Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) haberleşme ihtiyaçlarının milli imkânlarla karşılanması için kurulan Aselsan; Google, Apple ve Microsoft’u geçti.

Universum 2018, “Türkiye’nin Öğrenci ve Çalışan Y Kuşağı İçin En Çekici İşverenler Araştırması” sonuçlandı. Detaylar geçtiğimiz günlerde kamuoyuyla paylaştı. Universum 2018, bu araştırma kapsamında 61 ülkeden 1,8 milyon genç ile görüştü.

Universum’un yaptığı araştırmanın Türkiye ayağında, araştırmaya 46 üniversiteden 41.117 öğrenci ile ortalama 3 yıldır iş hayatında olan 13.116 genç profesyonel katıldı. Araştırma, Harvard Business Review Türkiye Dergisi’nin Eylül sayısında yayınlandı.

Aselsan; Google Apple Ve Microsoft’u Geçti

Universum 2018 tarafından gerçekleştirilen “Türkiye’nin Öğrenci ve Çalışan Y Kuşağı İçin En Çekici İşverenler Araştırması”nda Türkiye’nin gurur duyduğu markalarından biri olan Aselsan’ın, dünya devi teknoloji firmalarından olan Google Apple ve Microsoft’u geride bıraktığı öğrenildi. Bu arada Google, Universum tarafından 2017 yılında yapılan araştırmada Mühendislik / IT alanında en çok beğenilen şirket olmuştu.

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, araştırma sonucuna ilişkin bir açıklama yaptı. İşte Görgün’ün açıklaması;

“Türkiye’nin en çok çalışılmak istenen şirketi olmak gurur verici ama aynı zamanda bu onurun getirdiği bir sorumluluk var. Sadece Türkiye’nin en parlak gençlerini ASELSAN’a çekmek değil, aynı zamanda onların aşkla, sorumlulukla çalışacağı bir iklim yaratmak, sorumluluk hissettirmek ve her ASELSAN çalışanının, bu kültürün önemli bir mimarı olduğunun farkında olmasını sağlamak önceliklerimiz arasındadır. ASELSAN’da olmaktan gurur ve mutluluk duyan çalışanlarımız en güvenilir marka elçilerimizdir. İnsanı kaynak olarak görmekten ziyade bir kıymet olarak görüyor ve tüm çalışanlarımıza kıymetli oldukları duygusunu yerleştirmeye çalışıyoruz.”

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) haberleşme ihtiyaçlarının milli imkânlarla karşılanması için kurulan Aselsan bugün geldiği noktada dünya devi teknoloji firmalarıyla yarışabilir noktaya ulaşmıştır. Aselsan’ın bu başarısı Türkiye’nin teknoloji alanında katma değeri yüksek, farklı ve inovasyon içeren çalışmalar yapabilme potansiyelinin olduğunu göstermesi açısından da önem arz ediyor.

Aselsan’ı, elde ettiği bu başarıdan dolayı kutluyoruz. Bu arada teknoloji alanında yerli ve milli markaların başarılarını Branding Türkiye olarak desteklemeyi sürdüreceğiz.


💡 20 Yılda Google’da En Çok Arananlar

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.