Apple, uzun zamandır beklenen ürünü Apple Tv Plus ile ilgili detayları kamuoyuyla paylaştı. Teknoloji devi Apple içerik üreticiliği ve yayıncılığına yeni bir soluk getirecek olan ürünü Apple Tv+’a ek olarak Apple Arcade, Apple News+ ve Apple Card’ı da tanıttı.

Teknoloji gündemini uzun süredir meşgul eden Apple’ın Netflix’e nasıl bir alternatif geliştireceği konusu, dün Apple’ın Steve Jobs Theater’da düzenlediği etkinlikle birlikte netlik kazanmış oldu. Bu etkinlikte Apple TV+, Apple Arcade, Apple News+ ve Apple Card tanıtıldı.

Bu yazıda ise Apple Tv Plus odağında detaylara yer vereceğiz. Apple’ın dünkü etkinlikte tanıttığı diğer ürünlere dair detayları ise ayrı bir yazıyla sizlere aktaracağız.

Apple Tv Plus Nedir? 

Online platformu için dünya çapında tanınırlığı olan ve alanında en iyi kabul edilen yönetmenlerle ve oyuncularla anlaşan Apple, buna ek olarak farklı içerik konseptleri doğrultusunda önemli ekran yüzleriyle de anlaşma sağladı. Steven Speilberg, Jannifer Aniston, Steve Carrel, Reese Witherspoon gibi isimlerin katılımıyla tanıtılan Apple TV+, piyasadaki dengeleri değiştireceğini vurgular nitelikte bir etkinlik gerçekleştirdi desek yeridir.

Apple Yapımcı Oluyor 

Apple, tıpkı Netflix gibi orijinal içerikler üretecek. Diğer bir ifadeyle Apple Tv Plus’ta özel olarak hazırlanmış ve kaliteli bir hikayeye sahip konsept programlar, özgün diziler ve orijinal filmler yer alacak. Tüm bu içeriklerin yapımcısı ve yayıncısı ise Apple olacak. Kısacası Apple şimdi de yapımcı oluyor. Hatta oldu bile!

Apple Tv Plus İçin Özel İçerikler

Apple, özgün içeriklerin yer alacağı Apple Tv+’ta hangi programların, dizilerin ve filmlerin yer alacağına dair önemli detaylar paylaştı.

İşte Apple Tv+’taki bazı içerikler;

The Morning Show - Apple Tv Plus

The Morning Show

Apple TV+, geleneksel bir televizyon kanalında olabilecek tarzda programları da konseptine dahil etmiş gibi gözüküyor. Örneğin; Reese Witherspoon, Jannifer Aniston, Steve Carrel tarafından The Morning Show adlı bir tartışma programı yayınlanacak. Bu programda kadın – erkek sorunları, sosyal yaşama dair problemler vb. konular yer alacak.

See Dizisi - Apple Tv Plus

Bilim Kurgu Dizisi: See

Apple, Jason Mamoa’nın başrolünde olacağı bilim kurgu dizisiyle kullanıcı kitlesini çeşitlendirmek istiyor. See adını taşıyan bilim kurgu yapımında, dünya üzerinde gören iki kişi olarak kalmış ikiz kardeşlerin hikayesi yer alıyor. Gerçekten de ilgi çekici görünüyor.

Little America

Little America

Apple, Apple Tv+‘ta tekdüzelikten uzak durmak istiyor. Bunu yayınlayacağı programlar ile rahatlıkla anlıyoruz. Hindistan asıllı komedyen Kumail Nanjiani tarafından sunulacak olan Little America adlı show programı Apple’ın, yeni nesil tv yayıncılığına farklı bir bakış açısı getireceğinin kanıtı.

Sasame Workshop

Sasame Workshop

“Nostalji pazarlama”ya en güzel örneklerden birine Apple Tv+’ta rastlıyoruz. Zira 90’lı yılların efsane çocuk programı Susam Sokağı yeni bir formatla Apple Tv+’ta olacak. Çocuklara özel içerik olarak kurgulanan Susame Workshop‘ta çocuklar kodlamayı öğrenecekler.

Apple birçok ünlü ismi, günümüz deyimiyle “içerik üreticisini” bünyesine katmış gibi gözüküyor. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz içeriklere ek olarak birçok konsept programın yer alacağı Apple Tv+ şimdiden kullanıcıların iştahını kabarttı diyebiliriz

Apple Tv Plus

Reklamsız ve Özgün Tv Deneyimi

Yaklaşık bir buçuk ay sonra yani Mayıs 2019‘’da tam anlamıyla kullanıma sunulacak olan Apple TV+, kullanıcıları üçüncü tarafların sağladığı içeriklere yönlendiren Apple TV’den farklı bir misyonla hareket edecek. Buna göre kullanıcılar diledikleri içeriklere doğrudan ulaşabilecekler. Sanırım Apple Tv+’ı teknik açıdan Apple Tv’den farklılaştıran bu yönü olacak.

Amerika özelinde gibi gözükse de Apple Tv+, 100’den fazla ülkede kullanıma sunulacak. Buna ek olarak Apple TV+, Apple ürünlerinin yanı sıra Samsung, LG, Sony ve Vizio gibi farklı markaların televizyonlarında da izlenebilecek. Bu arada platformda reklam yer almayacak.


Apple’ın yeni nesil online tv platformu ile ilgili detayları buradan inceleyebilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.