Yaşar Topluluğu Boya Grubu çatısı altında yer alan Dyo Boya üretime ara verecek! Şirketin bu kararı almasında inşaat sektöründeki olumsuz gidişat etkin oldu.

Türkiye’de son zamanlarda yaşanan ekonomik sıkıntı nedeniyle birçok firma kendince önlemler almaya başladı. Bazı firmalar bu süreci en az zararla atlatmak adına konkordato ilan ederken bazıları da faaliyetlerini tamamen durdurdu.

Dyo Boya Üretime Ara Verecek

Bazı firmalarsa ne konkordato ilan ediyor ne de faaliyeti tamamen durduruyor. Bunun yerine bazı dönemlerde kısa süreliğine de olsa üretime ara vermekle yetiniyorlar. Dyo da bunlardan biri…

Türkiye’de boya sektörünün önemli markalarından biri olan Dyo Boya üretime ara vereceğini açıkladı. Şirket Kasım (2018) ayında Dilovası’ndaki fabrikasında üretime 5 gün ara verileceğini duyurdu. Dyo Boya, Kamuyu Aydınlatma Platformu‘na (KAP) yaptığı açıklamada konuya dair detaylara yer verdi. Dyo Boya’nın açıklaması şöyle;

“İnşaat boyaları pazarındaki gelişmelere bağlı olarak optimum üretim planlamamız gereği Şirketimiz Dilovası Fabrikası’nda inşaat ünitesinde Kasım ayında farklı günlerde toplam 5 iş günü faaliyet ara verilecektir. İlgili durum yalnızca şirketimizin inşaat boyaları iş ünitesine ilişkin olup diğer tüm boya alt segmentlerinde faaliyetler kesintisiz devam etmektedir.” 

Dyo Boya, üretime 5 gün verilen aranın toplam üretime ve satışlara önemli bir etkisinin olmayacağını yaptığı açıklamaya ekledi.

Dyo Boya’nın 3 Üretim Tesisi Var

Dyo Boya, yalnızca yerli pazarda faaliyet gösteren bir Türk markası değil. Şirketin faaliyetleri 40’dan fazla ülkede sürmekte. Yani Dyo, hali hazırda 40’tan fazla ülkede ihracat yapıyor. Şirketin resmi web sitesinde yer alan bilgiye göreyse Dyo Boya tüm bu operasyon için toplamda 1.061 kişi istihdam ediyor.

Şirketin yurt içinde Kocaeli Dilovası, İzmir Çiğli ve Manisa Turgutlu‘da olmak üzere toplam 3 üretim tesisi bulunuyor. Çiğli Fabrikası‘nda sanayi boyaları, mobilya boyaları / vernikleri, oto tamir boyaları, deniz boyaları, polyester ve alkid ile ısı yalıtım ürünlerinin üretimleri gerçekleştiriliyor. Dilovası Fabrikası inşaat boyalarının üretimine odaklanırken, Turgutlu Fabrikası‘nda ise toz boya üretimi yapılıyor. Şirketin yurt dışı tesisleri ise Dyo Balkan (Romanya), Kemipex (Rusya) ve Dyo Africa (Mısır) adlarını taşıyor.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.