Branding Türkiye 9 Ocak 2018’de yayın hayatına başladığı günden bugüne tam 1 yıl geçti. Yani bugün itibariyle Branding Türkiye 1 yaşında! Tabi bu 1 yıllık süreçte epey aksiyon yaptık. Aslında her anına şahitsiniz. Ancak olan biteni derlemek iyi olur diye düşündük ve bu içeriği hazırladık.

Branding Türkiye ile ilgili detaylara geçmeden önce bahsetmek istediğim birkaç detay var.

Mayıs 2012’de 22 yaşındayken Ajans Paradise’ı kurmuştum. 2012 – 2016 yıllarında ajans bünyesinde 100’den fazla kişi ve/veya şirkete; dijital markalaşma, sosyal medya, içerik pazarlama, dijital pazarlama, online itibar yönetimi, kurumsal blog yönetimi başta olmak üzere dijital ve strateji odaklı birçok hizmet verdik. Aynı süreçte bir taraftan da akademik kariyerimi sürdürdüm. Sektördeki birikimim “dijital pazarlama ve sosyal medya” bazında sürerken akademik anlamda kariyerimi “marka” üzerine yapıyordum. 2016 ile 2018 arası ise Ajans Paradise’ın faaliyetlerini pasifize ederek bireysel danışmanlığa ve eğitmenliğe ağırlık verdim. Zira akademik kariyer, yeni kitap çalışmaları, eğitmenlik ve ajans yönetmek bir arada olmuyordu.

Bu arada ajansın faaliyetlerini minimuma indirgerken Ajans Paradise’ı tamamen fesh etmedik. Çünkü bunu gerektirecek bir problemimiz yoktu. Tek sorun zamansızlıktı. Bu süreçte sadece ekip arkadaşlarımızı free olarak değerlendirmeye ve proje bazlı çalışmaya karar verdik. Bu sayede o dönemde ben de rahatlıkla uygulayıcı danışmanlığı, akademik kariyeri, eğitmenliği ve kitap çalışmalarımı sürdürebildim.

Bu şekilde çalışmayı sürdürürken Temmuz 2017’de ise yeni bir girişim fikri aklıma geldi.

Yeni Bir Girişim Fikri

Gerek edebi (roman, hikaye, şiir, deneme) gerek sektörel (stratejik marka yönetim, pazarlama, sosyal medya, dijital markalaşma) gerekse tarih ve araştırma olmak üzere farklı türlerde kitaplarım var. Kısacası yazmayı / üretmeyi seviyorum. Diğer bir ifadeyle yayıncılık, mecra yönetimi, içerik üretimi tam benlik işler diyebilirim.

Sevdiğim ve güçlü olduğum bir alanda girişim gerçekleştirmek fena olmazdı. Bu düşüncelerle 2. girişimim olan Branding Türkiye’yi kurmaya karar verdim. Ancak bu defa akademik ve sektörel anlamdaki kariyerimin verdiği bilinçle hareket ettim ve 2017’nin Temmuz – Aralık aylarını analiz ve araştırmayla geçirdim.

Ajans Paradise’daki iş yükümü hafifletmiş olmak da bana bu süreçte büyük artı sağlamıştı.

Aralık (2017) ayının son günleriyle Ocak (2018) ilk günlerini Branding Türkiye ile ilgili son hazırlıkları tamamlamakla geçirdim. Dediğim gibi Temmuz – Aralık (2017) süresince yaptığım analiz ve araştırmalar ile derlediğim raporlar Branding Türkiye ile ilgili yol haritamı belirlemişti. Geriye bu girişimi kullanıcıya sunmak kalmıştı. O tarih 9 Ocak 2018 oldu.

Branding Türkiye Logo Hikayesi

Branding Türkiye Nedir?

Branding Türkiye; bütünleşik pazarlamaya dair tüm olguların akademisyenler ve sektör profesyonelleri tarafından değerlendirildiği, dijitalin dinamiklerine uygun bir yayın politikasına sahip ve fayda odaklı yeni nesil bir mecradır. Branding Türkiye’de akademik ve sektörel makalelerin yanı sıra sektörün duayen isimleriyle gerçekleştirilen röportajlar, profesyoneller için kitap tavsiyeleri ve iş dünyasına yönelik haber, duyuru ve gelişmeler de yer alıyor.

3F Fenomeni doğrultusunda yayın yapan ve dijital dünyanın marka mecrası mottosuna sahip olan Branding Türkiye; iş dünyası profesyonelleri, akademisyenler, yöneticiler, ceo’lar, kamu personelleri, girişimciler, üniversite öğrencileri vs. başta olmak üzere akademik ve sektörel anlamda kariyer yapan herkes tarafından takip edilmektedir.

Branding Türkiye Markalar

Bu arada bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye’nin farklı sektörlerde faaliyet göstermek üzere çeşitli alt markaları bulunmaktadır

Bunlar;

  • Branding Türkiye Etkinlik
  • Branding Türkiye Kariyer Merkezi
  • Branding Türkiye Yayınları
  • Branding Meetup
  • Dijital Markalaşma Eğitimi I DME

Branding Türkiye’nin alt markaları ve ürünleri ile ilgili detaylı bilgi için “Hakkımızda” sayfasını inceleyebilirsiniz.

Branding Türkiye 1 Yaşında

Evet, bugün itibariyle Bütünleşik Pazarlama Ve İş – Ekonomi Mecrası Branding Türkiye 1 yaşında! Peki Branding Türkiye bu 1 yılda neler yaptı? Bu konuya geçmeden önce belirtmek istediğim bir mesele var; Branding Türkiye’nin en büyük avantajı ve başarısı sektör profesyoneli ve akademisyenlerden oluşan yazarlara, uzman editörlere, özveriyle çalışan jr’lara ve sponsorlara sahip olmasıdır. Ve tabi Branding Türkiye’yi, yayın hayatına başladığı an itibariyle an be an takip eden yüz binlerce kişi/okur/takipçi başarılı olmamızdaki en önemli faktördür.

Bu vesileyle ekip arkadaşlarıma ve Branding Türkiye’ye katkı ve destek sağlayan, Branding Türkiye’yi her an takip eden herkese TEŞEKKÜR etmek istiyorum.

Bu arada Branding Türkiye yazarlarıyla ilgili detaylı bilgi için “Yazarlar” sayfasını inceleyebilirsiniz. Evet bu uzun girişten sonra artık 1 yılda neler yaptık sorusuna gelecek olursak; öncelikle gerek Branding Türkiye gerekse Branding Türkiye’nin alt markalarının faaliyet alanlarına yönelik deyim yerindeyse bolca tohum attık diyebilirim. Bu tohumlar zamanı geldikçe filizleniyor. Özetle, her markamız, sahip olduğu misyonun gereğini yerine getirerek faaliyetlerini sürdürüyor.

Açıkça ifade etmek gerekirse 2018’de asıl işimize yoğunlaştık. Diğer bir ifadeyle içerik konusunda; kalite, özgünlük, sürdürülebilirlik gibi olguları sağlamak için çabaladık.

Kavramsallaştırmalar Yaptık

Yalnızca makale / haber / yazı dizisi vs. gibi içerikler üretmekle kalmadık. Aynı zamanda sektörün ihtiyacı doğrultusunda çeşitli kavramsallaştırmalar yaptık. Dijital Markalaşma, 3F Fenomeni, Kurumsal İletişim 2.0 bunlardan en önemlileriydi. Genel manada ise 1 yıllık süreç; 2019 ve sonrasındaki aksiyonlarımız için hazırlıkla geçti diyebilirim.

“1 yılda neler yaptık?” sorusuna daha somut ifadelerle yanıt vermek gerekirse; Branding Türkiye Etkinlik olarak farklı üniversitelerde / şehirlerde öğrencilere ve sektör profesyonellerine yönelik konsept etkinlikler yaptık. Bunlara Etkinlik Notları kategorisinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca etkinliklerde kullandığımız slaytları herkesle paylaştık. Bu slaytları incelemek ve cihazınıza indirmek için Slide Share sayfamızı takip edebilirsiniz. Bu arada ekosistemi desteklemek adına birçok etkinliğe medya sponsoru olduk. Bunları da  Medya Sponsorluğu sayfasından görebilirsiniz.

Bu arada birkaç paragraf önce birçok aksiyon yaptık ve bize inanan sponsorlarımız var demiştim. Bu konuyla ilgili detaylara ise Sponsorluk Haberleri kategorisinden inceleyebilirsiniz. Yeri gelmişken; eğer Branding Türkiye’nin sponsorlarından biri olmak isterseniz bizimle İletişim sayfası üzerinden bağlantıya geçebilirsiniz.

Branding Türkiye’yi Takip Et

Branding Türkiye içeriklerini ve Branding Türkiye’nin faaliyetlerini anlık takip etmek için sayfanın solundaki bildirim (push) butonuna tıklamanız yeterlidir. Ayrıca Branding Türkiye Telegram Kanalı‘na katılarak tüm gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz

Bunlara ek olarak; haftalık / aylık olarak en çok okunan ve popüler içerikleri, etkinlik / zirve /  meetup / eğitim ile ilgili duyuruları, kariyer ilanlarını, yeni çıkan kitaplarımızı, yayınladığımız rapor ve e-kitapları, yazı dizilerini ve markalarla gerçekleştirdiğimiz indirim, çekiliş, fırsat odaklı kampanyalardan haberdar olmak içinse e-bülten abone listesine katılmanızı öneririm. Buradan bülten aboneliğinizi başlatabilirsiniz.

Branding Türkiye Sosyal Medya Hesapları

Branding Türkiye’yi tüm sosyal ağlarda takip etmek için Hakkımızda sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Sonuç Olarak: Daha Yolun Başındayız

Branding Türkiye’yi kurmaya karar verdiğim andan itibaren, soluksuz bir şekilde çalışıp 3F Fenomeni doğrultusunda bir mecra daha doğrusu bir ekosistem oluşturmak için uğraştığımızı, çabaladığımızı belirterek ve daha yolun başındayız diyerek bu yazıyı bitirmek istiyorum.

Bu arada herkes için güzel ve bereketli bir yıl olmasını diliyorum. :)[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.