Bir E-Ticaret Devi Daha Kepenk İndirdi: 1V1Y Kapanıyor

Uzun süre önce 16 dev şirket patronunun bir araya gelerek kurdukları 1V1Y.com için son yaşanan ekonomik olaylardan dolayı tasfiye etme kararı alındığı belirtildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Şirketin kurucu ortaklarından İpekyol‘un patronu Yalçın Ayaydın,  şirketin hiç kimseye bir borcu olmadığını belirterek, “Yaşanan ekonomik olaylardan dolayı tasfiye etme karar aldık. E-ticaret sektörü devamlı sermaye ve stok isteyen bir sektör. Biz de şirketi tasfiye ediyoruz. Şirketin kimseye borcu yoktur. Özellikle belirtmek istiyorum ki konkordato falan da ilan etmiyoruz.” dedi.

2010’lu yıllar henüz başladığı sırada aralarında iş adamları ve holding patronlarının da bulunduğu 16 yönetici tarafından kurulan 1V1Y E-ticaret şirketi 7 yılın sonunda krizden etkilendi. Elindeki son ürünleri neredeyse yok fiyatına satmaya çalışan 1V1Y bundan 7 yıl önce sektöre yeni bir marka yaratma misyonu ile giriş yapmıştı. Geçen zaman içerisinde kurucular söylenilenin aksine markalarının gücünü değil yönetim kabiliyetlerini kullandı.

1V1Y Patronlar Ligi Gibiydi

1V1Y.com kurucuları şu isimlerden oluşuyordu;

Abdullah Kığılı (Kığılı), Ahmet Can Tarkan (Dilasima Group), Melih Çelet (Desa), Burhan Özkan (Ommedya), Yomi Kastro (Inveon), Yüksel Başesgioğlu (Zeki Triko), Kerem Gözalan (Converse/Asport) Mehmet Hotiç (Hotiç ayakkabı), Ramazan Kaya (Saat & Saat), Sedef Orman (Derimod), Ali Tahsin Özlenir (Diesel Özlenir Giyim), Tekin Acar (Tekin Acar Kozmetik), Nejdet Ayaydın (İpekyol), Yılmaz Yılmaz (Koton), Aysel Balkan Sancaktar (Göz Grup) ve Mehmet Rıza Aytek (Vitrin Grup).

Şirketin yönetim kurulu başkanlığını ise geçtiğimiz günlerde konkordato ilan eden Hotiç’in eski patronu Mehmet Hotiç ve  yardımcılığını ise Abdullah Kığılı üstlenmişti.

İlk Değil,

1V1Y tabii ki ilk değil. E-Ticaret sektöründeki daralma Markafoni ile başlamıştı. Limango ve Buldumbuldum.com kapanması ile devam eden daralma şu an 1V1Y’yi vurmuş durumda.

E-Ticaret Sektörü Krizden İlk Etkilenen Sektörler Arasında,

Bünyesinde stok, kargo, iş gücü ve bir çok maliyeti bulunduran E-Ticaret sektörü mevcut krizden ilk etkilenen sektörlerin başında geliyor. Amazon ve Alibaba-Trendyol ortaklığı gibi dünya ligindeki oyuncuların da oyuna katılmasıyla pastadaki pay giderek daralmaya başladı. Üzülerek belirtmek istiyorum ki, önümüzdeki dönemlerde daha çok E-Ticaret şirketinin oyundan çekilmesini veya konkordato ilanlarını izleyeceğiz gibi…

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir