E. Lütfi Özcan’ın, Kişisel Yayınlar’dan çıkan kitabı Aile Şirketleri Ve Kurumsallaşma ile ilgili detaylar haberimizde!

Türkiye’nin en çok okunan ve en popüler bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye’nin ilgiyle takip edilen kategorisi Branding Türkiye Öneriyor’da bu hafta özellikle aile şirketlerini ilgilendiren bir kitap tanıtacağız. Branding Türkiye Öneriyor kategorisinin bir  alt kategorisi olan Kitap Öneri’lerinde bu hafta Aile Şirketleri Ve Kurumsallaşma kitabı var. İş kitapları odağındaki tavsiyelerimizi sürdürürken bu kitapların fikir, fayda ve farkındalık yani Mürsel Ferhat Sağlam tarafından geliştirilen ve kavramsallaştırılan 3F Fenomeni odaklı olmasına dikkat ediyoruz.

Aile Şirketleri Ve Kurumsallaşma (Arka Kapak)

Günümüzde, ekonomilerde her on şirketten yaklaşık dokuzunu oluşturan aile şirketleri, büyüyüp gelişirken şirket içi sorunların yanında, aile ile ilgili sorunlar da yaşarlar. Bu sorunlar arasında; geleceğe yönelik planlama eksikliği, kuşak ve rol çatışmaları, yüksek işgücü devir oranı, alışılmış yönetim alışkanlıklarının sürdürülmek istenmesi, aile üyeleri ile profesyonel yönetici çatışmaları ve aile içi dedikodular sıralanabilir. Bu sorunlar genellikle şirketin kurumsallaş(a)maması kaynaklıdır.

Bu sorunların içinde yaşamlarını sürdürmeye çalışan aile şirketleri ile ilgili olarak yapılan araştırma sonuçlarına göre; ABD’de, birinci kuşak tarafından kurulmuş olan her 1.000 aile şirketinden sadece 34’ü üçüncü kuşağa kadar yaşamını sürdürebiliyor.

Avrupa ülkelerinde ise bu sayı 33. Türkiye’de ise, durum çok da farklı değil, hatta daha da düşük oranda 30’un altındadır.

Kitabı hemen satın almak ve kütüphanenize eklemek için buraya tıklayın.

Kitabın Özellikleri

Yayınevi: Kişisel Yayıncılık

Çevirmen: Yok

Yayın Tarihi: 07.12.2015

ISBN: 6050308884

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Dil: TÜRKÇE

Sayfa Sayısı: 293

Cilt Tipi: Karton Kapak

Kağıt Cinsi: 1. Hamur Kağıt

Boyut: 16 x 24 cm


Dijital Dünyanın Marka Mecrası mottosuna sahip bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye’nin fenomen kategorisi Branding Türkiye Öneriyor’da yayınlanan içerikleri düzenli takip etmek ister misiniz? Cevabınız evetse sayfanın solunda yer alan push (bildirim) butonuna tıklamanız yeterli. Bu arada kurumsal Telegram kanalımıza buradan ücretsiz bir şekilde katılarak fikir, fayda ve farkındalık odaklı içeriklerden hızlı bir şekilde haberdar olabilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.