NFT ile ilgili gelişmeler hız kazanmaya devam ediyor. Bu kez dünyanın ilk NFT restoranı duyuruldu. New York’ta kurulan bu restorana giriş için ödenmesi gereken ücret ise deyim yerindeyse dudak uçuklatıyor. 

2021’de gündeme gelen ve kısa sürede yaygınlaşıp adeta bir iş kolu haline gelen NFT çılgınlığı sürüyor. Bu kez dünyanın ilk NFT restoranı açıldı. New York’taki bu restorana girmenin bedeli ise bir hayli yüksek.

Dünyanın İlk NFT Restoranı

NFT ile ilgili gelişmeler hız kesmeden sürüyor. Hem bireysel, hem kamusal ve hem de kurumsal olarak herkes NFT’yi bir şekilde yakalamaya çalışıyor. Henüz tam manasıyla gerçekliği içselleştirilememiş olsa da NFT’ye dair bir farkındalık oluştuğu kesin.

Geçtiğimiz günlerde New York’ta açılacak olan dünyanın ilk NFT restoranı bu farkındalığa örnek olarak gösterilebilir. Gıda sektörüne yönelik önemli bir hamle olarak yorumlanabilecek olan dünyanın ilk NFT restoranına giriş ise o kadar kolay değil.

NFT Restoran: Flyfish Club

Amerikalı girişimci Gary Vaynerchuck tarafından ortaya çıkan girişimin adı “Flyfish Club.” Bir önceki paragrafta bahsettiğimiz gibi, bu restorana girişin o kadar basit değil. Zira sadece NFT üyelik kartı olan kullanıcılar bu restorana giriş yapabilecek. Bunun bedeli ise 2.5 Ethereum. Bu ödeme karşılığında oluşturulan üyelikle deniz ürünleri restoranına, kokteyl salonuna ve özel kulüp etkinliklerine giriş yapılabiliyor.

Bu arada NFT restoranı için üyelik modelleri sadece bununla sınırlı değil. Örneğin The National News‘te yer alan bir habere göre 4.25 Ethereum karşılığında satın alınan ve Omakase adı verilen bir başka üyelik seçeneği daha mevcut. Bu üyelik modelini satın alanlar özel yemek deneyimleri için 14 kişilik odaya ek erişim hakkı sağlayabiliyorlar.

Merak edenler olacaktır, restoranın açılışı için planlanan tarih 2023. Yani eğer Flyfish Club’ta yer almak istiyorsanız 2023’ü beklemeniz gerekir. Ancak bundan önce üyelik için başvuruda bulunabilirsiniz. Çünkü Fortune’da yer alan bilgiye göre Flyfish Club projesini yöneten konaklama şirketi VCR Group,  yaklaşık 1.500 kişinin daha şimdiden bu projeye dahil olduğunu ve 14 milyon dolar gibi bir para toplandığını duyurdu.

NFT restoranı ile ilgili güncel gelişmeler olduğunda buradan aktarıyor olacağız. Branding Türkiye’yi Telegram‘da takip ederek anlık bilgi sahibi olabilirsiniz. Mikro sitemiz aracılığıyla ise tüm dijital ve sosyal topluluklarımıza göz atabilirsiniz.

Kaynak: Sözcü, Fortune, Pazarlamasyon, The National News


İstanbul’un Dijital Anahtarı (NFT)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.