Amerika Birleşik Devletleri merkezli popüler iş ve ekonomi dergisi Forbes, Dünyanın En Çok Kazanan Sporcuları (2023) listesini yayınladı.

Günümüz dünyasında spor sadece bir spor olmanın çok daha fazlasını ifade ediyor. Artık başlı başına bir endüstri halini alan spor, aynı zamanda eğlence, turizm ve ekonominin de itici gücü olmayı sürdürüyor. Bu endüstrinin en önemli paydaşları ise hiç şüphesiz sporculardır. Peki en çok kazanan sporcular hangileri? Forbes bu sorunun yanıtını geçtiğimiz günlerde yayınladığı listeyle verdi.

İşte, ABD merkezli iş ve ekonomi dergisi Forbes tarafından Dünyanın En Çok Kazana Sporcuları (2023) listesi!

Dünyanın En Çok Kazanan Sporcuları (2023)

Spor endüstrisinde futbol, basketbol veya voleybol ön planda olsa da aslında her spor dalı eşit derece öneme ve değere sahip. Dolayısıyla her spor dalının belli başlı yıldız isimleri var. Peki bu isimler ne kadar kazanıyor? Forbes tarafından yayınlanan listeye göre işte Dünyanın En Çok Kazanan Sporcuları!

  1. Cristiano Ronaldo (136 Milyon Dolar)
  2. Lionel Messi (130 Milyon Dolar)
  3. Kylian Mbappe (120 Milyon Dolar)
  4. LeBron James (119,5 Milyon Dolar)
  5. Canelo Alvarez (110 Milyon Dolar)
  6. Dustin Johnson (107 Milyon Dolar)
  7. Phil Mickelson (106 Milyon Dolar)
  8. Stephen Curry (100,4 Milyon Dolar)
  9. Roger Federer (95,1 Milyon Dolar)
  10. Kevin Durant (89,1 Milyon Dolar)

Kaynak: Forbes


İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Yeni nesil, bütünleşik, multidisipliner ve sürdürülebilir bir kavram olan “dijital markalaşma” ile sporda markalaşma mümkün. Detaylar Dijital Markalaşma Sohbetleri‘nde!


Forbes I Hakkında

Forbes, Integrated Whale Media Investments’in sahibi olduğu bir Amerikan iş dünyası dergisidir. Finans, endüstri, yatırım ve pazarlama ağırlıklı konular içerir. Bunun yanında teknoloji, iletişim, bilim, siyaset ve hukuk konularında da içerikler sunar. Merkezi Jersey City, New Jersey’dedir. İş dünyası dergisi kategorisindeki Fortune ve Bloomberg Businessweek ile rekabet etmektedir. Dünya çapında 68 ülkede ve 27 dilde 38 farklı baskısı bulunmaktadır.

Forbes çeşitli konular hakkında hazırladığı sıralı listelerle dünya çapında bilinilirliğe ulaşmıştır. Bunlar arasında en popülerlerinden bazıları; en zengin Amerikalılar listesi (Forbes 400), dünyanın en iyi şirketleri listesi (Forbes Global 2000), dünyanın en zenginleri listesidir (The World’s Billionaires).

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.