Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İstatistik Topluluğu tarafından 12 – 13 Aralık 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Data Speak Etkinliği için geri sayım başladı!

Yaklaşık 1 sene önce Çin’in Wuhan bölgesinde başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi sebebiyle etkinliklerini online sürdüren öğrenci topluluklarından biri de ODTÜ İstatistik Topluluğu. 6 senedir düzenlediği “Finans İstatistik Ekonomi (FİE) Kongresi”nin yanına bir yeni kongre ekleyen ODTÜ İstatistik Topluluğu, “Veri Bilimi Kongresi”ni, “Data Speak Etkinliği” konseptiyle gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Veri Bilimi Kongresi: Data Speak Etkinliği

Bu sene ilki düzenlenecek olan kongrenin ana teması “veri bilimi ve uygulamaları” olarak belirlendi. Kongre; bu alanda kariyerlerine yön vermek ve kendilerini geliştirmek isteyenler için 12 – 13 Aralık tarihlerinde Data Speak adıyla gerçekleştirilecek.

YouTube üzerinden canlı yayınlanacak olan etkinlik, hem yurt içinden hem de yurt dışından konuşmacılara ev sahipliği yapacak. Katılımcılar; Google, Nielsen, Pepsico, STM, Commencis, TAI, Barty, Udemy, Teknosa, armut.com ve sahibinden.com gibi prestiji şirketlerde çalışan, alanında uzman veri bilimcilerden oluşuyor.

Branding Türkiye Destekliyor

Ulusal ve uluslararası birçok prestijli etkinliğin daimi destekçisi olan bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye, üniversite etkinliklerinin de değişmez partneri olmayı sürdürüyor. Yalnızca etkinlik odaklı alt markaları aracılığıyla etkinlik ve zirve düzenlemekle kalmayıp ekosistemi besleyen tüm organizasyonları medya sponsoru olarak destekleyen Branding Türkiye, “Data Speak Etkinliği”nin de resmi medya sponsor oldu.

Branding Türkiye‘nin medya sponsoru olarak desteklediği etkinlik için sayılı günler kalırken etkinliğe hemen kayıt olmak için “Etkinlik Detayları”ndaki Başvuru Ve Kayıt kısmında bulunan linke tıklamanız yeterli.

Etkinlik Detayları

Mekan: Online (Youtube)

Tarih: 12 – 13 Aralık 2020

Katılım Ücreti: Ücretsiz

Katılımcı Profili: Herkes Katılabilir

Sertifika: Var

Etkinlik hakkında bilgi ve etkinliğe kayıt için buraya tıklayın.

ODTÜ İstatistik Topluluğu I Hakkında

ODTÜ İstatistik Topluluğu, 1991 yılında gönüllü öğrencilerin özverili çalışmaları sayesinde hayat bulmuştur. Temel kuruluş amacı “İstatistik” biliminin önemini, uygulamalarını ve diğer bilim dallarıyla olanilişkilerini aktarmak olan topluluk, 29 yıldır gerek akademik açıdan gerek sosyal açıdan öğrenciler için önemli bir kaynak olmuştur.


💡 Telegram Grubuna Katıl

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.