Bim’den iPhone X Hamlesi

BİM’den yine çok konuşulacak bir hamle geldi. BİM, her hafta birbirinden farklı ürünleri, piyasa fiyatının altında bir fiyattan satışa çıkarıyor. Bunlar bazen kıyafet, bazen kırtasiye malzemesi, bazen ev tekstil ürünü bazen de teknolojik aletler olabiliyor. Daha önce tv, tablet, laptop hamlesiyle dikkat çeken BİM, bu defa iPhone X’i getiriyor. 

Apple’ın yeni Iphone modeli olan iPhone X, Türkiye’nin önemli market zincirlerinden biri olan BİM’de 9 Mart’ta satışa çıkıyor. Bu haberi ilginç kılan yalnızca Iphone X’in BİM’de satılıyor olması değil. Asıl ilginç ve cazip olan iPhone X’in BİM’deki fiyatının piyasadakinden çok aşağıda olması. Doğal olarak bu durum tüketicinin ilgisini çekti. Şimdiden sosyal medyada konuşulmaya başlayan BİM’in iPhone X hamlesi aslında bir markanın hedef kitlenin kalbini nasıl kazanacağını göstermesi açısından da önemli.

iPhone X BİM’de Ne Kadar?

Apple’ın 6099 TL fiyat etiketiyle satışa sunduğu iPhone X, BİM’de 4.999 TL‘ye satılacak. Şimdiden 9 Mart sabahı BİM marketlerinin önündeki kuyruğu görür gibiyim. Bu arada daha önce iPhone ürünleri satan BİM’in iPhone X satışının diğer ürünlerden en önemli farkı ilk kez, piyasaya yeni çıkmış olan lüks bir ürüne indirim yapacak olmasıdır.

Türkiye’de yaklaşık olarak 3 ay önce satışa çıkan iPhone X’in fiyatının BİM aracılığıyla bu denli hızlı bir şekilde düşmesi  teknoloji perakendecilerini de olumsuz etkileyecek gibi görünüyor.

Peki siz BİM’den iPhone X almayı düşünür müsünüz?

Branding Türkiye’nin POLTIO’daki resmi sayfasında yayınlanan anketi yanıtlayarak BİM’in iPhone X hamlesine karşı tutumunuzu gösterebilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir