Apple Engelli Bireyleri Temsil Eden 13 Emojiyi Kullanıma Sundu

Teknoloji devi Apple’dan kullanıcı dostu yeni bir hamle daha geldi. Apple, yazılı iletişimin olmazsa olmazı haline gelen emojilere yeni bir soluk getirmeyi planlıyor. Buna göre Apple engelli bireyleri temsil eden 13 yeni emojiyi kullanıma sunacak.

Apple, geçtiğimiz günlerde engelli bireyleri temsil etmesi için geliştirdiği emoji paketini Unicode Konsorsiyumu‘na sundu. Dünya kamuoyu tarafından ilgiyle takip edilen proje, Apple’ın ne denli kullanıcı dostu bir marka olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Apple Engelli Bireyleri Temsil Eden Emojiler Getiriyor

Engelli bireyleri ifade etmesi için hazırlanan emojiler geçtiğimiz günler Apple tarafından Unicode Konsorsiyumu‘na sunuldu. Emoji paketinde toplamda 13 yeni emoji bulunuyor. Bu arada Apple, bu 13 yeni emojinin geliştirilmesi için Amerika Görme Engelliler Derneği, Serebral Palsy Vakfı ve Ulusal İşitme Engelliler Derneği ile temasa geçtiğini belirtti.

Bu yeni emoji paketinin hâlâ tam anlamıyla herkesi temsil etmediğinin farkında olduklarını ifade eden Apple, yapılan çalışmanın, bu anlamda bir ilk adım olduğunu vurguladı. Bu da gösteriyor ki Apple, ilerleyen zamanda engelli bireyler için daha fazla ve yeni emoji paketleri sunacak.

Engelli bireyleri temsil etmesi için sunulan paketin içerisinde: rehber köpekler, tekerlekli sandalye, işitme ekipmanları gibi 13 farklı emoji bulunuyor.

Apple Engelli Bireyleri Temsil Eden Emojiler HazırlıyorEğer Unicode Konsorsiyum, engelliler için yapılan bu yeni emoji serisine onay verirse Apple’ın geliştirdiği bu emojiler 2019’un ikinci yarısında sadece iPhone cihazlarda değil aynı zamanda Android başta olmak üzere tüm mobil cihazlarda kullanılabilecek.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir