Alanında uzman isimlerin konuk edildiği, hem video ve hem de podcast olarak yayınlanan Ahtapot Talks Spotify ve YouTube’da başladı!

Kreatif dijitalizm mottosuyla dijital mecralarda markaların kurumsal bilinirlik, prestij ve satış hedeflerine kreatif çözümler üreterek güçlerine güç katan Ahtapot Sosyal Medya; Ahtapot Talks adlı konsept içeriğiyle alanında uzman isimleri ağırlamaya başladı. Ahtapot Sosyal Medya stüdyolarında hem video hem de podcast olarak hazırlanan Ahtapot Talks’ta akademik ve sektörel birçok konuya dair uzman isimler, bilgi ve tecrübe aktarımında bulunuluyorlar.

Ahtapot Talks’ın ilk bölümüne Branding Türkiye Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam konuk oldu. Dijital Hikaye Anlatıcılığı konusunda bilgi ve tecrübe aktarımında bulunan Sağlam, dijital dinamikleri hikaye olgusuyla harmanlayarak ufuk açıcı bilgiler verdi.

Ahtapot Talks Başladı

YouTube ve Spotify özelinde yayınlanan Ahtapot Talks’ta sektör profesyonelleri, uzmanlar, akademisyenler, üst düzey yöneticiler, ajans profesyonelleri, marka yöneticileri, dijital pazarlama uzmanları, sosyal medya yöneticileri, kurumsal iletişim uzmanları olmak üzere birçok alandan ve sektörden uzmanlar yer alıyor.

Ahtapot Talks, konuşmacıların bir ana tema odağında (Örneğin; Dijital Markalaşma) bilgi ve tecrübe aktarmasını kapsıyor. Bu podcast ve video serisinde temel amaç; doğru bilgi paylaşımını, deneyim aktarımını ve farkındalığı sürdürülebilir kılmak. 2 temel içerik konseptine (podcast, video) sahip olan “Ahtapot Talks”ı sosyal medyada takip edebilirsiniz.

Mürsel Ferhat Sağlam Kimdir?

Mürsel Ferhat Sağlam, 16 Nisan 1989 İstanbul doğumludur. Namık Kemal Üniversitesi Halkla İlişkiler Ve Tanıtım Bölümü, Beykent Üniversitesi Tarih Bölümü, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık Bölümü mezunudur. Beykent Üniversitesi’nde Tarih alanında yüksek lisans yapmıştır. Akademik kariyerine Halkla İlişkiler ve Reklamcılık alanında doktora seviyesinde devam etmektedir.

Türkiye’nin ilk Dijital Markalaşma Ajansı olan “Ajans Paradise” (2012) ile Bütünleşik Pazarlama ve İş — Ekonomi Mecrası Branding Türkiye (2018) Mürsel Ferhat Sağlam’ın girişimleri arasında yer almaktadır.

Mürsel Ferhat Sağlam’ın hikâye, roman, şiir, eleştiri, deneme, araştırma, akademik, reklam, marka, pazarlama, sektörel olmak üzere farklı türlerde yayınlanmış kitapları bulunmaktadır. “Dijital Markalaşma”yı kavramsallaştırarak sosyal bilimlere ve iletişim literatürüne kazandıran Mürsel Ferhat Sağlam, bu alanda yazdığı makale ve kitaplarla, eğitim ve konferanslarla sektörün tüm dinamiğini yeniden yorumlamıştır. Sağlam tarafından kavramsallaştırılan diğer terimler ise; 3F Fenomeni, Kurumsal İletişim 2.0, İçerik Türleri Hiyerarşisi Modeli şeklindedir.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.