BİM’den bu hafta yine çok konuşulacak bir kampanya geldi. Bilindiği üzere BİM, her hafta birbirinden farklı ürünleri, piyasa fiyatının altında bir tutardan satışa çıkarıyor. Bim’den bu defa da iPhone X hamlesi geldi.

BİM’in aktüel ürün kampanyalarını bilmeyen yoktur. Genelde ihtiyaçlara yönelik ve orta gelir grubunu ilgilendiren ürünleri aktüel ürün olarak sunan BİM bazen de A+ tüketiciye hitap eden ürünler getiriyor.

Aktüel ürünler arasında bazen kıyafet, bazen kırtasiye malzemesi, bazen ev tekstil ürünü bazen de teknolojik aletler olabiliyor. Ancak az önce belirttiğimiz gibi bunlar genelde orta gelir grubuna hitap eden ve kesinlikle “ihtiyaç” olabilen ürünler oluyor. Fakat BİM son 1 yıldır televizyon, laptop, tablet gibi ürünleri de aküel ürün sepetine koymaya başladı. BİM, bu defa iPhone X’i getiriyor. Bu gelişme kamuoyunda BİM’den iPhone X hamlesi şeklinde konuşuldu

Bim’den Şaşırtan iPhone X Hamlesi

Apple’ın yeni iPhone modeli olan iPhone X, Türkiye’nin önemli market zincirlerinden biri olan BİM’de 9 Mart’ta satışa çıkıyor. Bu haberi ilginç kılan yalnızca Iphone X’in BİM’de satılıyor olması değil. Asıl ilginç ve cazip olan iPhone X’in BİM’deki fiyatının piyasadakinden çok çok aşağıda olması.

Bim - İphone X

Doğal olarak bu durum herkesin ilgisini çekti. Şimdiden sosyal medyada konuşulmaya başlayan BİM’in iPhone X hamlesi aslında bir markanın, hedef kitlesinin / tüketicisinin kalbini nasıl kazanacağını göstermesi açısından da önem arz ediyor.

iPhone X’in Bim Fiyatı

Apple’ın 6099 TL fiyat etiketiyle satışa sunduğu iPhone X, BİM’de 4.999 TL‘ye satılacak. Şimdiden 9 Mart sabahı BİM marketlerinin önündeki kuyruğu görür gibiyiz. Bu arada daha önce iPhone ürünleri satan BİM’in iPhone X satışının diğer ürünlerden en önemli farkı ilk kez, piyasaya yeni çıkmış olan lüks bir ürüne indirim yapacak olmasıdır.

Türkiye’de yaklaşık olarak 3 ay önce satışa çıkan iPhone X’in fiyatının BİM aracılığıyla bu denli hızlı bir şekilde düşmesi  teknoloji perakendecilerini de olumsuz etkileyecek gibi görünüyor.

BİM’den iPhone X Alır Mısınız?

Evet, BİM’in Apple ürünlerine yönelik bu ilgisi tüketicideki aktüel ürün anlayışını de değiştirecek gibi gözüküyor. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Yani BİM’den iPhone X alır mısınız? Bu soruya yanıt vermek için Branding Türkiye’nin POLTIO‘daki resmi sayfasında yayınlanan ankete cevap verebilirsiniz. Böylece BİM’in iPhone X hamlesine karşı tutumunuzu gösterebilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.