Bugün 9 Ocak 2022… Bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası misyonuyla kurulan Branding Türkiye bugün itibariyle 4 yaşında!

9 Ocak tarihi artık sadece bizim için değil tüm Türkiye ve hatta tüm dünya için önemli bir tarih. İlk 3 yıl boyunca bugünü hep “Branding Türkiye için önemli bir gün” şeklinde vurgulamıştık. Lakin bu söylem Türkiye’den ve dünyadan okuyucusu, takipçisi ve paydaşı olan bir kuruluş için eksik kalıyordu. O nedenle artık 9 Ocak tarihi hepimiz için önemli bir tarih. Zira bugün Branding Türkiye bir yaşına daha girdi. Evet, Branding Türkiye artık 4 yaşında!

Branding Türkiye 4 Yaşında

Temmuz 2017’de kurmaya karar verdiğim, ancak yaklaşık 6 aylık bir analiz ve ön hazırlık süreci sonunda 9 Ocak 2018’de faaliyete başlayan Branding Türkiye 4 yaşında! 2021’de neler yaptığımıza dair detaylara Branding Türkiye 2021’de Neler Yaptı? (Yılın Özeti) başlıklı makalede değindiğimiz için bu yazıda geçen 4 yılın genel bir değerlendirmesini yapacağız.

Branding Türkiye 4 Yılda Neler Yaptı?

Temelde bir medya kuruluşu olan Branding Türkiye, özelde ise “Bütünleşik Pazarlama”, “İş”, “Ekonomi” ana temalarına sahip ve bu yönüyle aslında niş bir kitleye ve alana hitap eden yeni nesil bir mecra. Dijital Dünyanın Marka Mecrası mottosunu kullanmayı sürdürmemizin sebeplerinden biri de bu. Bu arada her ne kadar 3 ana tema etrafında yayın yapsak da aslında toplamda 100’den fazla kategoride içerik üretiyoruz. 

Haber, makale, röportaj, yazı dizisi, duyuru, bülten vs. odağında yayınlarımız nedeniyle ağırlıklı olarak “yazılı içerik” üretiyor olsak da “görsel içerik”, “video içerik”, “sesli içerik”, “etkinlik”, “eğitim odağında da yoğun bir yayın politikasına sahibiz. Görsel, video ve sesli içerikleri sosyal mecralar aracılığıyla gerçekleştirip her biri için Branding Türkiye’de gerekli duyurumları yapıyoruz. Ayrıca her biri için alt markalar oluşturup belli bir kurumsal düzende ilerlemeyi sürdürdük. Etkinliklerimizi ve eğitimlerimizi de yine benzer bir mantıkla sürdürdük.

Bu minvalde 4 yıl boyunca odak noktamız “üretmek” oldu. Başta da belirttiğim üzere Branding Türkiye bir medya kuruluşu. Doğal olarak; “içerik” ve “üretmek” bizim için standart. Peki standartların ötesine nasıl geçiyorsunuz? diye soracak olursanız bunu “analiz”, “özgünlük”, “strateji”, “iletişim”, “sürdürülebilirlik”, “farkındalık” şeklinde özetleyebilirim.

Bizi farklı kılan bir diğer faktör de sadece kurumsal sürdürülebilirliğimiz için değil sektörel sürdürülebilirlik için de çabalıyoruz. Bu doğrultuda çeşitli kavramsallaştırmalar, konsept yayınlar ve kurumsal sosyal sorumluluk kampanyaları gerçekleştiriyoruz.

Kavramsallaştırmalara örnek olarak; Dijital Markalaşma, 3F Fenomeni, Kurumsal İletişim 2.0, İçerik İçerik Türleri Hiyerarşisi Modeli gösterilebilir. Kurumsal sosyal sorumluluk kampanyaları arasında ise Evden Çalışıyoruz, Yeşil Pelerinli Markalar gibi sektör paydaşlarını dahil ettiğimiz projeler var. Konsept yayınlarımıza örnek olarak da Koronavirüs Sonrası İş Hayatı, Index Serisi, Günün Gündemi Serisi gösterilebilir.

Branding Türkiye’yi Takip Edin

Daha fazlasını yine hep birlikte yapacağız. Bu yüzden “Branding Türkiye”yi sosyal medyadan takip ederek bu sürecin bir parçası olabilirsiniz. Bizi takip etmek için mikro sitelerimizi ziyaret etmeniz yeterli. Böylece hem sosyal ağlardaki topluluklarımıza ulaşabilir hem de alternatif mecralardaki varlıklarımızı takip edebilirsiniz.

Mikro Siteyi Ziyaret Et


Daha Yolun Başındayız

Branding Türkiye birinci, ikinci ve üçüncü yaşını doldurduğunda da aynı başlığı atmıştım. Bugün Branding Türkiye 4 yaşında ve ben yine aynısını söylüyorum; daha yolun başındayız!

İyi ki doğdun BRANDING TÜRKİYE

Nice yaşlara! 🙂

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.