Tinova Bilişim Teknolojileri A.Ş. tarafından kurgulanan ve hayata geçirilen  “Satınalma Cep – Akıllı Satınalma Asistanı” uygulaması alıcılar ve satıcıları tek platformda bir araya getiriyor.

Uygulama kendini tanımlarken: “Satınalma Cep; ürün, hizmet veya proje bazlı ihtiyaçlarınız için kolay, hızlı ve güvenilir satınalma gerçekleştirmenizi sağlayan ‘Akıllı Satınalma Asistanınız’dır” ifadesini kullanıyor.

Alıcı ile satıcı arasında asistan görevi üstlenen uygulama, interaktif bir sisteme sahip. Bunun yanı sıra  uygulama; alıcıların, güvenilir tedarikçilerden hızlı teklif toplama, ürün ve hizmet karşılaştırma, fırsat ve kampanyaları görme, zaman ve maliyetten tasarruf sağlama gibi imkânlar veriyor.

Tedarikçi firmalar açısından bakıldığında ise Satınalma Cep uygulaması; Türkiye genelinde satış fırsatı, aktif satış kanalı ile yeni pazarlar oluşturma, yüzlerce hatta binlerce firmadan / alıcıdan oluşan bir hedef kitleye ulaşma gibi fırsatlar sunmaktadır. E-ticaretin B2B ayağına yeni bir soluk getireceği kesin olan Satınalma Cep uygulamasına hem IOS hem de Android marketlerde ulaşmak mümkün.

Alıcılar Ve Satıcılar Tek Uygulamada

Sistemde yer almak isteyen firmalar için iki farklı üyelik türü bulunuyor. Tedarikçi ve İş Ortağı şeklinde ayrılan üyelik türlerinden birini seçen kullanıcı (firma) uygulamayı aktif biçimde kullanmak için bazı evrakları Tinova Bilişim Teknolojileri A.Ş.’ye iletmesi  gerekmektedir.

Bu sürecin uygulamaya olan güveni arttırdığını düşünüyorum. Zaten uygulamanın ana misyonu “güvenilir tedarikçi – alıcı” bağlantısını sağlamak. Uygulamaya dahil olan firmalara ait tüm şirket bilgileri;  kalite sertifikaları, ürün görsel ve katalogları EndustriyelTicaret.com üzerinden teyit edilebiliyor ve incelenebiliyor. Bu aynı zamanda mobil – masaüstü entegrasyonunu sağlıyor. Diğer bir ifadeyle bu durum uygulamanın 360 derece bir çalışma prensibine sahip olduğunu gösteriyor. Tüm bunlardan yola çıkarak diyebiliriz ki alıcılar ve satıcılar tek uygulamada buluşuyor!

Satınalma Cep Uygulaması Neden Önemli?

Ticaretin reel sektörden dijitale doğru geçtiği bir dönemdeyiz. Evet, son 10 yıldır bu süreç devam ediyor fakat artık e-ticaret lüks olmaktan çıktı. Bir ihtiyaç oldu.

SatınalmaCep İle Tedarikçilere Erişim

Her ne kadar firmalar e-ticarete geçiş konusunda hala tereddüt duysalar da ilk adımın ardından her şirket tüm imkanlarıyla e-ticareti anlamaya ve e-ticarete dahil olmaya çalışıyor. Diğer bir ifadeyle markalar artık dijitalleşmeye mecbur olduklarını hissediyorlar.

Evet birçok büyük marka geleneksel perakendecilikten kurtulup yeni nesil kanallara adapte olurken KOBİ’ler bu yarışta aynı performansı gösteremedi. Çünkü KOBİ düzeyinde minimalist çözümler üreten uzmanlar, uygulamalar, dergiler veya ajanslar ne yazık ki çok az. İşte “Satınalma Cep” uygulamasının önemi burada ortaya çıkıyor. Zira uygulama sadece B2B odağında alıcılarla satıcıları bir araya getirmiyor KOBİ’lerin dijitalleşmesine de katkı sağlıyor.

Bu arada ben; bu uygulamanın pazardaki bir eksiği görüp üretilmiş olmasından, dijitalleşmeye katkı sağlamasından, KOBİ’lere odaklanmasından, üretim – tüketim sirkülasyonunu sağlayacak olmasından ve hepsinden de önemlisi yerli bir uygulama olarak uygulama marketlerde yer almasından dolayı Satınalma Cep uygulamasını destekliyorum.

Uygulamanın Özellikleri

  • Akıllı Satınalma Asistanı, sektörel ürün gruplarındaki uzmanlığı ile size en doğru tedarikçiyi bulmanızda yardımcı olur.
  • Satınalma operasyonlarınıza hız kazandırıp, bireysel zamanınızdan tasarruf etmenizi sağlar.
  • Tedarikçi araştırması ve seçimi süreçlerinde size destek olur.
  • Satınalma Cep tedarikçileri ve iş ortakları ile güvenilir ticari ilişkiler kurmanızı sağlar.
  • Kampanyalar ve fırsatlar ile işletmenize fayda sağlayacak avantajlı teklifler sunar.
  • Akıllı Satınalma Asistanı olarak tanımlanan “Satınalma Cep”e üye olarak size ve firmanıza özel fırsatları yakalayabilirsiniz.
  • Üyelere özel olarak gerçekleştirilecek toplantılara ve etkinliklere ücretsiz katılabilirsiniz

Deneyimlediğim uygulamaları Branding Türkiye Öneriyor – Mobil Uygulama Önerileri  kategorisinde paylaşmayı sürdüreceğim. Bu kapsamda değerlendirilmesi gerektiğini düşündüğünüz uygulamaları İletişim sayfamızdaki formu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz.

Satınalma Cep – Akıllı Satınalma Asistanı (İndir)

Uygulamayı mobil cihazınıza indirmek için APP Store ve Google Play uygulama marketlerinde Satınalma Cep – Akııllı Satın Alma Asistanı araması yapabilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.