Kahramanmaraş depremi sonrası tüm Türkiye depremzedelere yardım için seferber oldu. Peki hangi kurumlara bağış yapılabilir? İşte deprem bağış hesapları!

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10’dan fazla şehirde yıkıcı etkiye sebep olan depremlerin akabinde gerek Türkiye’nin tüm illerinden gerekse dünyanın birçok ülkesinden yardımlar gelmeye başladı.

“4. Seviye Alarm” olarak duyurulan ve “Asrın Felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremler için birçok kamu kurumu ve sivil toplum kuruluşu yardım kampanyası başlattı ve deprem bağış hesapları duyuruldu.

Deprem Bağış Hesapları

Kahramanmaraş’ ın Pazarcık ilçesinde 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki 2 depremin ardından arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Bir yandan da depremden sağ kurtulanlar için yardımlar organize ediliyor. Birçok ihtiyacın olduğu bölge için kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları var güçleriyle çalışıyorlar. Türkiye’nin farklı illerindeki vatandaşlar da bu kurumlara ve kuruluşlara maddi ve ayni bağışta bulunarak destek oluyorlar. Peki deprem bağış hesapları hangileri? İşte AFAD, KIZILAY, AKUT ve AHBAP’a ait deprem bağış hesaplarına dair detaylar!

AFAD Logo

AFAD DEPREM BAĞIŞ HESAPLARI

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Kahramanmaraş Depremi için “Deprem Bağış Hesapları” adlı bir sayfaya yönlendiriyor. Sayfada SMS Bağış, IBAN İle Bağış, Kripto Para İle Bağış olmak üzere 3 temel nakdi bağış yöntemi bulunuyor. Banka hesap bilgilerini öğrenmek için buraya tıklayın.

AFAD SMS Bağışı

AFAD aracılığıyla depremzedelere SMS bağışı yaparak destek olmak isteyenler, “DEPREM” yazıp 1866’ya SMS göndererek 20 TL bağış yapabilirler.

AFAD Kripto Para Bağışı

AFAD aracılığıyla depremzedelere kripto para bağışı yaparak destek olmak isteyenler aşağıdaki bilgileri kullanabilirler;

BTC Yatırma Adresi:

bc1q30uv6s9gwyzq2fd5hhc06v7xge3zzg3qa99vuv0w5dfmxgq8vnws97dpcl

ETH Yatırma Adresi:

0x64A994CC850a56e87331d880A23A69b16dbFC8ea

USDT (ERC20) Yatırma Adresi:

0x64A994CC850a56e87331d880A23A69b16dbFC8ea

USDT (TRC20) Yatırma Adresi:

TTLfZCo1hnsiviBns2ZsWig1dHWJsG5ct8

AFAD’a kripto para bağışı yapmadan önce ayrıca burayı ziyaret ederek sayfanın aşağısında yer alan kripto para hesap bilgilerini teyit edebilirsiniz.

AFAD Nakdi Bağış

AFAD aracılığıyla depremzedelere nakdi bağış yaparak destek olmak isteyenler banka hesap bilgilerinin yer aldığı sayfayı ziyaret edebilirler. Yurt dışından bağış yapmak isteyenler için ilgili sayfada Banka Swift Kod No da bulunmaktadır. Bağış için gerekli IBAN bilgileri ve diğer detayları öğrenmek için buraya tıklayın.

KIZILAY Logo

KIZILAY DEPREM BAĞIŞ HESAPLARI

“İyiliğin gücüyle insanın ve toplumun onurunu korumak, dirençliliğini arttırmak ve ızdırabını dindirmek için çalışmak.” misyonuna sahip olan Türkiye’nin kadim kurumlarından biri olan Kızılay aracılığıyla depremzedelere bağış yapmak için SMS, IBAN ve Online Bağış seçenekleri mevcut.

KIZILAY SMS Bağışı

KIZILAY aracılığıyla depremzedelere SMS bağışı yaparak destek olmak isteyenler “DEPREM” yazıp 2868‘e SMS yollayarak 15 TL bağışta bulunabilirler.

KIZILAY Nakdi Bağış

KIZILAY aracılığıyla depremzedelere nakdi bağış yaparak destek olmak isteyenler banka hesap bilgilerinin yer aldığı sayfayı ziyaret edebilirler. Yurt dışından bağış yapmak isteyenler için ilgili sayfada Banka Swift Kod No da bulunmaktadır. Bağış için gerekli IBAN bilgileri ve diğer detayları öğrenmek için buraya tıklayın.

KIZILAY Online Bağış

KIZILAY aracılığıyla depremzedelere online bağış yaparak destek olmak isteyenler ilgili sayfayı ziyaret ederek hesap bilgilerini girebilir ve istedikleri miktarda bağışta bulunabilirler. Online bağış için buraya tıklayın.

AHBAP Logo

AHBAP DEPREM BAĞIŞ HESAPLARI

İhtiyaç sahibi kişilere ayni ve nakdi olmak üzere her türlü yardımda bulunmak, toplumda yardımlaşma bilincinin güçlenmesini sağlamak, iyi insan ve iyi toplum inşasına hizmet etmek, yeni işbirliği modelleri ve projelerle çağdaş ve sürdürülebilir yardımlaşma ve dayanışma ağları oluşturmak, yerel kültürün korunarak günümüz teknolojik olanaklarıyla gelişmesine ve geleceğe taşınmasına katkı sağlamak amacı ile kurulmuş olan AHBAP aracılığıyla depremzedelere bağış yapmak için IBAN, Kripto Para ve Online Bağış seçenekleri mevcut.

AHBAP Nakdi Bağış

AHBAP aracılığıyla depremzedelere nakdi bağış yaparak destek olmak isteyenler buraya tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilir. Dünyanın her yerindeki bankalardan AHBAP Derneği resmî banka hesaplarına, döviz havalesi de gönderilebilmektedir. Yani yurt dışından bağış yapmak isteyenler için ilgili sayfada Banka Swift Kod No da bulunmaktadır.

AHBAP Kripto Para Bağışı

AHBAP aracılığıyla depremzedelere kripto para bağışı yaparak destek olmak isteyenler aşağıdaki bilgileri kullanabilirler;

ERC20 Ağı

0xe1935271D1993434A1a59fE08f24891Dc5F398Cd

BEP20 Ağı

0xB67705398fEd380a1CE02e77095fed64f8aCe463

Avalanche Ağı

0x868D27c361682462536DfE361f2e20B3A6f4dDD8

AHBAP’a kripto para bağışı yapmadan önce ayrıca burayı ziyaret ederek bilgileri teyit edebilirsiniz.

AHBAP Online Bağış

AHBAP aracılığıyla depremzedelere online bağış yaparak destek olmak isteyenler ilgili sayfayı ziyaret ederek hesap bilgilerini girebilir ve istedikleri miktarda bağışta bulunabilirler. Online bağış için buraya tıklayın.

AHBAP Online Bağış

AHBAP aracılığıyla depremzedelere online bağış yaparak destek olmak isteyenler ilgili sayfayı ziyaret ederek hesap bilgilerini girebilir ve istedikleri miktarda bağışta bulunabilirler. Online bağış için buraya tıklayın.

AKUT Logo

AKUT DEPREM BAĞIŞ HESAPLARI

“Amatör bir ruh ve profesyonel çalışma ilkeleri ile 1996 yılından bu yana hayat kurtarmak için çalışıyoruz” şeklinde kendini tanımlayan AKUT aracılığıyla depremzedelere bağış yapmak için IBAN, SMS ve Online Bağış seçenekleri mevcut.

AHBAP SMS Bağışı

AKUT aracılığıyla depremzedelere SMS bağışı yaparak destek olmak isteyenler “AKUT” yazıp 2930’a kısa mesaj yazıp gönderebilir

AHBAP Nakdi Bağış

AKUT aracılığıyla depremzedelere nakdi bağış yaparak destek olmak isteyenler buraya tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilir. Yurt dışından bağış yapmak isteyenler için ilgili sayfada Banka Swift Kod No da bulunmaktadır.

AHBAP Online Bağış

AKUT aracılığıyla depremzedelere nakdi bağış yaparak destek olmak isteyenler buraya tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirler. Açılan sayfada Kredi Kartı İle Bağış kısmından istenen miktarda bağış yapmak mümkün.


Deprem Bağış Hesaplarını Derledik

Kahramanmaraş Depremi sonrası Türkiye’nin en önemli kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının yer aldığı listeyi sizler için derledik. Branding Türkiye olarak başta deprem ve orman yangınları olmak üzere, tüm doğal afetlerde temel misyonumuz teyitli ve doğru bilgiyi derlemek ve yaymaktır. Ayrıca daha fazla kurumsal bağış için markalarla iletişim, iş birliği ve teşvik edici projeler gerçekleştiriyor ve bağış oranını artırmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Bu noktada Kahramanmaraş Depremi için gerçekleştirilen yardımların daha fazla kişiye ulaşması için bilgilerin tek çatı altında derlenmesi gerektiğini düşünerek bu listeyi hazırladık. Listede AFAD, KIZILAY, AHBAP ve AKUT kurumları ile ilgili SMS, Kredi Kartı, Nakdi, Online, Kripto Para bağış yöntemleri bulunmaktadır. Ayrıca bu listede, ilgili kurumlara ait bağış yöntemlerine dair bağlantılar, bilgiler, kodlar, adresler, numaralar vs. bulunmaktadır.

Bu içeriğin faydalı olmasını diliyor. Bu içeriğin kaynak gösterilmesine ihtiyaç duyulmaksızın tüm dijital haber siteleri, tematik mecralar, bloglar ve web sitelerinde paylaşılabileceğini de belirtmek istiyoruz.


UYARI

Lütfen her kurumun resmi web sitesinde yer alan bilgileri baz alarak bağışlarınızı yapınız.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kahramanmaraş Depremi (Tüm Detaylar)

Yardım Gönderen Ülkeler (Tam Liste)

Deprem Anında Yapılması Gerekenler

Hayat Kurtaran Mobil Uygulamalar

Depremzedelere Uzaktan Nasıl Yardım Edebilirim?

Geçmişten Bugüne Türkiye’deki Milli Yaslar

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.