Bilin Lojistik Konkordato İlan Etti

Özellikle olağanüstü hal kalktıktan sonra başlayan konkordato ilanları döviz dalgalanmalarıyla hız kazandı. Her sektörden birçok firma konkordato ilan ederek yaşadığı zorlu süreci atlatmaya çalışıyor. 

Konkordato ilanlarına bu sefer bir lojistlik şirketi eklendi. 3. havalimanına yani yeni adıyla “İstanbul Havalimanı”na kargo hizmeti verecek şirketler arasında yer alan Bilin Lojistik şirketi geçtiğimiz günlerde konkordato (iflas anlaşması) ilan ettiğini duyurdu.

Geçen yıl İGA (İstanbul Grand Airport)  Havalimanı İşletmesi 6 lojistlik şirketiyle Kargo Şehri ve Yer Hizmetleri Kampüsü için alan tahsis sözleşmesi imzalamıştı. İGA’nın yaptığı sözleşmeye göre; MNG, PTT, Çelebi Hava Servisi, HAVAŞ, Sistem Lojistik ve Bilin Lojistik kargo şehrinde, MNG, Çelebi Hava Servisi ve HAVAŞ ise yer hizmetleri kampüsünde hizmet verecekti.

Bilin Lojistlik şirketi konkordato ilanı için İstanbul Mahkemesi’ne başvurdu. İstanbul 1.Asliye Mahkemesi’nin verdiği karar ve kamuoyuyla paylaşılan ise şöyle; “İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü’nün; 676670 nosunda kayıtlı BİLİN GLOBAL TAŞIMACILIK TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ,494239 nosunda kayıtlı BİLİN GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LİMİTED ŞİRKETİ,BÜYÜK DOĞU DIŞ TİCARET DANIŞMANLIK ANONİM ŞİRKETİ ve CEMİL SARUHAN SARMAN hakkında İİK. 288. maddesi yollamasıyla İİK. 287. maddesi gereğince 17.10.2018 tarihi saat 16:30’dan itibaren 3 AY SÜREYLE GEÇİCİ MÜHLET VERİLMİŞTİR. Alacaklıların ilandan itibaren 7 günlük kesin süre içinde dilekçeyle Mahkememize müracaat ederek konkordato mühleti verilmesini gerektiren bir hal bulunmadığını delilleriyle birlikte ileri sürerek konkordato talebinin reddini isteyebilecekleri hususu İİK. 288. maddesi uyarınca ilanen tebliğ olunur. 22/10/2018” 

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir