Türkiye Cumhuriyeti 29 Ekim 2023 tarihinde 100. yılını kutlayacak. Branding Türkiye, bu özel anı sürdürülebilir kılmak için “Cumhuriyetin Yüzü Projesi” adlı sürekliliği olan yeni bir kampanyaya imza attı.

Cumhuriyetimizin 100. yılına özel Branding Türkiye tarafından başlatılan proje kapsamında Cumhuriyetin Yüzü ile aynı isimde manifesto, sayfa ve kategori hazırlandı. Bu kapsamda Türkiye Cumhuriyeti’nin 100 yıldaki tüm sosyal, sanatsal, akademik, ekonomik, teknolojik, bilimsel, politik ve sportif başarıları derlenip indekslenerek kamuoyuna sunulacak. Ayrıca bu proje kapsamında kurumsal, kamusal ve kişisel markaların Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı için gerçekleştirdiği aksiyonlar, kampanyalar, kreatif işler, sosyal sorumluluk projeleri, reklamlar ve etkinlikler de yine hazırlanan bu sayfa ve kategori aracılığıyla kamuoyuyla paylaşılacak.

Cumhuriyetin Yüzü Projesi

100 yıl, insan ömrü için çok uzun bir süre. Ancak fikirler için zaman sınırı yoktur. Hele ki bir fikre on milyonlarca insan dahil olmuşsa o fikir artık ölümsüzdür. “Cumhuriyet” tam olarak böyle bir fikir. Dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti için yüz yıl sadece bir başlangıç. Ancak her konuda olduğu gibi Cumhuriyetin 100 yıllık bu başlangıcında da kitaplar dolusu hatta yüzlerce binlerce, on binlerce kütüphaneye sığmayacak kadar kitaplar dolusu başarılar söz konusu.

İşte, bu realiteden yola çıkarak Branding Türkiye’de, Cumhuriyetin Yüzü manifestosunu yayınladık. Ek olarak bir de bu manifestoyla aynı ismi taşıyan ve sürekliliği olan bir proje başlattık. Bu kapsamda 100 yıllık süreçte Cumhuriyetin tarihsel yolculuğuna değineceğiz. Tabi bu 1-2 günlük veya birkaç aylık bir projeyle sınırlı değil. Periyodik olarak Cumhuriyetin Yüzü kategorisini, hazırlayacağımız içeriklerle peyderpey zenginleştireceğiz.

Bu açık kaynak niteliği taşıyan arşiv ile Türkiye Cumhuriyeti’nin “yüz”lerini yakından tanıyacağız ve “Cumhuriyetin Yüzü”nde neler olup bittiğini de öğrenmiş olacağız. Bu noktada medya takip ve analizi odağında hizmet veren stratejik partnerlerimizle geçmişe dönük kapsamlı ve hiyerarşik bir arşiv taraması yapacağız.

Nice asırlara Türkiye Cumhuriyeti!


Farkındalık amacı taşıyan ve sosyal sorumluluk misyonuyla gerçekleştirilen projeye dair detaylar ve projeye katkı sağlamak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.


Kategoriyi Ziyaret Etmek İçin Tıklayın

Manifestoyu Ziyaret Etmek İçin Tıklayın

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.