Arka Kapak

2050

Prof. David Passig tarafından kaleme alınan 2050 kitabının arka kapak metni;

Yeni yüzyılın ortalarında Dünya’yı neler Bekliyor?

Önümüzdeki 40 yılda hangi teknolojik gelişmeler yaşanacak?

Dünya nüfusu nasıl değişecek?

Yeni güç dengeleri ne olacak?

Türkiye ‘süpergüç” lüğe soyunacak mı?

Ticarette kimler başarılı olacak?

Hangi yeni enerji kaynakları kullanılacak?

Bütün bu soruların ve fazlasının cevabı Ekim ayının ilk günlerinde raflardaki yerini alacak olan 2050’de… Dünyaca ünlü gelecek bilimci Prof. David Passig’in yeni kitabı 2050, geleceğin alacağı şekli bilimsel yöntemlerle inceleyip akıl almaz sonuçlara varan etkileyici bir kitap. Birbirinden önemli dünya liderlerinin sıklıkla danıştığı Passig’in Türkiye baskısı için özel bir önsözle kaleme aldığı 2050’yi geleceğe kafa yoran herkes zevkle okuyacak.

“Uzun vadeli düşünce insanı hata yapmaktan tabii ki alıkoymaz, ama insanın içinde bulunduğu dünyayı anlaması, kişileri istenmeyen çukurlara düşmekten kurtarabilir. Daha da önemlisi, bir daha ele geçmeyecek olanakları yakalamalarını sağlayabilir.”

2050’nin çıkış noktası özetle bu… İçinde bahsettiklerine gelince; yeni dünya dengelerinden henüz bulunmamış enerji kaynaklarına, 10 yıl gibi kısa sürede Türkiye’nin de içinde yer alacağı yeni savaşlardan, geleceğin aile yapısına kadar birçok akıl almaz öngörü bu kitapta yer alıyor.

Bugünün istatistiksel gerçeklerini analitik bir yöntem içinde değerlendiren bilim adamı Passig’in geleceğe yönelik tahminleri insanı hem şaşırtıyor hem de düşündürüyor. Ana uzmanlık alanı ‘ileride teknolojinin geleceği nokta, bunun dünya ve hayata etkisi’ olan Passig, 2050 ile bugüne kadar gerçekleşmiş onlarca öngörüsüne yenilerini ekleyecek.

Kitabın Özellikleri

Yayınevi: Koton Kitap

Çevirmen: Nita Kurrant

Yayın Tarihi: 03. 10. 2011

ISBN: 6058753907

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Dil: TÜRKÇE

Sayfa Sayısı: 387

Cilt Tipi: Karton Kapak

Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı

Boyut: 13.5 x 21 cm

Yazar Hakkında I Prof David Passig

Amerika Minnesota Üniversitesi’nde gelecek bilim dalında doktorası var ve İsrail Bar-Ilan Üniversitesi’nde Doçent Doktor olarak görev yapıyor. Eğitimde İletişim Teknolojileri Bölümü’nün Başkanı, Sanal Gerçek Laboratuvarı‘nı yönetiyor, dünyanın birçok yerinde çeşitli kurumlara danışmanlık yapıyor; sosyal, endüstriyel ve teknolojik konularda karar verme süreçlerinin geleceği hakkında seminerler veriyor.

Dünya liderlerinin pek çoğu gelecek konusunda ona danışıyor. 2008 yılında Yediot Kitapları tarafından basılan ilk kitabı The Future Code, 25 hafta boyunca en çok satanlar listesinde kalmıştı. Şimdi de son kitabı 2050 ile kendinden bahsettiriyor.

Passig evli ve 4 çocuğu var.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.