Aselsan; Google Apple Ve Microsoft’u Geçti

“Türk Silahlı Kuvvetleri”nin (TSK) haberleşme ihtiyaçlarının milli imkânlarla karşılanması için kurulan Aselsan, dünya devi teknoloji şirketlerinden Google, Apple ve Microsoft’u geçti.

“Universum 2018 Türkiye’nin Öğrenci ve Çalışan Y Kuşağı İçin En Çekici İşverenler Araştırması” sonuçlarını açıklandı. Universum 2018, bu araştırma kapsamında 61 ülkeden 1,8 milyon genç ile görüştü.

Universum’un Türkiye ayağı, bu araştırmayı 46 üniversiteden 41.117 öğrenci ve ortalama 3 yıldır iş hayatında olan 13.116 genç profesyonelden edindiği bilgilerle hazırladı. Araştırma, Harvard Business Review Türkiye Dergisi’nin Eylül sayısında yayınlandı.

Araştırmada Aselsan’ın dünya devi teknoloji firmalarından olan Google Apple ve Microsoft’u geride bıraktığı gözlemlendi. Bu arada Google, Universum tarafından 2017 yılında yapılan araştırmada Mühendislik / IT alanında en çok beğenilen şirket olmuştu.

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, araştırma sonucuna ilişkin şu açıkamayı yaptı: “Türkiye’nin en çok çalışılmak istenen şirketi olmak gurur verici ama aynı zamanda bu onurun getirdiği bir sorumluluk var. Sadece Türkiye’nin en parlak gençlerini ASELSAN’a çekmek değil, aynı zamanda onların aşkla, sorumlulukla çalışacağı bir iklim yaratmak, sorumluluk hissettirmek ve her ASELSAN çalışanının, bu kültürün önemli bir mimarı olduğunun farkında olmasını sağlamak önceliklerimiz arasındadır. ASELSAN’da olmaktan gurur ve mutluluk duyan çalışanlarımız en güvenilir marka elçilerimizdir. İnsanı kaynak olarak görmekten ziyade bir kıymet olarak görüyor ve tüm çalışanlarımıza kıymetli oldukları duygusunu yerleştirmeye çalışıyoruz.”

Aselsan’ın bu başarısı Türkiye’nin teknoloji alanında katma değeri yüksek, farklı ve inovasyon içeren çalışmalar yapabilme potansiyelinin olduğunu göstermesi açısından önem arz ediyor. Teknoloji alanında yerli ve milli Türk markalarının başarılarını Branding Türkiye olarak desteklemeyi sürdüreceğiz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir