Anlamlı Proje: E-Ticarette ‘Engel’ Yok

Türkiye’de 15 milyondan fazla engelli birey var. Bu 15 milyon engellinin sadece %15’i iş hayatında yer alıyor. Türkiye’de yaşayan her 100 engelliden 15’i engeli nedeniyle iş verilmeyeceğini düşünüyor. E-ticaret çözümleri sunan Ideasoft, engellilere yönelik bir projeye imza attı.

“E-Ticarette Engel Yok” adlı sosyal sorumluluk projesi, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) iş birliğiyle hayata geçirildi.

Bu proje sayesinde 150 binden fazla engelli iş hayatında yer alacak.  Sayısı 150 binden fazla olan engelli bireyler, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği bünyesinde üretilen ürünlerin satışını sağlayacak ve edindikleri deneyimle uzun vadede kendi işlerini kurabilecek.

Ideasoft, eğitimlerin 17 Eylül’de başlayacağını duyurdu. Bu eğitim kapsamında;  e-ticarete ilişkin teorik bilgiler, altyapı gereksinimleri ve tasarım gibi temel bilgiler verilecek. Ödeme sistemleri, dijital pazarlama, kargolama ve lojistik gibi teknik konularda Ideasoft bilgi verecek. Bu eğitimler iyzico, EG Bilişim, UPS Kargo ve Beykent Üniversitesi desteğiyle sağlanacak.

Eğitimler tamamlandıktan sonra, Ideasoft oluşturulan e-ticaret altyapısını TOFD (Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği)’ye bağışlayacak. Böylelikle TOFD(Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği)’nin ürünlerini online olarak satabilecek.  Ideasoft Yönetim Kurulu Başkanı olan Seyhun Özkara teknoloji gibi e-ticaretin de hiçbir engel tanımadığını belirtti.

Özkara: “Bu projeyle, yalnız engelli bireylerin sorunlarını aşmasına değil, sektörün uzman ihtiyacının karşılanmasına da katkı sağlayacağız. Engelli bireylere meslek edindirirken, işverenlere de nitelikli çalışanlar sunacağız. E-ticaret dünyasında artık daha fazla engelli birey görmek istiyoruz. Bu nedenle hep birlikte ‘E-ticaret ile engel yok!’ diyoruz.” dedi.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Ramazan Baş, 20 yılı aşkın süredir engelli bireylerin hayatın her alanında aktif rol oynamasına destek olduklarını söyledi. Baş: “Ortopedik engelli bireyler, olumsuz çevre koşulları ve maddi yetersizlik dolayısıyla eğitim alamıyor, bir meslek sahibi olup istihdama katılamıyor. Bunun sonucunda da toplumsal hayattan soyutlanıyor. Bu sorunlara bir nebze olsun çözüm üretmek ve durumlarına katkı sağlamak amacıyla Ideasoft ile attığımız adım, bizim için çok değerli. İlk aşamada 16 engelli bireyin alacağı eğitimler ile e-ticaret alanında tam donanımlı bir iş gücü oluşturacağız.” şeklinde bir açıklama yaparak projenin önemine ve işlevine vurgu yaptı.

Branding Türkiye olarak kurumsal sosyal sorumluluğa önem veriyoruz ve böylesi girişimleri her zaman destekliyoruz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir