli pazarda faaliyet gösteren bir Türk markası değil. Dyo Boya’nın faaliyetleri 40’dan fazla ülkede sürmekte. Diğer bir  ifadeyle Dyo Boya 40’dan fazla ülkede ihracat yapıyor. Şirketin resmi web sitesinde yer alan bilgiye göreyse Dyo Boya, 1.061 kişi istihdam ediyor.

Şirketin yurt içinde Kocaeli Dilovası, İzmir Çiğli ve Manisa Turgutlu‘da olmak üzere toplam 3 üretim tesisi bulunuyor. Çiğli Fabrikası‘nda sanayi boyaları, mobilya boyaları ve vernikleri, oto tamir boyaları, deniz boyaları, polyester ve alkid ile ısı yalıtım ürünlerinin üretimleri gerçekleştiriliyor. Şirketin Dilovası Fabrikası inşaat boyalarının üretimine odaklanırken Turgutlu Fabrikası‘nda ise toz boya üretimi yapılıyor.

Şirketin yurt dışı tesisleri ise Dyo Balkan (Romanya), Kemipex (Rusya) ve Dyo Africa (Mısır) adlarını taşıyor.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir