Türkiye’de İş Dünyası Dergisi, Dünyayı Kadınlar Kurtaracak ana temasıyla yayınlanan 5. sayısının lansmanını Kadın Girişimcileri Destekleme Zirvesi’yle gerçekleştirdi.

Ekonomi yayıncılığına yeni bir soluk kazandıran Türkiye’de İş Dünyası Dergisi‘nin 5. sayısı “Dünyayı Kadınlar Kurtaracak” ana temasıyla yayınlandı. Genel Yayın Yönetmenliğini Celal Toprak’ın, Yazı İşleri Müdürlüğünü Hüsne Pamuk’un yaptığı derginin yayın kurulunda da birbirinden önemli isimler var. Alanında uzman isimlerin yazar olarak yer aldığı derginin 5. sayısının lansmanı, önemli ve anlamlı bir etkinlikle 7 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

Dünyayı Kadınlar Kurtaracak Etkinliği Gerçekleşti

Türkiye’de İş Dünyası Dergisi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle “Yükselen Değerler” bölümünü “Girişimci Kadınlar”a ayırdı. Bu kapsamda 7 Mart tarihinde Kadın Girişimcileri Destekleme Zirvesi ile gerçekleştirilen “Dünyayı Kadınlar Kurtaracak” etkinliğiyle de derginin beşinci sayısının lansmanı yapıldı.

Etkinliğe medya, iş ve girişimcilik ekosisteminin önemli isimleri katılım gösterirken etkinliğin açılış konuşmasını EGD Başkanı ve Türkiye’de İş Dünyası Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Celal Toprak yaptı. Bu özel ve anlamlı günde kadınlar gününe özel bir etkinlikte buluşmanın mutluğunu yaşadığını belirten Toprak, “Kadınlar zorluklar için ve bunları başarmak için var. Kadınlar önümüzü aydınlatıyorlar. Tüm kadınların Kadınlar Günü kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de İş Dünyası Dergisi’nin tanıtım toplantısına katılan ve derginin beşinci sayısının kapağında yer alan OPET Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk, ise yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Bugün karşınızda bulunma fırsatı verdiği için başta Celal Toprak olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Trafik dedektifleri projesi ile trafik sorununa çözüm bulmaya çalıştık. Kadın gücü projemiz ile kadınlarımızı istasyonlara taşıdık. Mesleğin cinsiyeti yoktur dedik. Ben tüm kadınlarımızın gelecekte yaşama anlam katacağına ve dünyayı kurtaracaklarına inanıyorum. Biz kadınlar nefret değil sevgi istiyoruz. Karanlık değil aydınlık yarınlar istiyoruz. Savaş değil barış istiyoruz. Ve bunun için üretimde, ekonomide, siyasette, hayatın her alanında var olmak istiyoruz. Ve var olacağız. Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun.”

Nurten Öztürk’ten sonra konuşma yapmak üzere kürsüye Kadın Girişimcileri Destekleme Zirvesi Başkanı Senur Akın Biçer çıktı. Biçer, bu zirvenin kendileri için çok önemli olduğunu söyleyerek önemli değerlendirmelerde bulundu.

Kadın Girişimciler Paneli

Elite World Prestige Hotel’de gerçekleşen etkinlik kapsamında kadın girişimciler paneli de düzenlendi. Türkiye’de İş Dünyası Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Celal Toprak’ın moderatörlüğündeki panelde, MRESCO Türkiye Group CEO’su ve Olivoyage Kurucusu Oya Zingal, Daikin Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Hülya Dinçer ve Noy Seramik Kurucusu Neslihan Deniz konuştu.

Branding Türkiye Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam başta olmak üzere iş, ekonomi ve medya dünyasının önemli simaları etkinliğe katılım gösterirken etkinlik sonunda kadın girişimciliğine verdikleri desteklerden dolayı birbirinden başarılı iş insanlarına teşekkür belgeleri takdim edildi.

Konuya dair detaylı okuma yapmak ve teşekkür sertifikalarını alan isimlerin kim olduğunu görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.