BBC ve ITV’den Netflix’e Rakip Platform: BritBox

Özgün içerikleriyle dizi – film sektörünü baştan aşağı değiştiren Netflix’e bu defa da İngiliz medya devleri BBC ve ITV rakip oluyor. BBC ve ITV tarafından kurulan platformun adı ise BritBox oldu.

İngiliz medya kuruluşları BBC ve ITV’nin, Netflix’e rakip bir platform oluşturmak üzere hazırlıklara başladıkları duyuruldu. İngiliz medya kuruluşu BBC tarafından yapılan açıklamaya göre, BBC ile ITV’nin, Netflix benzeri platform için yaptıkları görüşmelerde artık sona gelindiği vurgulandı.

Netflix’e Rakip: BritBox

BBC ile ITV ortaklığıyla hazırlanan ve Netflix benzeri bir misyona sahip olması hedeflenen platformun adının “BritBox” olduğu belirtildi. Platformun 2019 yılının ikinci yarısı itibariyle piyasaya sürülmesi planlanıyor. BBC Genel Direktörü Tony Hall, bu konuyla alakalı yaptığı değerlendirmede, “BritBox” olarak adlandırılan bu hizmetin karşılığında talep edilecek abonelik ücretinin rekabetçi olacağını vurguladı.

ITV Üst Yöneticisi Damel Carolyn McCall ise kurulacak ortak platform için “İngiliz yaratıcılığının merkezi olacak.” şeklinde iddialı bir açıklamada bulundu. Bununla birlikte McCall yaptığı açıklamada, “İngiltere’de internet kullanan evlerin %43’ü BritBox’a abone olmakla ilgileniyor. Burada bizim için bir fırsat var.” ifadelerini kullandı.

Bütün bu açıklamalar gösteriyor ki kurulan platform için iyi bir potansiyel hedef kitle analizi yapılmış. Öylesine ve sırf yapılmak için  yapılmayacak bir girişim olduğu belli olan BritBox’un, Netflix ile rekabet edip edemeyeceğini ise zaman gösterecek.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir