Yaklaşık 2 hafta önce, yerli sosyal ağ AskWitty’nin İngiltere’den 150 bin pound yatırım aldığını duyurmuştuk. Şirket yetkilileriyle yaptığımız görüşmenin ardından öğrendiğimiz bilgiye göre AskWitty 1.5 milyon pound değerlemeyle yatırım almış. 

Yerli ve milli imkanlarla geliştirilen ve sosyal ağ literatürüne yeni bir kategori kazandıran AskWitty, dünyanın ilk ekonomi modelli sosyal ağı olma özelliğini taşıyor. Bu arada yerli sosyal ağ AskWitty, tamamen Türk bir girişimci ekip tarafından geliştirildi. Hatay’da bir yazılım firmasının şirket içi girişimi olarak oluşturulan AskWitty, 1 yıllık süreçte hızlı bir yol kat ederek ülke sınırlarını aştı ve geçtiğimiz haftalarda İngiltere’den 150 bin pound (1 milyon tl üzeri) tutarında bir yatırım aldı.

AskWitty Nedir

Geçtiğimiz haftalarda sizlerle paylaştığımız bu habere dair detayları Yerli Sosyal Ağ AskWitty 150 Bin Pound Yatırım Aldı başlıklı içerikte okuyabilirsiniz. Bu haberde ise AskWitty’nin bu yatırımı hangi değerlemeyle aldığına dair detayları aktaracağız!

AskWitty 1.5 Milyon Pound Değerlemeye Sahip

Yatırımın ardından şirket yöneticileriyle yaptığımız ilk görüşmede, bunun nasıl kullanılacağını sorduk.  Şirket tarafından yapılan resmi açıklamaya göre alınan yatırım, öncelikle AskWitty yazılım ekibinin genişletilmesi için kullanılacak. Ayrıca bu yatırımla alt yapının güçlendirilmesi, büyüme pazarlaması stratejisinin uygulanması ve yurt dışı operasyonlarının gerçekleştirilmesi gibi hedefler hayata geçirilecek.

Şirket yöneticileriyle yapmış olduğumuz son görüşmede ise değerlemenin 1,5 milyon pound olduğunu öğrendik. Girişimin ikinci tur yatırımının İngiltere oluşumunun ardından gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz.

Anadolu’dan Dünyaya

Öte yandan 1 yılda bu seviyeye ulaşan ve yerli bir sosyal ağ olan AskWitty’e bundan sonraki süreçte de başarılar diliyoruz. Zira Anadolu’nun kadim şehri Hatay’dan çıkan bir girişimin İngiltere’den yatırım alarak dünyaya açılıyor olması bizleri ziyadesiyle mutlu etti.

Girişimcileri destekleyen bir yayın politikasına sahip olan bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye‘de daha birçok Türk girişiminin dünyaya açıldığını duyurmak dileğiyle…


AskWitty I Hakkında

Mottosu ‘Yeni, Yenilikçi, Kazançlı Sosyal Ağ’ olan AskWitty, oyunlaştırma teknikleri, gelir modelleri ve eğlenceli iş modelleri odağında bir sosyal ağdır. Ekonomik modelli sosyal ağ olan AskWitty, tüm kullanıcılarının gelir elde etmesini sağlayabilecek oyunlaştırma teknikleri ile doludur. Buna ek olarak yerli sosyal ağ AskWitty şu özelliklere sahiptir;

  • Açık Arttırma, Ürün ve Hizmet Satışı
  • Dünyanın İlk Online e-Kupon Sistemli Sosyal Ağı
  • Markalara Kendi Bilgi Yarışmasını Düzenleme Fırsatı
  • AskWitty Girişim Destek Programı
Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.