Google’ın mobil market odaklı markası Google Play’deki öne çıkan ve ödüllendirilen mobil oyunları sizler için derledik. İşte 2017’nin Google Play ödüllü mobil oyunları!

Teknolojinin bize sunduğu imkanlar her geçen gün artıyor. Bu durumdan tabi ki oyun sektörü de nasibini alıyor. Bilgisayar teknolojisinin yanında hiçbir zaman yanı başımızdan ayırmadığımız akıllı telefonlar; bilgisayar, PlayStation ve konsol oyunlarının ceplerimize girmesini sağladı.

Gamer’lar için üretilen materyaller de her geçen gün farklılaşıyor, gelişiyor ve değişiyor. Kısacası oyun alanında yenilikçi, kategorisel ve deneyimsel açıdan çeşitli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bu yazıda ise 2017’nin Google Play ödüllü mobil oyunlarını derledik. Bu oyunların en büyük özelliği yenilikçi ve deneyim odaklı olmasıydı.

Oyun Sektörü Gelişiyor

İnsanlar; hayatın yoğun temposundan sıkılarak bir kaçamak yapıp rahatlamak için hemen telefona sarılıyor. Eğlenmek ve yoğun tempodan bir anlık sıyrılmak adına çeşitli kategorilerde oyunlar oynuyorlar. Evde, ofiste, tatilde kısacası hemen hemen her yerde oyun oynuyoruz.

Evet, insanlar yoğunluk içerisinde kendisine vakit ayırabildiği zamanlarda genellikle oyun oynayarak rahatlıyor. Günümüz teknolojisinde telefonlar; PC veya konsollara gerek duyulmadan oyun oynamaya elverişli hale geldi. Bu yüzden oyun üreticileri ya da geliştirici firmalar PC için veya konsollara ürettikleri oyunların artık mobil versiyonlarını da yayınlıyorlar.

Mobildeki oyunların grafikleri azımsanmayacak derecede harika! Ve mobil oyunların gerçeklik derecesi oldukça yüksek. Ayrıca sizi, içinde yaşadığınız dünyadan çekip alacak VR oyunları, geleceğin oyun trendlerinden birini oluşturuyor.

Oyun piyasası; hem sahip olduğu kitle hem de maddi değer açısından çok önemli bir konumda bulunuyor. Mobil oyunları Android ve iOS platformlarında ücretsiz ve ücretli olmak üzere ulaşabiliyoruz. Oyun tutkunları eskiden PC oyunları veya konsol oyunlarını alırken korsan versiyonları tercih ederdi. Ama artık oyunseverler ücretini düşünmeksizin oynamak istedikleri oyunlara para yatırıyorlar. Çünkü bu iş her şeyden öte bir karakter ve zevk halini aldı.

Sunulan kategori çeşitliliği ile beraber insanlar  ilgi alanlarına göre tercihlerini yapabilecek konuma geldiler.  Oyun sunan platformlar kategorilere göre en iyisini sunmaya çalışıyor. Temple Run, Subway Surfers veya Candy Crush Saga gibi oyunseverler için kült haline gelmiş oyunlardan ziyade gelişen teknoloji ile önümüze yeni şeyler sunan oyunlardan bahsediyorum.

2017 nin Google Play Ödüllü Mobil Oyunları

2017’nin Google Play Ödüllü Mobil Oyunları

Şimdi dilerseniz artık 2017’de dikkat çeken, oyuncular tarafından tercih edilen ve Google Play ödüllü yenilikçi oyunlara kısaca göz atalım.

Mushroom 11

Uzun soluklu oyunları seviyorsanız, tam sizlik diyebileceğim bu oyun hem uzun soluklu hem de klasik bulmacalarla karıştırmamanız gereken tarzda. Oyunun geliştiricisi Untame‘ın, Android platformuna sunduğu ve ödülle taçlandırdığı Mushroom 11 oyunu, editörün seçimleri arasında da yer alıyor. Oyunun amacı sizin kontrolünüzde olan bakterileri içinde bulunduğunuz ortamda yayılarak ilerletmek. Bölümleri geçmek için çeşitli bulmacaları çözmeniz gerekiyor.

Causality

Türkçe karşılığı nedensellik olan oyunda, zamana karşı bir mücadele ile karşı karşıyayız. Bağımlılık seviyesine varan, zekanızın ve bulmaca yeteneğinizin birleşmesi ile ilerleyeceğiniz Causality’deki amacınız uzak gezegenleri keşfeden bir astronotu tehlikelerden koruyarak çıkışa götürmek. Görsel kalitesi herkesi kendine hayran bıraktıracak kadar iyi olan bu oyunu oynarken herhangi bir kontrol zorluğu yaşamıyorsunuz. Bu arada oyunun en güzel tarafı bıraktığınız yerden devam etmenizi sağlaması. Farklı ve yenilikçi bir çizgide oyun arayanlara tavsiye ediyorum.

VR Mobil Oyunlar

VR Deneyimi Sunan Oyunlar

Son zamanlarda 7’den 70’e herkesi içine çeken sanal gerçeklik ile sizin kendi dünyanızdan ayıran sanal dünya oyun sektörünün de ilgi alanına girmeye başladı.

Virtual Virtual Reality

Bu oyunla VR deneyiminde sınırları zorlayacağınızı söylemek isterim. Farklı ortamlarda farklı deneyimler sunan oyun birçok imkanı size sunuyor.

Galaxy Wars

VR deneyimi sunan bir diğer oyun ise Galaxy Wars. Bu oyun geleceğin uzay savaşlarını konu alıyor. Galaksinizi korumak için savaşmak durumundasınız. İnsanlığı ve galaksinizi savunmak için askerlerinizi hazırlayarak uzay direnişine katılıyorsunuz. Yine yenilikçi oyun kategorisine alabileceğimiz türden bir oyun diyebilirim. Tavsiye ediyorum.

AR Mobil Oyunlar

AR Deneyimi Sunan Oyunlar

Artırılmış gerçeklik, yaşadığımız dünya ile sanal dünyayı birleştiriyor. Gerçek dünyayı sanalı taşırken sanal dünyaya da gerçekliği götürüyor.

Dinosaurs Among Us

Bu oyun, dinozor çağını evinizin içine kadar hatta oturduğunuz koltukta yanı başınıza kadar getiriyor. Karakteristik modelleme ile zevk alacağınız oyun hem eğitici hem de öğretici bir özelliğe sahip. Farklı bir deneyim için incelemenizi öneriyorum.

Holo (Hologram)

İnsan ve hayvan hologramları ekleyebildiğiniz Holo’da, gerçek hayatı oyuna çevirebileceğiniz fotoğraf ve videolarla eğlenebileceğiniz güzel bir hologram oyunu. Benzersiz içerikler oluşturmak size kalmış.

Çocuklara Yönelik Mobile Games

Çocuklara Yönelik Oyunlar

Mobil oyun kategorisinde yalnızca yetişkinler için değil çocuklara yönelik oyunlar da var.

Animal Jam – Play Wild,

Bu oyun, çocukların 3D deneyimini sonuna kadar yaşayacakları, doğal yaşamı tanıyacakları ve kendi tarzını oluşturabilecekleri bir deneyim sunuyor. Doğal yaşam hakkında önemli ve ilgi çekici bilgiler sunan oyun, arkadaşlık ve sohbet imkanı da sağlıyor. Oyunu online topluluk içerisinde deneyimlemek mümkün. Oyunun eğlence yönü, öğreticiliği kadar ön planda.

Think! Think!

Çocuklara yönelik eğlenceli ve öğretici olan bu oyun, puzzle benzeri bir oyun deneyimi sunarak farklı kategorilerde oynama seçeneğine sahip. Ayrıca bu oyun zeka gelişimine de fayda sağlıyor. Çocukların global düzeyde müsabakalar yapmasına da izin veren oyunu mutlaka inceleyin.

Multiplayer Games

Çok Oyunculu Oyunlar

Oyun deneyimini farklı bir boyuta taşıyan ve heyecanı farklı bir boyuta taşıyan çok oyunculu oyunları da incelemekte yarar var.

Hearthstone

Oyun görünüşte basit gelse de oyunu anlamaya başladıkça sezgisel ve kurnazca hareket etmeniz gerektiğini göreceksiniz. Akılcı stratejilerle ve hızlı temposuyla bu oyun sizde bağımlılık yapabilir. Kazanmak isteyeceğiniz şöhret sizi oyunda tutarken, elde ettiğiniz başarılar sizi mükemmel ödüllere ulaştıracak.

Dawn of Titans

Mitolojik ögeleri içerisinde barındıran oyun, sizi antik çağlardaki efsanelere sürükleyecek. Oyunda titanların yanı sıra binlerce savaşçı ile mücadele ediyorsunuz. Sahip olduğunuz orduyu ne kadar güçlendirir ve büyütürseniz, rakiplerinize ve düşmanlarınnıza karşı o kadar üstünlük sağlarsınız.

 

Bu yazımda yenilikçi ve farklı yapıdaki oyunları (özellikle de Google Play ödüllü olanları) derledik. Bundan sonra da yine pc, konsol oyunları ile mobil uygulama önerilerim olacak. Bilhassa uygulama marketlerde “Editörün Seçtikleri” kategorisindeki oyunları ve mobil uygulamaları inceleyip ve deneyimleyip sizinle paylaşmaya çalışacağım.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.