Amazon’un abonelik odaklı servisi Amazon Prime artık Türkiye’de! Peki birçok avantaja sahip olan Amazon Prime’ın Türkiye fiyatı ne kadar? İşte tüm detaylar!

Amazon denilince akla ilk olarak “e-ticaret” gelse de aslında Amazon, birçok farklı sektörde faaliyet gösteren devasa bir şirket. Teknoloji ağırlıklı girişimleriyle birçok farklı alanda hizmet ve ürün sunan Amazon’un bir de abonelik servisi mevcut.

Amazon Prime olarak adlandırılan bu sistem nihayet Türkiye’deki kullanıcılar için de aktif edildi. Evet, Amazon Prime artık Türkiye’de! Ancak bundan daha şaşırtıcı olan bir detay var. O da Amazon Prime’ın Türkiye fiyatı!

Amazon Prime Nedir?

En anlaşılır ve kısa tanımıyla Amazon Prime, bir abonelik sistemi. Amazon’un alışveriş hizmetleri ile eğlence servislerini tek çatı altında buluşturan Amazon Prime toplamda 50 ülkede kullanımda. Servisin toplam abone sayısı ise 150 milyon civarında. Amazon’un resmi sitesinde Prime duyurulurken servisin şöyle tanımlandığını görüyoruz;

Amazon Prime üyeleri bedava ve hızlı kargo, film ve dizi izleme, özel fırsatlar ve daha pek çok ayrıcalıktan yararlanır. Amazon Prime’ı hemen keşfet.

Kısacası Amazon Prime; sıradan daha doğrusu herhangi bir Amazon kullanıcısının sahip olamadığı 4 temel ayrıcalığı sunuyor.

Bunlar;

  • Teslimat (Hızlı – Ertesi Gün)
  • Prime Video
  • Fırsat
  • Prime Gaming

Şimdi bu temel 4 ayrıcalığa dair detayları aktaralım. Bunu yaparken yine Amazon’un Prime için hazırlamış olduğu sayfadaki bilgilerden yararlandığımızı belirtelim.

Amazon Prime Avantajları

Bir önceki başlıkta hem Amazon Prime Nedir? sorusuna cevap verdik hem de Prime’ın 4 temel avantajını listeledik. O halde şimdi Prime’ın avantajlarını biraz daha detaylandıralım.

Teslimat

Amazon Prime, Teslimat başlığı altında birkaç seçenek sunuyor. Örneğin “siparişin ertesi gün kapında” ifadesiyle “Hızlı Teslimat” avantajına vurgu yapıyor. Bu hizmetin geçerli olduğu iller ise İstanbul, Bursa, Kocaeli, Ankara, İzmir, Eskişehir, Antalya, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Burdur, Isparta, Kütahya, Manisa, Sakarya, Yalova, Düzce, Afyon şeklinde. Ayrıca bu servisten yararlanmak için herhangi bir minimum sipariş tutarı gerekmiyor. Öte yandan geçerli ürünlerde bedava kargo avantajı da mevcut.

“Aynı gün kapında” şeklinde ifade edilen “Hızlı Teslimat” seçeneği ise İstanbul, Bursa ve Kocaeli’deki bazı ilçelerde geçerli. 50 TL ve üzeri geçerli ürünlerdeki siparişlerde kargonun bedava olduğu bu teslimat modelinde eğer İstanbul lokasyonunda iseniz siparişinizi Pazar günü dahi alabiliyorsunuz.

“Siparişin hızlıca kapında” şeklinde ifade edilen “Hızlı Teslimat” seçeneği ise; aynı gün teslimat veya ertesi gün teslimat için geçerli olmayan diğer şehirler için sunulan bir model olarak karşımıza çıkıyor. Yine minimum sipariş tutarı olmaksızın ve geçerli ürünlerde bedava kargo gibi avantajların olduğu bu teslimat modelinde diğer şehirlerdeki kullanıcılar hedeflenmiş görünüyor.

Prime Video

Amazon’un çevrimiçi içerik platformu olan Prime Video ile ilgili detaylar Amazon tarafından şöyle ifade ediliyor;

Popüler filmleri ve ödüllü Amazon Originals dizilerini, üyeliğin sayesinde ek ücret ödemeden Prime Video’da Türkçe altyazılı izle. Dilersen televizyondan, tabletten veya mobil cihazlarından çevrim içi izle, dilersen indir istediğin zaman istediğin yerden izle.

Fırsat 

Amazon Prime üyelerine sunulan “Fırsat” seçeneğinde, sadece sınırlı süreliğine geçerli olan Bitmeden Yakala Fırsatları’na standart kullanıcılardan 30 dakika önce erişme imkanı bulunuyor. Öte yandan Prime aboneleri, Günün Fırsatları’nı da yine standart abonelerden önce görme imkanına sahipler. Ayrıca Amazon Prime abonelerine özel indirim ve fırsatların sunulduğunu da belirtelim.

Prime Gaming

Amazon Prime ile Amazon tarafından abonelere özel sunulan bir diğer avantaj Prime Gaming. Eski ismi ile Twitch Prime olan bu servis sayesinde aboneler; League of Legends, Black Desert Mobile, Teamfight Tactics gibi birçok oyundaki ek içeriklere ulaşma şansına sahip oluyor. Ayrıca Amazon Gaming ile her ay desteklemek istediğiniz bir Twitch yayıncısına abone olabilir ve  sunulan ücretsiz oyunlara erişebilirsiniz.

Amazon Prime Türkiye’de Ne Kadar?

Dünyanın en değerli şirketi olan Amazon’un abonelik servisi Amazon Prime görüldüğü üzere birçok avantaja sahip. Peki bunca avantajı barındıran servisin fiyatı ne kadar?

Bu arada fiyata geçmeden önce, servisi “30 Gün Ücretsiz Dene” seçeneğiyle kullanabileceğinizi belirtelim. Ücretsiz sürümün ardından ise Amazon Prime üyeliğini sürdürmek için ayda ödenmesi gereken tutar 7,90 TL.

Evet, çoğu kişiyi şaşırtan bir fiyat politikasıyla Türkiye’ye giriş yapan Amazon Prime bakalım Türkiye’de hedeflediği başarıya ulaşacak mı…

Amazon Prime’a hemen abone olmak ya da bir aylık ücretsiz deneme fırsatından faydalanmak için buraya tıklayın.


💡 Amazon Etkisi

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.