İzmir Yüksek Teknoloji Ensitüsü İnovasyon Topluluğu tarafından bu yıl 5.’si gerçekleştirilen Design101 Yarışması için geri sayım!

İzmir Yüksek Teknoloji Ensitüsü İnovasyon Topluluğu tarafından bu sene beşincisi gerçekleştirilecek olan “Somut tasarım algısını inovatif düşünceyle birleştirme” ana temalı Ulusal Design101 Proje Yarışması etkinliğinin ana destekçisi Türk Telekom olurken yarışmanın medya partneri ise Branding Türkiye oldu!

Design101 Yarışması İçin Geri Sayım

4 – 11 Kasım tarihlerinde İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Gösteri Merkezi’nde farklı programlarda eğitim görmekte olan öğrencileri ortak paydada buluşturan Design101 Yarışması gerçekleştirilecek.

Design101 Yarışması Afiş

İzmir Yüksek Teknoloji Ensitüsü İnovasyon Topluluğu tarafından bu sene beşincisi düzenlenen etkinlik; somut tasarım algısını inovatif düşünceyle birleştirme misyonu taşıyor. Mülakat becerisi oyunlarını da içeren bir konsepte sahip olan Design101, ödüllerin yanı sıra iş hayatına yönelik deneyim edinmeyi sağlayan bir etkinlik olma özelliğine sahip.

Etkinliğin Kapsamı

“Somut tasarım algısını inovatif düşünceyle birleştirme” ana temalı Design101 Yarışmasının kapsamı şöyle;

Etkinlik sonunda katılımcılar, kendilerine verilen ortak konuya/soruna gruplar halinde çözüm üreterek projelerinin/fikirlerinin temelini oluştururlar. Yarışmacıların inovatif düşünmesini sağlamaya çalışarak yaratıcı çözümler üretmelerine teşvik eden bu etkinlikte, katılımcıların takım olarak çalışma becerilerinin gelişmesi amaçlanır. Bu deneyim hem iş hayatının bir simülasyonu hem de takım çalışmasının zeminini oluşturması açısından önemlidir.

Etkinliğe bireysel veya takım olmak üzere iki şekilde de katılmak mümkün. Yarışmaya başvurmak ve etkinliği deneyimlemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayıp ilgili formu doldurabilirsiniz.


İYTE İnovasyon Topluluğu I Hakkında

İYTE İnovasyon Topluluğu, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde kurulmuş olan kendisine inovasyonu ilke edinmiş ve yenilikçi fikirleri hedef alan bir topluluktur. Topluluğumuzda sürekli yenilik esaslı; daha aktif, etkili ve profesyonel çalışma ana amaçtır. Bu doğrultuda da inovasyonu enstitümüzde temsil etmekteyiz. Topluluğumuzun hedefi; enstitümüzde inovasyon kültürünü yaymak, benimsetmek ve yenilikçi fikirlere sahip bireyler yetiştirmek; fikirlere gerekli altyapıyı sağladıktan sonra bunları projeye dökmektir. Bu amaçla Türkiye’de ilk kurulan inovasyon topluluğu olan topluluğumuz, okulumuz İYTE’de teknik eğitimler, seminer, konferans, teknik gezi, panel, fikir üretme toplantıları, şirket görüşmeleri ve teknik projeler gibi birçok etkinlik ve proje düzenlemekte; hangi sektör olursa olsun kendisine bir şeyler katmış bireyler yetiştirmekteyiz.


Forbes 400 (2023)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.