Ev alışverişine özgün seçimler getiren Amerikalı ünlü mobilya ve dekorasyon devi Crate & Barrel, Türkiye’deki mağazalarını kapatma kararı aldı.

Son zamanlarda birçok markanın konkordato ilan etmesine ve/veya Türkiye’den çıkış yaptığına şahit olduk. Bu firmalar arasında Crate & Barrel de dahil oldu. Amerikalı mobilya ve dekorasyon markası Türkiye’deki mağazalarını kapatmaya karar verdi.

Crate & Barrel Türkiye’deki Mağazalarını Kapattı

Yaklaşık olarak beş yıl önce girdiği Türkiye pazarından 30 Eylül itibariyle çıkacağını açıklayan Crate & Barrel, internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamayla tüm Crate & Barrel müşterilerine teşekkür etti.

2013 yılında Doğuş Grubu bünyesinde Zorlu Center’da ilk mağazasını açan Crate & Barrel, ev mobilyasından dekorasyona, aksesuardan mutfak eşyalarına kadar birçok tasarım ürününü tüketicilerle buluşturuyordu. Amerikalı marka; ilk açıldığı yıllarda birçok perakende mağazası ile rekabete girmişti. Buna ek olarak Crate Barrel; iç ve dış mekan ürünlerinde şık, sade bir o kadar da yaratıcı tasarımları tercih edenlerin uğrak noktası olmuştu.

Türkiye’de Bazı Mağazalarını Kapatmıştı

Crate & Barrel, Türkiye’deki operasyonlarını durdurmak maksadıyla daha önceden İstinye Park, Nişantaşı, Maçka Outlet, Akasya AVM, Ankara Next Level ve Nurolpark’taki mağazalarına kepenk indirmişti. Amerikalı marka, Ataköy Galleria AVM’deki son mağazasını da Türkiye’den çekilme sürecinde kapatarak Türkiye operasyonlarını resmi anlamda tamamen sonlandırmış olacak.

Mağazaları dışında müşterilerine internet üzerinden alışveriş imkanı da sunan Crate & Barrel, yalnızca perakendeden çekilmiyor. Ünlü mobilya ve dekorasyon markası aynı zamanda Türkiye’deki online pazardan da çekiliyor. Yani Crate & Barrel, Türkiye’de e-ticaret operasyonlarını da durdurdu.

Kapatılma nedenine dair markadan resmi bir açıklamanın gelmedi ancak markanın bu hamlesinin arkasında döviz kurunun hareketlenmesi, gümrük vergilerinin artması, talebin azalması gibi ekonomik nedenler var gibi gözüküyor.

İnternet Sitesinden Teşekkür

Markanın resmi internet sitesinden sürece dair şöyle bir açıklama yayınlandı;

“Türkiye’de unutulmaz 5 yılın ardından, ayrıcaklı alışveriş keyfini birlikte yaşadığımız, bu yolduğumuzda deneyimlediğimiz her anlamlı an için siz değerli müşterilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Crate & Barrel, alışveriş süreci devam eden müşteriler

i mağdur etmemek adına, müşteri hizmetlerinin aktif olarak çalıştığı bilgisini de yine internet sitesi üzerinden yayınladığı teşekkür metninde verdi.

Crate & Barrel Kamuoyu Açıklaması


💡 Gençlere Yaz Harçlığı

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.