Sosyoekonomik durumu elverişli olmayan öğrencilere dijital ortam üzerinden eğitim desteği sağlamayı amaç edinmiş bir platform olan Bambu Gönüllü Eğitim Platformu, uzaktan eğitimlere dair yeni bir duyuru yayınladı.

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından Türkiye’deki ilk Corona Virüs vakası açıklandıktan sonra kamusal anlamda bir takım önlemler alındı. Bunların başında eğitime ara verilmesi vardı. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı bir süre okulların tatil olacağını ve bu süreçte uzaktan eğitimin uygulanacağını lanse etmişti. Buna ek olarak bazı alternatif ve gönüllü kuruluşlar da Corona Virüs nedeniyle artan uzaktan eğitim ihtiyacına katkı sağlamak amacıyla harekete geçti. Bambu Gönüllü Eğitim Platformu da bunlardan biri.

Bambu Gönüllü Eğitim Platformu

Corona Virüs ne yazık ki Türkiye’de de görülmeye başladı. Vaka seviyesinde seyreden ancak hızlı bir şekilde ilerleyen COVID-19’a karşı her kurum kendi önlemini alırken bu süreçte uzaktan çalışma modelini uygulamaya karar veren özel sektör kuruluşları da oldu. Bunlar arasında; Alastyr, Ajans Paradise, Branding Türkiye,  G4A Studio & Workshops, Dijital Markalaşma Eğitimi I DME, Branding Türkiye Yayınları, Teknopark Şirketleri, AR-GE Firmaları ve Üstün Patent gibi şirketler var. Ayrıca bazı kurumlar da çalışmaya ara verdiğini duyurdu. Bunlar arasında da Starbucks, Boyner, Vakko, İpekyol gibi firmalar var.

Gerek kamuda gerekse özel sektörde hızlı bir uzaktan çalışma modeli ve/veya çalışmaya ara verme süreci işlerken bazı platformlar zaten uzaktan çalışma modeli odaklı olduğu için herhangi bir dönüşüme ihtiyaç duymadı. Bambu Gönüllü Eğitim Platformu bunlardan biri. Platform kendini “Biz Kimiz?” sorusu etrafında şöyle tanımlıyor;

“Sosyoekonomik durumu elverişli olmayan öğrencilere dijital ortam üzerinden eğitim desteği sağlamayı amaç edinmiş eğitim platformudur. Eğitimler gönüllü ekibimiz tarafından canlı ve birebir olarak yapılır.”

Canlı, Birebir, Ücretsiz Ve Uzaktan Dersler

Platform tarafından sosyal medyada yapılan duyuruda şu ifadeler yer aldı;

“Bambu Gönüllü Eğitim Platformu olarak online eğitim sistemimiz üzerinde “Canlı, Birebir, Ücretsiz” eğitim vererek fiziki engelleri ortadan kaldırıyor, ülkemizin farklı bölgelerinden öğrencilere eğitim desteği sağlıyoruz. ⠀

Ülkemizde ve dünya genelinde hızla yayılan Corona Virüs sebebiyle tedbir amacıyla okullarda eğitime ara verildi. Bambu Eğitim olarak bu zor süreçte elimizi taşın altına koymak adına Fongogo kitlesel fonlama sitesi üzerinden topladığımız bağışlar ile öğrenci sayımızı hızlıca artırma kararı aldık. Bu süreçte eğitim desteğine ihtiyaç duyan öğrencilere elimizden gelen desteği vermeye hazırız.”

Bambu Gönüllü Eğitmenlik

Gönüllü Eğitmen Ol

Branding Türkiye olarak Bambu Eğitim‘e daimi bir şekilde medya ve iletişim desteği sağlamaya karar verdik. Eğer siz de platforma destek olmak ve platformun gönüllü eğitmenlerinden biri olmak isterseniz buraya tıklayın. Bu arada eğitmenliğe dair bazı detaylar var. Bamvu tarafından açıklanan kriterler şöyle;

    Eğitim vermek isteyen gönüllülerden beklentilerimiz şunlardır;⠀

  • Ortaokul seviyesinde ders anlatabilmeleri,⠀
  • Düzenli olarak her hafta en az 1 saat eğitim vermeleri ve devamlılığa özen göstermeleri,⠀
  • Öğrencilere rol model olmaları ve öğrencilere karşı ilgili ve hassas olmaları.⠀
  • Ekibimizce kendilerine iletilen kurallara uymaları ve haftalık sorumluluklarını yerine getirmeleri.

Dipnot: Bambu Gönüllü Eğitim Platformu eğitmenlik başvuruları Türkiye geneli için açıktır.

Sosyal farkındalık için paylaşıyoruz;

#ElleriniYıka #EvdenÇıkma #UzaktanÇalış

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.