Apple Music yıl boyunca kullanıcıların dinlediği şarkıları çalma listesi halinde bir araya getiren Replay 2020’yi yayınladı.

Yılın son günlerinde birçok marka “yılın özeti” temalı içerikler yayınlayarak kullanıcılarına hoş sürprizler yaptı. Teknoloji devi Apple’ın bir ürünü olan Apple Music de aynı mantıkla hareket ederek geçtiğimiz günlerde kullanıcılarına jest mahiyetinde güzel bir özellik sundu. Replay 2020 olarak adlandırılan bu özelliğe dair detayları ise sizler için derledik.

Apple Music Replay 2020’yi Sundu

Apple Music, kullanıcıların 2020 yılı boyunca en fazla dinledikleri şarkılardan oluşan kişisel bir çalma listesi hazırlayarak Replay 2020 adıyla yayınladı. Fakat bu özellik, kullanıcılara benzer platformlardaki gibi sayılardan ibaret bir “yılın özeti” sunmuyor. Bunun yerine en çok dinlenen şarkılardan oluşan bir çalma listesi hazırlayan Apple Music, bu özelliğin yıl boyunca kullanılmasına da olanak tanıyor.

Replay 2020 ile sadece kişisel çalma listesi sunmakla kalmayan Apple Music, aynı zamanda yıl boyunca kaç saat müzik dinlediğinizi ya da en çok hangi şarkıyı ve şarkıcıyı dinlediğinizi de gösteriyor.

Bu özelliğe erişmek içinse Apple Music uygulamasında “Şimdi Dinle” bölümüne tıklamanız gerekiyor.  Öte yandan “Replay: Yıllara Göre En İyi Şarkılarınız” alt başlığına tıkladığınızda geçtiğimiz yıllardaki en popüler şarkılarınıza da ulaşabiliyorsunuz.

Replay Özelliğinden Kimler Yararlanabilir?

Apple Music’in “yılın özeti” temasıyla kullanıma sunduğu Replay 2020 özelliğine erişmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Bunların başında “Dinleme Geçmişi” özelliğinin açık olması geliyor. Bu kapsamda, özelliği kullanmak için yerine getirmeniz gereken tüm şartlar ise şu şekilde;

  • 1 yıldır Apple Music Premium üyeliğine sahip olmak.
  • Dinleme geçmişinin açık olması
  • Apple Music kataloğunda listelenen müzikleri dinlemiş olmak.

Bu ve benzeri kurallara uyulması takdirde Replay 2020 özelliğinden yararlanabilir ve müzik dinleme geçmişinize erişebilirsiniz. Bununla birlikte Apple Music tarafından sunulan Replay 2020’ye ulaşmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Birinci Adım: music.apple.com/replay adresinden web oynatıcısına gidin.
  • İkinci Adım: Apple kimliğiniz ile giriş yapın.
  • Üçüncü Adım: 20 Replay logosunun altında yer alan “Get Your Replay Mix” butonuna tıklayın.
  • Dördüncü Adım: Replay 2020 adlı çalma listesine gidin.

💡 Branding Türkiye Yılın Özeti

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.