Apple Engelli Bireyleri Temsil Eden 13 Emojiyi Kullanıma Sundu

Teknoloji devi Apple’dan kullanıcı dostu yeni bir hamle daha geldi. Apple, yazılı iletişimin olmazsa olmazı haline gelen emojilere yeni bir soluk getirmeyi planlıyor. Buna göre Apple, yeni getireceği emojiler serisinde engellileri temsil etmeyi amaçlıyor.

Apple, geçtiğimiz günlerde engelli bireyleri temsil etmesi için geliştirdiği emoji paketini Unicode Konsorsiyumu‘na mektup olarak sundu. Sunulan bu emoji paketinin içerisinde: rehber köpekler, tekerlekli sandalye, işitme ekipmanları gibi toplamda 13 farklı emoji yer alıyor.

Apple, sunduğu bu 13 yeni emojinin geliştirilmesi için Amerika Görme Engelliler Derneği, Serebral Palsy Vakfı ve Ulusal İşitme Engelliler Derneği ile temasa geçtiğini belirtti. Aynı zamanda bu yeni emoji paketinin hâlâ tam anlamıyla herkesi temsil etmediğinin farkında olduklarını ifade eden Apple, yapılan çalışmanın, bir ilk adım olduğunu ve bunun geliştirilebileceğini vurguladı.

Eğer Unicode Konsorsiyum, engelliler için yapılan bu yeni emoji serisine onay verirse Apple’ın geliştirdiği bu emojiler 2019’un ikinci yarısında iPhone ve Android başta olmak üzere tüm cihazlarda kullanılabilecek.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir