Bodrum’da Dijital Turizm Zirvesi (DTZ18) Düzenleniyor

Whisky Travel tarafından, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü ve Sosyal Medya Kampüsü’nün destekleriyle, 19 Mayıs’ta İsis Otel’de organize edilecek zirvede, 10’un üzerinde konuşmacı yer alacak.

Whisky Travel işletmesinin kurucusu Tayfun Akdeniz‘in uzun zamandır yapmayı planladıklarını söylediği Dijital Turizm Zirvesi, Sosyal Medya Kampüsü ve 1010.istanbul’un kurucusu olan Baturay Elönü ve ekibinin katkılarıyla gerçekleşecek.

Dünyanın dijitalleştiğine dikkati çeken Akdeniz, şöyle konuştu: 

“Türkiye’nin resmi havayolunun piyasa değeri 4-5 milyar dolar, hepimizin kullandığı bir mesajlaşma programının piyasa değeri ise 15-16 milyar dolar. Bu da bize dijitalin gücünün ne kadar yüksek olduğunu vurguluyor. Bir araç uygulamasının, hiç aracı olmamasına rağmen piyasa değeri 60-65 milyar dolar. Yani anlayacağınız şu anda fiziksel güç değil, beyinsel güç almış başını gidiyor. Rakiplerimiz küresel oyuncular. Oysa biz rekabeti kendi içimizde yapıyoruz. Hepimiz birer küresel şirketiz. Bundan dolayı hamleyi küresel olarak yapma yönünde politika belirledim. Bu zirveyi de Bodrum’da çıkış noktası olarak niteledik. Kendini ispat ettikten sonra diğer turizm bölgelerimizde de bu zirveyi yapacağız. Zirvenin konusu, ulusal ve uluslararası markalar, önde gelen dijital temsilciler, arama motorları, video reklamcılığı, sosyal medya reklamcılığı gibi başlıklar olacak. Konuşmacılar seminerde bu konuların önemini, sektörün oyuncularına anlatacak. Buna dijitalin A’dan Z’ye her şeyi diyebiliriz.”

Akdeniz, zirveye katılımın ücretsiz olacağına vurgu yaparak, Branding Türkiyenin medya sponsorluğunu, Sosyal Medya Kampüsü‘nün organizatörlüğünü üstlendiği zirve hakkında; “Bodrumluları zirveye davet ediyorum. Konuşmacılar turizm sektöründen, dijital ve sosyal medya ajanslarından, Kültür ve Turizm Bakanlığından olacak.” diye konuştu.

Dijital Turizm Zirvesi‘nde yer alacak konuşmacıları öğrenmek ve kayıt için: http://dijitalturizmzirvesi.com

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir