Branding Türkiye 1 Yaşında

Bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye 9 Ocak 2018’de yayın hayatına başladı. Bugün tam 1 yıl oldu. Bu 1 yıllık süreçte epey aksiyon yaptık. Aslında her anına şahitsiniz. Ancak olan biteni derlemek gerek diye düşündüm ve bu içeriği hazırladım.

Mayıs 2012’de 22 yaşındayken Ajans Paradise’ı kurmuştum. 2012 – 2018 yıllarında ajans bünyesinde 100’den fazla kişi ve/veya şirkete; sosyal medya, içerik pazarlama, dijital pazarlama, online itibar yönetimi başta olmak üzere dijital odaklı birçok hizmet verdik. Aynı süreçte bir taraftan da akademik kariyerimi sürdürdüm. Sektördeki birikimim “dijital pazarlama ve sosyal medya” bazında sürerken akademik anlamda kariyerimi “marka” üzerine sürdürüyordum.

Temmuz 2017’de ise yeni bir girişim fikri aklıma geldi. Gerek edebi (roman, hikaye, şiir, deneme) gerek sektörel (stratejik marka yönetim, pazarlama, sosyal medya, dijital markalaşma) gerekse tarih ve araştırma olmak üzere farklı türlerde kitaplarım var. Kısacası yazmayı / üretmeyi seviyorum. Diğer bir ifadeyle yayıncılık, mecra yönetimi, içerik üretimi tam benlik diyebilirim

Sevdiğim ve güçlü olduğum bir alanda girişim gerçekleştirmek fena olmazdı. Bu düşüncelerle 2. girişimim olan Branding Türkiye’yi kurmaya karar verdim. Ancak bu defa akademik ve sektörel anlamdaki kariyerimin verdiği bilinçle hareket ettim ve 2017’nin Temmuz – Aralık aylarını analiz ve araştırmayla geçirdim. Bir taraftan Ajans Paradise’daki iş yükümü kademeli olarak hafiflettim.

Aralık (2017) ayının son günleriyle Ocak (2018) ilk günlerini Branding Türkiye ile ilgili son hazırlıkları tamamlamakla geçirdim. Dediğim gibi Temmuz – Aralık (2017) süresince yaptığım analiz ve araştırmalar ile derlediğim raporlar Branding Türkiye ile ilgili yol haritamı belirlemişti. Geriye bu girişimi kullanıcıya sunmak kalmıştı. O tarih 9 Ocak oldu.

Branding Türkiye Nedir?

Branding Türkiye; bütünleşik pazarlamaya dair tüm olguların akademisyenler ve sektör profesyonelleri tarafından değerlendirildiği, dijitalin dinamiklerine uygun bir yayın politikasına sahip ve fayda odaklı yeni nesil bir mecradır.

Branding Türkiye’de akademik ve sektörel makalelerin yanı sıra sektörün duayen isimleriyle gerçekleştirilen röportajlar, profesyoneller için kitap tavsiyeleri ve iş dünyasına yönelik haber, duyuru ve gelişmeler de yer alıyor.

3F Fenomeni doğrultusunda yayın yapan ve dijital dünyanın marka mecrası mottosuna sahip olan Branding Türkiye; iş dünyası profesyonelleri, akademisyenler, yöneticiler, ceo’lar, kamu personelleri, girişimciler, üniversite öğrencileri başta olmak üzere akademik ve sektörel anlamda kariyer yapan herkes tarafından takip edilmektedir.

Bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye’nin farklı sektörlerde faaliyet göstermek üzere alt markaları bulunmaktadır. Bunlar;

  • Branding Türkiye Etkinlik
  • Branding Türkiye Kariyer Merkezi
  • Branding Türkiye Yayınları
  • Branding Meetup
  • Dijital Markalaşma Eğitimi I DME

Branding Türkiye 1 Yılda Neler Yaptı?

Bu konuya geçmeden önce belirtmek istediğim bir konu var; Branding Türkiye’nin en büyük avantajı ve başarısı sektör profesyoneli ve akademisyenlerden oluşan yazarlara, uzman editörlere, özveriyle çalışan jr’lara ve Branding Türkiye’den desteğini hiç esirgemeyen sponsorlara sahip olmasıdır.

Ve tabi ki Branding Türkiye’yi, yayın hayatına başladığı an itibariyle an be an takip eden yüz binlerce kişi başarılı olmamızdaki en önemli faktördü. Bu vesileyle ekip arkadaşlarıma, Branding Türkiye’ye katkı ve destek sağlayan, Branding Türkiye’yi her an takip eden herkese TEŞEKKÜR etmek istiyorum.

1 yılda neler yaptık sorusuna gelecek olursak öncelikle gerek Branding Türkiye gerekse Branding Türkiye’nin alt markalarının faaliyet alanlarına yönelik deyim yerindeyse bolca tohum attık diyebilirim. Bu tohumlar zamanı geldikçe filizleniyor. Her markamız, sahip olduğu misyonun gereğini yerine getirerek faaliyetini sürdürüyor.

Açıkça ifade etmek gerekirse 2018’de asıl işimize yoğunlaştık. Diğer bir ifadeyle içerik konusunda; kalite, özgünlük, sürdürülebilirlik gibi olguları sağlamak için çabaladık.

Yalnızca makale / haber / yazı dizisi vs. gibi içerikler üretmekle kalmadık. Aynı zamanda sektörün ihtiyacı doğrultusunda çeşitli kavramsallaştırmalar yaptık. Dijital Markalaşma, 3F Fenomeni bunlardan en önemlileri… Genel manada ise 1 yıllık süreç; 2019 ve sonrasındaki aksiyonlarımız için hazırlıkla geçti diyebilirim.

“1 yılda neler yaptık?” sorusuna daha somut ifadelerle yanıt vereyim. Branding Türkiye Etkinlik olarak farklı üniversitelerde / şehirlerde öğrencilere ve sektör profesyonellerine yönelik konsept etkinlikler yaptık. Bunlara Etkinlik Notları kategorisinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca etkinliklerde kullandığımız slaytları herkesle paylaştık. Bu slaytları incelemek ve indirmek içinse Slide Share sayfamızı takip edebilirsiniz. Bu arada ekosistemi desteklemek adına birçok etkinliğe medya sponsoru olduk. Bunlardan bazılarını Medya Sponsorluğu kategorisinde görebilirsiniz.

Birçok aksiyon yaptık ve bize inanan sponsorlarımız var demiştim. Bu konuyla ilgili detaylara ise Sponsorluk Haberleri kategorisinden inceleyebilirsiniz. Bu arada Branding Türkiye’nin sponsorlarından biri olmak isterseniz bizimle İletişim kurabilirsiniz.  🙂

Branding Türkiye’yi Takip Et

Branding Türkiye’deki içerikleri ve Branding Türkiye’nin faaliyetlerini anlık takip etmek için sayfanın solundaki bildirim butonuna tıklamanız yeterlidir. Ayrıca Branding Türkiye Telegram Kanalı‘na katılabilirsiniz.

Haftalık / aylık olarak en çok okunan ve popüler içerikleri, etkinlik / zirve /  meetup / eğitim ile ilgili duyuruları, kariyer ilanlarını, yeni çıkan kitaplarımızı, yayınladığımız rapor ve e-kitapları, yazı dizilerini ve markalarla gerçekleştirdiğimiz indirim, çekiliş, fırsat odaklı kampanyalardan haberdar olmak içinse e-bülten abone listesine buradan dahil olabilirsiniz.

SOSYAL MEDYADA TAKİP ET

facebook
branding-turkiye-twitter-takip-et
branding-turkiye-linkedin-takip-et
branding-turkiye-instagram-takip-et
branding-turkiye-google-plus-takip-et
branding-turkiye-tumblr-takip-et
branding-turkiye-pinterest-takip-et
branding-turkiye-telegram-takip-et

Sonuç Olarak: Daha Yolun Başındayız

Branding Türkiye’yi kurmaya karar verdiğim andan itibaren, soluksuz bir şekilde çalışıp 3F Fenomeni (Fikir – Fayda – Farkındalık) doğrultusunda bir ekosistem bir mecra oluşturmak için uğraştığımızı, çabaladığımızı belirterek ve daha yolun başındayız diyerek bu yazıyı bitirmek istiyorum.

Bu arada Branding Türkiye’nin “1 Yaşında” olması vesilesiyle duygu ve düşüncelerinizi yorum olarak yazmak isterseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız. 🙂

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir