Crate & Barrel Türkiye’deki Tüm Mağazalarını Kapatıyor

Ev alışverişine özgün seçimler getiren Amerikalı ünlü mobilya ve dekorasyon devi Crate & Barrel, Türkiye’deki mağazalarını kapatma kararı aldı.

Beş yıl önce girdiği Türkiye pazarından 30 Eylül itibariyle çıkacağını açıklayan marka, internet sitesi üzerinden tüm müşterilerine teşekkür etti.

2013 yılında Doğuş Grubu bünyesinde Zorlu Center’da ilk mağazasını açan Crate & Barrel, ev mobilyasından dekorasyona, aksesuardan mutfak eşyalarına kadar birçok tasarım ürününü tüketicilerle buluşturuyordu. Açıldığı yıllarda birçok perakende mağazası ile rekabete girmiş, iç ve dış mekan ürünlerinde şık, sade bir o kadar da yaratıcı tasarımları tercih edenlerin uğrak noktalarından biri olmuştu.

Türkiye’deki bazı mağazalarını kapatmıştı

İlk olarak İstinye Park, Nişantaşı, Maçka Outlet, Akasya AVM, Ankara Next Level ve Nurolpark’taki mağazalarına kepenk indiren marka, Ataköy Galleria AVM’deki son mağazasını da kapatarak Türkiye operasyonlarını resmi anlamda sonlandırıyor.

Mağazaları dışında müşterilerine internet üzerinden alışveriş imkanı da sunan Crate & Barrel, online tarafta da tüm süreçleri durduruyor.

Kapatılma nedenine dair resmi bir açıklamanın gelmemesi, döviz kurunun hareketlenmesi, gümrük vergilerinin artması, talebin azalması gibi ekonomik nedenleri akıllara getiriyor.

İnternet sitesi üzerinden tüm müşterilere teşekkür edildi

İnternet sitesi üzerinde yayınlanan açıklamada, “Türkiye’de unutulmaz 5 yılın ardından, ayrıcaklı alışveriş keyfini birlikte yaşadığımız, bu yolduğumuzda deneyimlediğimiz her anlamlı an için siz değerli müşterilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.” dendi.

Crate & Barrel, alışveriş süreci devam eden müşterileri mağdur etmemek adına da müşteri hizmetlerinin aktif olarak çalıştığı bilgisini de internet sitesi üzerinden verdi.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir