Atatürk Kültür, Dil Ve Tarih Yüksek Kurumu (AYK) tarafından paylaşılan bilgiye göre Koronavirüs salgını süresince “Evde Kal” kampanyasına katkı amacıyla AYK kitapları yıl sonuna kadar ücretsiz erişime açıldı.

Koronavirüs salgını nedeniyle dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de karantina süreci başladı.

Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Evde Kal” kampanyasıyla kurumsal bir kimlik kazanan ve anlamsallaştırılan karantina sürecinde birçok firma sosyal sorumluluk maksatlı çalışmalar gerçekleştirdi. Bazı firmalar kurumsal eğitim platformlarındaki birçok eğitimi genel kullanıma ücretsiz bir şekilde açarken bazı firmalar da ücretsiz kitap ve rapor paylaşımında bulundu.

Bu doğrultuda en son Atatürk Kültür, Dil Ve Tarih Yüksek Kurumu (AYK) 200’den fazla kitabı yıl sonuna kadar ücretsiz erişime açtığını duyurdu.

Bu arada biz de Branding Türkiye olarak “Evde Kal” sürecine katkı sağlamak amacıyla birçok üniversiteyle koordineli şekilde online etkinlikler gerçekleştirdik. Ayrıca “Uzaktan Çalışan Firmalar Listesi” temalı bir flood hazırlayarak evden çalışma modeline geçen firmaları destekledik.

Buna ek olarak “Korona Virüs Gündemi” yazı dizisiyle salgına dair mevcut durumu anlık olarak sizlerle buluşturduk. En son geçtiğimiz günlerde “Kovid-19 Sonrası İş Hayatı” temalı bir araştırma başlattık. Salgın sonrası iş dünyasını nelerin beklediğini anlamak amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu araştırma neticelendiğinde raporu Branding Türkiye Yayınları etiketiyle ücretsiz olarak paylaşacağız.

Tüm gelişmelerden anında haberdar olmak için buradan mail bültenimize abone olabilir veya Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Evet, bu parantezin ardından şimdi yeniden konumuza dönebiliriz.

AYK Kitapları Ücretsiz

AYK Kitapları Ücretsiz Erişime Açıldı

Atatürk Kültür, Dil Ve Tarih Yüksek Kurumu (AYK) tarafından paylaşılan habere göre 4 kuruma ait 200’den fazla kitap yıl sonuna kadar ücretsiz erişime açıldı. Ücretsiz kitapların yayınlandığı kurumlar ise şöyle;

  • Atatürk Araştırma Merkezi
  • Türk Dil Kurumu
  • Türk Tarih Kurumu
  • Atatürk Kültür Merkezi

Evdekal Kampanyasına Destek

Kurumun resmi web sitesi üzerinden paylaşılan metinde evdekal kampanyasına destek vermek amacıyla kitapların 2020 sonuna kadar ücretsiz erişime açıldığı ifade edildi. İşte o duyuru;

“Koronavirüs salgını nedeniyle halkımızın bilgiye erişimini kolaylaştırmak ve “Evdekal” kampanyasına destek vermek amacıyla bünyemizdeki Atatürk Araştırma Merkezi, Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu ve Atatürk Kültür Merkezi’nin yayımladığı kitaplar, yazarları tarafından verilen izinler doğrultusunda 2020 yılı sonuna kadar ücretsiz erişime açılmıştır.

Bu projede yer alarak, kitaplarının ücretsiz olarak paylaşılmasına izin veren değerli yazarlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Diğer yazarlarımızın da onay vermesi durumunda eserlerini buradan hizmete sunarak projemizi geliştirmeyi umuyoruz.

Sağlıklı günler diliyoruz.”

Ücretsiz Erişime Açılan Kitaplar

Atatürk Kültür, Dil Ve Tarih Yüksek Kurumu (AYK) tarafından ücretsiz erişime açılan kitapları incelemek için ilgili bağlantıyı tıklamanız yeterli.


💡 UYARI

Ne yazık ki kitaplar sadece online erişime açılmış. Yani erişime açılan kitapları PDF veya başka bir formatta cihazınıza indirmeniz mümkün değil. Ancak binlerce kişi, erişime açılan bu yayınların PDF olarak indirilebilir olması için talepte bulundu. Biz de bu talebi desteklediğimizi belirtelim. Umarız ki yayın sayısı artar ve erişime açılan kitaplar indirilebilir. 🙂

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.