Teknoloji devi Apple’dan kullanıcı dostu yeni bir hamle daha geldi. Apple, yazılı iletişimin olmazsa olmazı haline gelen emojilere yeni bir soluk getirmeyi planlıyor. Buna göre Apple engelli bireyleri temsil eden 13 yeni emojiyi kullanıma sunacak.

Apple, geçtiğimiz günlerde engelli bireyleri temsil etmesi için geliştirdiği emoji paketini Unicode Konsorsiyumu‘na sundu. Dünya kamuoyu tarafından ilgiyle takip edilen proje, Apple’ın ne denli kullanıcı dostu bir marka olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Apple Engelliler İçin Emoji

Apple Engelli Bireyleri Temsil Eden Emojiler Getiriyor

Engelli bireyleri ifade etmesi için hazırlanan emojiler geçtiğimiz günler Apple tarafından Unicode Konsorsiyumu‘na sunuldu. Emoji paketinde toplamda 13 yeni emoji bulunuyor. Bu arada Apple, bu 13 yeni emojinin geliştirilmesi için Amerika Görme Engelliler Derneği, Serebral Palsy Vakfı ve Ulusal İşitme Engelliler Derneği ile temasa geçtiğini belirtti.

Bu yeni emoji paketinin hâlâ tam anlamıyla herkesi temsil etmediğinin farkında olduklarını ifade eden Apple, yapılan çalışmanın, bu anlamda bir ilk adım olduğunu vurguladı. Bu da gösteriyor ki Apple, ilerleyen zamanda engelli bireyler için daha fazla ve yeni emoji paketleri sunacak.

Engelli bireyleri temsil etmesi için sunulan paketin içerisinde: rehber köpekler, tekerlekli sandalye, işitme ekipmanları gibi 13 farklı emoji bulunuyor.

Apple Engelli Bireyler İçin Emoji Paketi

Eğer Unicode Konsorsiyum, engelliler için yapılan bu yeni emoji serisine onay verirse Apple’ın geliştirdiği bu emojiler 2019’un ikinci yarısında sadece iPhone cihazlarda değil aynı zamanda Android başta olmak üzere tüm mobil cihazlarda kullanılabilecek.

Apple I Hakkında

Apple Inc. ya da eski adıyla Apple Computer Inc., merkezi Cupertino’da bulunan; tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ve kişisel bilgisayar tasarlayan, geliştiren ve satan Amerikan çok uluslu şirket. En bilinen donanım ürünleri Mac serisi bilgisayarlar, iPod müzik çalar, iPhone akıllı telefon, iPad tablet bilgisayar ve Apple Watch adlı akıllı saattir. Yazılımları arasında ise OS X ve iOS işletim sistemleri, iTunes medya tarayıcısı, Safari internet tarayıcısı ile iLife ve iWork paketleri yer almaktadır. Şirket 1 Nisan 1976 yılında kurulmuş ve 3 Ocak 1977’de Apple Computer, Inc. adıyla anonim şirket haline gelmiştir. (Wikipedia)


💡 Bim’de iPhone X Ne Kadar?

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.