Balıkesir’in tatil için sıklıkla tercih edilen mekanlarından biri olan Burhaniye, lezzetli mutfağı ile de ön plana çıkar. Ana yemekleri ile oldukça meşhur olan Burhaniye özellikle tatlıları ile ön plana çıkar. Yöresel yemeklerin sıklıkla yapıldığı bu ilçe mantı, patlican gibi etli yemekleri ile gelenlere lezzetli tatlar sunar. Yeşil ve mavinin en güzel tonlarını içeren Burhaniye; köfte, kebap ve döner gibi yiyeceklerin lezzetli bir şekilde misafirlerine sunduğu bir bölgedir. Deniz ürünlerinde sıklıkla tercih edilip yenilebileceği en güzel bölge olan Burhaniye aynı zamanda çeşitli otelleri ile ön plana çıkar. Burhaniye otellerini neredekal.com üzerinden inceleyebilir bu bölgeye gitmede de oteller hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burhaniye’de Yapabileceğiniz Aktiviteler

Balıkesir’in gözde tatil mekanlarından biri olan Burhaniye çeşitli plajları ile ünlü bir tatil beldesidir. Plajlarının yanı sıra ilçede bulunan kaplıcaların ziyaret edilmesi de yapılacak aktiviteler arasında yer alır. Lidyalılardan kalma bir kent olan Adramytteion Antik Kenti gezilecek yerler arasında yer almakla beraber Burhaniye’de bulunan çeşitli müzeler gezilip kültürel anlamda ziyaretçiler yeni bilgiler elde eder. Burhaniye ilçesinin en önemli mahallelerinden biri olan Ören yerindeki plajlarda denize girilip tatilin keyfi çıkarılır. Tatili rahat ve konforlu bir yerde geçirmek isteyen kişiler ise neredekal.com sitesine girip en hızlı şekilde Balıkesir otelleri hakkında bilgi sahibi olabilir. Tatil öncesinde yapılan bu araştırma sayesinde kişiler kendilerine en uygun otelde kalma fırsatı elde eder.

Burhaniye’de Konaklama Seçenekleri

Edremit körfezinde yer alan Burhaniye yemyeşil doğası ve bol tarih kokan yapısı ile ziyaretçilerini kucaklar. Konaklama seçenekleri açısından ziyaretçilerine oldukça geniş bir yelpaze sunan Burhaniye, yılın her mevsimi yoğun bir yerli ve yabancı turist ağına sahiptir. Herkesin zevkine ve bütçesine uygun aralıklarla Burhaniye otelleri misafirlerini ağırlar. Huzurlu doğası ile misafirlerine sessiz bir tatil imkanı sunan Burhaniye şehrin gürültüsünden sıkılanlar için oldukça ideal tatil bölgelerinden biridir.Burhaniye ilçesinde yer alan çoğu konaklama alanı Ören yerine konumlanmak ile beraber apart ve butik tarzında farklı konfor alternatifleri bulunan oteller ziyaretçilere pek çok seçenek sunar. Farklı seçeneklerin olması kişiler için avantaj sağlayıp herkesin kendine uygun bir yerde konaklama olasılığını artırır.


Okunacak Kitaplar Listesi – I 

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.