Son zamanların en iddialı çocuk oyunu olan “Babamın Oyuncakları” sadece çocukların değil, ebeveynlerin de büyük beğenisini topluyor.

Sezonun en iddialı çocuk oyunu Babamın Oyuncakları, çocuklarla buluşuyor. Ancak oyun sadece çocukların ilgisini çekmekle kalmıyor. Aynı zamanda anne babaların da beğenisini topluyor. Özel bir teknik olan Black Light Theatre tekniğiyle sahnelenen Babamın Oyuncakları adlı oyun “Alfa Çocuk Tv”nin yapımcılığında hayata geçirildi. Bu arada oyunun sadece tekniği değil senaryosu, hikayesi, ekibi, şarkıları ve içeriği de çok özel ve dikkat çekici.

İşte tüm detaylarıyla yediden yetmişe herkesin büyük beğenisini toplayan Babamın Oyuncakları oyunu ile ilgili merak edilen her şey!

Babamın Oyuncakları Büyük Beğeni Topladı

Başta da belirttiğimiz gibi herkesin büyük beğenisini toplayan Babamın Oyuncakları oyunu yalnızca kullandığı teknik bakımından değil aynı zamanda ekibiyle de ilgi çekiyor.

Yazarlığını ve yönetmenliğini Ömer Yıldırım‘ın yaptığı oyunda Tuncay Beyazıt ve Asuman Dabak sesleriyle oyundaki karakterlere hayat veriyor. Oyun sonrası izleyenlerin diline takılan tüm o güzel şarkıların bestecisi ise Ece Mumay. Bu arada Ece Mumay bu şarkıları sadece bestelemekle kalmayıp aynı zamanda seslendirdi.

Müzikten konu açılmışken, oyunun tema müzikleri Semih Gönder‘in imzasını taşıyor. Babamın Oyuncakları’ndaki birbirinden sevimli kuklalarının arkasındaki isimse Hilal Polat.

Oyununun İçeriği

Baş döndüren olağanüstü bir macera olarak betimlenen ve Black Light Theatre tekniğiyle hazırlanan Babamın Oyuncakları’nın içeriği kısaca şöyle;

Dört oyuncak, unutulmaya yüz tutmuş bir depoda mutsuz bir bekleyiş içerisindedirler. Eskiciye mi verilecekler yoksa çöpe mi atılacaklar? Buradaki oyuncakların kurduğu; Yüksek Oyuncak Kurulu, babaları kendileriyle büyüyen neslin çocuklarından yardım ister ve süper güçleri olan Yıldız isimli oyuncağı görevlendirir. Yıldız, oyuncakların ilk sahibinin oğlu Kemal’i bulur. Peki Kemal, tabletteki oyunlarından başını kaldırıp babasının oyuncaklarını kurtarabilecek mi?

Yanıtı Babamın Oyuncakları’nda!


Black Light Theatre Tekniği Nedir?

Black Light Theatre tekniği terimi ilk olarak Çekya‘da (Prag)1976 yılında Mummenschanz ekibi tarafından sergilenen bir gösteri sonrası adını duyurmuştur. Bu dönemden sonra Black Light Theatre tekniğinin popülerliği artmış ve çeşitli topluluklar tarafından benimsenerek Avrupa’ya yayılmıştır.


Akademi Futbol Yayın Hayatına Başladı

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.