Bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye ile işe alım sürecinin daha şeffaf yönetilmesini sağlamayı hedefleyen Headports işbirliği yaptı.

Dijital dünyanın marka mecrası mottosuna sahip Branding Türkiye; “işe alım şeklini değiştirmeyi amaçlıyoruz” şeklinde bir misyona sahip olan HeadPorst ile işbirliği yaptı Makine öğrenimi ve veri biliminin ön planda olduğu insan kaynakları yönetimi ve kariyer merkezi odaklı bir girişim olan HeadPorts, İK süreçlerine bambaşka bir boyut getirmeyi hedefliyor.

Branding Türkiye ile HeadPorts İşbirliği Yaptı

Bütünleşik pazarlamaya dair tüm olguların akademisyenler ve sektör profesyonelleri tarafından değerlendirildiği, dijitalin dinamiklerine uygun bir yayın politikasına sahip ve fayda odaklı yeni nesil bir mecra olan Branding Türkiye, İK süreçlerinin kolaylıkla ve şeffaf bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan HeadPorts ile işbirliği yaptı.

İşverenlerin doğru ve yüksek potansiyelli çalışanlara ulaşmalarını sağlamayı amaçlayan HeadPorts‘ta çeşitli konularda ve farklı seviyelerde testler bulunuyor. Kullanıcılar bu testlere göre yetkinliklerini gösterebiliyorlar. Testi çözen kullanıcı, hangi alanda iş arıyorsa başvuru yapabiliyor. Ayrıca işveren en doğru adayları yine bu testler sayesinde buluyor. Kısacası HeadPorts sisteminde iş arayanla – işveren arasındaki köprüyü bu testler sağlıyor. HeadPorts yapay zekası, testleri çözerek yetkinliklerini gösteren adayları işverene sunuyor. Böylece süreç tamamlanmış oluyor. İşte, Branding Türkiye, HeadPorts ile işbirliği kapsamında, bütünleşik pazarlama odağındaki kategorilerde (dijital markalaşma, marka yönetimi, marka iletişimi, dijital pazarlama, arama motoru pazarlaması, sosyal medya iletişimi, sosyal medya yönetimi, sosyal medya reklamları, arama motoru optimizasyonu, growth marketing, kurumsal iletişim, dijital pr, kurumsal sosyal sorumluluk, içerik pazarlaması vs.) ve farklı seviyelerde testler hazırlayarak HeadPorts’a katkı sağlayacak.

Nitelikli Ve Sürdürülebilir İstihdam İçin

Branding Türkiye’nin Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam, bu girişime dair “nitelikli ve sürdürülebilir istihdam için HeadPorts” ifadelerini kullanırken HeadPorts ile Branding Türkiye’nin işbirliğine dair ise şunları söyledi;

“İnsan kaynaklarının en önemli adımı olan işe alım sürecini; veri bilimi ve makine öğrenimiyle gerçekleştirerek şeffaflığı merkezine alan HeadPorts ile olan işbirliğimizi önemsiyorum. Zira günümüzde firmalar hala nitelikli ve sürdürülebilir istihdamı sağlama noktasında sorun yaşıyor. Bu girişim ise yapay zekayı odağına alarak işverene büyük kolaylık sağlıyor. Çünkü HeadPorts, firmanın doğru ve yüksek potansiyelli çalışanlara ulaşmasını sağlıyor. Bunu yaparken çeşitli kategorilerde ve farklı seviyelerde testler kullanıyor. Branding Türkiye olarak biz; sektör profesyonelleri ve akademisyenlerden oluşan yazar kadromuzla bütünleşik pazarlamanın kapsamına giren alanlarda bu testleri hazırlayarak HeadPorts’ta katkı sağlayacağız.”

Bahçeşehir Üniversitesi Teknoloji Transfer Merkezi (BAU TTO) olarak bilinen Bahçeşehir Üniversitesi’ne bağlı kuluçka merkezindeki girişimlerden biri olan HeadPorts ile bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye işbirliğine dair gelişmeleri ve yayınlanan testleri sizlerle paylaşıyor olacağız.


💡 Mavi Lugat365 İşbirliği

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.